Forum: Concursuri 100 % handmade !

  • mssdelilah
    mssdelilah

    100 % HANDMADE


    Dezbatand “problema” si sucind-o pe toate partile , bijuteriiwhatelse si cu mine am ajuns la un numitor comun, si declaram deschisa tema pentru noul concurs sub numele “100 % handmade”. In termeni cat se poate de simpli si de concisi.
    Ce intelegem noi prin 100 % handmade, si mai ales, ce vrem sa regasim in creatiile pe care le veti inscrie? Lucrari in care sa se vada de la distanta amprenta handmade, lucrari in care sa se citeasca si de catre un novice, ca cineva si-a “stors” imaginatia, cineva a depus un efort, cineva si-a consumat ore bune in a crea “ceva” handmade. Am prins in ghilimele “ceva”-ul, pentru ca nu e obligatoriu sa fie o bijuterie, poate fi la fel de bine o cutiuta, un articol vestimentar, o gentuta,un obiect de decor sau orice altceva.. dar handmade.
    Vorbim la genul masculin, pentru ca ne adresam “designerilor” , ca sa nu fim puse in situatia de a face mereu completari de gen creator/creatoare, atata timp cat sunt si baieti ce vor participa, dupa cum ne-am obisnuit! (Bravo lor!)
    Acestea fiind spuse , continuam !
    Sunt insa cateva repere pe care vrem sa le subliniem, si dorim sa fie bine intelese. Pentru ca multi dintre noi avem ochiul format, si suntem convinse ca stiti foarte bine la ce ne referim, am aprecia daca ati fi sinceri si v-ati autoevalua singuri creatiile, inainte de a le inscrie in concurs! Ca sa fim si mai explicite, in ceea ce priveste autoevaluarea, incercati sa va autoevaluati macar timpul de lucru asupra unei creatii! Daca o creatie necesita un interval de 5 pana la 20 minute, aceea nu va fi postata in acest topic, pentru ca, si aici ne repetam, vrem creativitate, nu creatii “pe banda”. Nu uitati ca stim cu ce se mananca “handmade”-ul, stim ce implica o creatie, multi dintre noi, iar daca bijuteriiwhatelse si cu mine poate vom tolera o mica abatere de la termenii explicati mai sus, vor fi designeri care vor stramba din nasuc, gandind “ pai asa ceva se face in 5 minute, cu necesarul la indemana!” Ei bine, ne-am bucura sa tineti cont de acest aspect,cineva ne-ar putea trage de maneca. Nu importa materia prima, unii dintre voi lucreaza cu fimo, altii cu ceramica, altii cu tesaturi in diverse texturi, altii cu sarma, altii cu margele de nisip,altii cu lemn.. si lista poate continua! Important este sa creati, sa simtiti ca acea piesa merita sa fie o provocare!.
    Cel ce stie despre ce vorbim noi aici, apreciaza!. Cel ce realizeaza ce vrem noi sa se posteze pentru acest concurs, e acela care dupa ce creeaza o bijuterie, un articol handmade, se simte implinit, si in acelasi timp, extenuat! Si stiu ca multi, foarte multi dintre voi, simtiti asta!


    Acestea fiind spuse, haideti sa va comunicam si regulile, foarte importante , zicem noi, pentru ca le cam schimbam un pic, fata de regulile cu care erati obisnuiti!

    - provocarea (si doar provocarea) se lanseaza azi, 12 august 2011
    - piesele ce vor fi aduse in acest concurs, vor trebui sa fie inregistrate pe breslo incepand chiar cu data de azi, 12 august,si nu mai devreme (chiar daca s-au scurs cateva ore de la inceputul zilei)
    - fiecare designer are voie sa inscrie doar o singura creatie! Nu doua, nu mai multe, una singura!
    - inscrierea creatiilor nu se va face imediat, adica nu incepand de azi, de maine, ci in intervalul de timp 19 august-31 august. De ce asa? Pentru a va da timp sa creati,(o saptamana, mai précis) pentru a avea timp sa va autoevaluati lucrarile si mai ales pentru ca , nu uitati, doar o singura creatie este admisa! Interesul fiecaruia este sa aduca aici ce crede el ca a lucrat mai bine, mai frumos, mai iesit din comun, mai “handmade” ca orice altceva, daca ne putem exprima asa.Pentru acest lucru, veti posta doar in acel interval de timp, cu precizarea ca o creatie odata postata , nu poate fi schimbata in timpul concursului, pentru simplul fapt ca v-ati razgandit si credeti ca “altceva ar merge mai bine”.
    - cum inscrierea creatiilor se va face pana la 31 august, ora 24.00, lista pentru votare va fi pregatita si disponibila abia a doua zi, 1 septembrie, afisata in topic separat,asa cum suntem de mult timp, obisnuiti.
    -FOARTE IMPORTANT!!
    Toti cei care doresc sa voteze, vor trebui sa voteze
    - doar trei creatii (care automat vor fi de la designeri diferiti )
    - obligatoriu trei creatii, asta pentru a nu ne lasa impresia, atat noua,
    organizatoarelor, cat si celorlalti designeri, ca alte piese prezentate in
    concurs “nu merita atentia”. Este foarte neplacut acest sentiment,
    pentru oricare dintre voi, cei “nevotati” si nu vrem sa se repete . De
    altfel, faptul ca am decis sa prezentam doar cate o creatie per
    designer, o sa vedeti ca veti avea ce vota!
    -voturile vor putea fi acordate pe parcursul zilelor 1-2-3 septembrie,ora 24.00, putandu-se acorda imediat ce lista va fi afisata .
    - poate vota orice designer cu un magazin activ (daca la data contorizarii voturilor, magazinul este inactiv, votul va fi anulat!)
    - poate vota orice designer cu magazin inactiv, insa cu conditiile impuse celor ce voteaza ca si clienti, adica sa aiba cel putin un feedback lasat de un vanzator, feedback inregistrat deja pana azi, 12 august 2011 (se va specifica, la votare “client”)
    - poate vota oricine are un cont activ pe breslo,inregistrat inainte de 12 august 2011 si bineinteles, cu cel putin un feedback de la un vanzator .
    - o creatie se poate vota o singura data, si nimic de genul “x, x, x” (adica, nu aceeasi creatie de 3 ori). Altfel, votul va fi anulat.
    Ne repetam, stim, dar voturile care nu indeplinesc conditiile de mai sus, sunt considerate invalide.


    Deoarece bijuteriiwhatelse momentan este plecata in concediu,ocazie cu care ii urez inca o data distractie placuta, va pot spune doar in ceea ce ma priveste, ca voi posta lucrarile pe care le voi oferi ca premii undeva in jur de 24 august, intr-o sectiune pe care o veti gasi in magazinul meu, la acel moment.
    Voi oferi cate un premiu pentru primele 3 locuri de pe podium, unul pentru clienti, si unul pentru o creatie deosebita, aleasa de mine, dar care nu a urcat suficient pana la podium.
    De asemenea, un premiu pentru consolare, pentru una din creatiile cu cele mai putine voturi, prin tragere la sorti, daca este cazul!


    Sperand ca toate cererile noastre sunt intelese.. va doresc spor la mesterit, si mai ales, multa inspiratie! Timp este suficient sa ganditi o creatie/piesa, la fel de suficiente sunt si zilele in care sa va plimbati printer creatiile proprii si sa va puteti selecta singuri pe “cea mai cea”, acea creatie ce merita sa fie adusa in atentia acestei provocari.
    Pentru mai multe lamuriri, va raspundem cu cea mai mare placere, in acest topic.
    Multi veti incerca sa ne judecati pentru restrictiile impuse, ne asumam riscul! Vrem un concurs de creatie, si nu de “cine lucreaza mai repede”.

    PS: Daca vom considera necesare unele completari, vi le vom comunica pe parcursul acestui concurs. De asemenea, daca aveti completari si sugestii care se incadreaza in ideea de organizare, nu ezitati sa ni le comunicati in acest topic . Daca am omis ceva.. suntem aici sa “indreptam”.

    In ideea ca veti trata cu seriozitate acest concurs, cu maxima responsabilitate, va multumim si ..



    Haideti sa-i dam drumul !


    bijuteriiwhatelse
    delilah

    12.08.2011, 11:16:23
  • mssdelilah
    mssdelilah

    Live tocmai m-a intrebat acum un minut daca e nevoie de atmosfera, si subiniez si aici, ce nu este interzis, e permis :)))
    Normal ca e nevoie si de o vorba, o gluma, omul mai ia si pauza din lucru, nu o sa-l tinem inchis acum cu materialele din care va confectiona ceva,nu?
    Asadar, va asteptam :D

    12.08.2011, 11:25:47
  • Live
    Live

    Huh! Săr' na! Că eram cam ne:Dvorbită! Acu', că am aflat că merge cu trăncăneală, pot să mă duc la...lucru!:)) Am în minte să fac aşeaa...o "chestie" mai complexă, la care e ceva-ceva de lucru şi, cum am şi nişte comenzi de onorat(azi îmi vin firele pentru), trebe să mă grăbesc oleacă, în sensul de a nu pierde timpul. Vaaaai, cât de clar văd cum trebuie să iasă ceea ce vreau să lucrez!!!! Sper să vadă la fel de bine şi mâinile mele...:))

    12.08.2011, 11:29:13
  • mssdelilah
    mssdelilah

    Spor acolo, sa ai, eu trebuie sa fug sa scot aspiratorul la plimbare, ca papagalii mei striga dupa el, la cate coji pot face! Si nu puteam sa-l plimb, atata timp cat stiam ca suntem asteptate cu noua provocare. Asadar, ma pot retrage si eu o ora asa? :))) Am voie, am?

    12.08.2011, 11:31:19
  • Live
    Live

    Tata râdea de mine, când stăteam încă acasă, atunci când luam aspiratorul la plimbare-vorba ta-zicând că vrăjitoarele moderne umblă cu aspiratorul, nu cu mătura.:P :))
    Spor şi la tine, doamnă!:)

    12.08.2011, 11:36:17
  • fbronnie
    fbronnie

    Foarte interesanta provocare. Abia astept sa vad lucrarile participante. Multa inspiratie tuturor!

    12.08.2011, 11:40:08
  • mssdelilah
    mssdelilah

    Aaaa....deja ma fastacesc, mi-am mai descoperit o greseala! In copy paste-ul de aici, e vorba de 13 zile, nu o saptamana, cum initial am scris. Ca sa nu reeditez, acceptati-mi va rog, modificarea alaturata !
    "- inscrierea creatiilor nu se va face imediat, adica nu incepand de azi, de maine, ci in intervalul de timp 19 august-31 august. De ce asa? Pentru a va da timp sa creati,(o saptamana, mai précis) pentru a avea timp sa va autoevaluati lucrarile si mai ales pentru ca , nu uitati, doar o singura creatie este admisa! "

    Va multumesc pentru intelegere.

    12.08.2011, 11:45:13
  • mssdelilah
    mssdelilah

    acum chiar fug la aspirator!

    12.08.2011, 11:45:59
  • AtelierMikaela
    AtelierMikaela

    Grozava tema!!!
    Sper doar, desi timpul ma cam preseaza, sa pot materializa ceva in acest rastimp;
    bineinteles 100% handmade! :)
    Inspiratie multa tuturor si felicitari organizatoarelor pentru tema!

    12.08.2011, 13:10:26
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Hey!! Super tema!! Felicitari pentru idee!!!

    Si ma bucur ca ati ridicat stacheta si mai mult, prin noile reguli!!! Ma bucur mult!!!

    Eu nu promit ca termin ceva pana la sfarsitul lunii, insa va sustin si abia astept sa vad creatiile incantatoare 100% handmade!

    Spor la treaba!!

    12.08.2011, 13:19:07
  • SophiesShine
    SophiesShine

    Felicitari pentru tema, si asa cum a spus si Andra ati ridicat stacheta si mai mult.
    In sfarsit avem concursuri la nivel inalt!

    12.08.2011, 13:37:54
  • peafowlady
    peafowlady

    Am inteles ca nu putem inscrie decat din data de 19 dar nu inteleg legatura cu alineatul 2... si am citit de doua ori : )))

    12.08.2011, 14:38:45
  • kiti
    kiti

    Salut noile modificari din regulament si sper sa se pastreze si in continuare. Frumoasa tema si cu posibilitati largi de creatie. Ce faceti cu cei care nu se incadreaza in regulament ? Oricum, felicitari fetelor si pt acest concurs si pt lucrarile voastre care v-au adus in pozitia de gazde.

    12.08.2011, 14:47:46
  • Live
    Live

    Păi...poţi pune pe Breslo obiectul azi, mâine etc, dar vii şi-l înscrii la concurs abia după 19. Poate tocmai în ideea că, dacă-ntre timp mai faci ceva sau îţi vine vreo altă idee, să o aduci pe aceea în concurs(dat fiind faptul că nu poţi retrage ceva, odată înscris).

    12.08.2011, 15:14:22
  • peafowlady
    peafowlady

    La asta am crezut si eu ca se refera, dar in cazul asta cred ca trebuia scris ca "pot fi inregistrate" si nu ca "trebuie inregistrate". Pe mine m-a indus putin in eroare.

    12.08.2011, 15:29:31
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    pai trebuie inregistrate INCEPAND cu data de azi

    12.08.2011, 15:33:45
  • Live
    Live

    Cred că acel "trebuie" era legat de "nu mai devreme", adică, în traducere: să nu fie înregistrate înainte de data de 12 august. Ăăăă...cred că aşa se leagă! Cel puţin...aşa au legat neuronii mei. Na, las' că vine doamna Delilah şi zice dumneaei!

    12.08.2011, 15:34:22
  • peafowlady
    peafowlady

    Ahaa, eu procesez cam greu informatia ca sunt foarte obosita. Voiam doar sa fiu sigura ca inteleg... ceva : ) Multumiri.

    12.08.2011, 15:40:06
  • Live
    Live

    Cu plăceri, doamnă, cu plăceri!:))

    12.08.2011, 15:52:16
  • mssdelilah
    mssdelilah

    Ma bucur sa observ ca inca (!) nu am primit critici sau obiectii.. si va multumim pentru felicitari! Sa vedem insa si ce roade se coc..dupa atatea felicitari, atunci sa vedem daca le meritam :)) Pana atunci, condica de sugestii si reclamatii este inca deschisa :D

    fbronnie, abia astept sa iti vad creatia, nu numai tu sa le vezi pe celelalte!

    nagual, stii ca se poate, timp este, de azi pana pe 31.. suficient, zicem noi !

    Andra, am ridicat stacheta, da , asa am simtit nevoia. Poate ii venise timpul, cine stie :)) Si tu, ca si nagual, ai timp sa ne aduci ceva..daca vrei.! De fapt, insistam !

    SophiesShine, sa vedem si rezultatele , ca deja stacheta ridicata sus ma sperie.. Daca vom avea designeri timizi ...hai sa nu ii speriem, nu suntem chiar asa de...negre :D

    peafowlady, intr-un final observ ca ai inteles, multumesc lui Live si Andrei pentru explicatii. Poate trebuia si noi sa fim mai explicite, puteti da vina pe mine, eu am redactat azi, si cam pe fuga, recunosc, ideile ce ne-au trecut prin cap ieri , cand am dezbatut "problema" (leti si cu mine).

    kiti , multumiri pentru salutari catre modificari ! Modificari ce pot fi facute de orice organizator, dupa cum vrea sa arate concursul, nu sunt batute in cuie.
    Intr-adevar, este foarte deschisa aria de creatie, insa nu accept intrebarea lansata de tine "Ce faceti cu cei care nu se incadreaza in regulament ?"
    Nu exista designeri, creatori de handmade care sa nu se incadreze! Cine stie ca nu se incadreaza, ce face pe breslo? Ah da, sunt persoane care nu s-ar putea incadra, si anume dragii clienti care ne admira si ne cumpara minunatiile.Si ei pentru un timp mai mult sau mai putin relativ, ca nu se stie niciodata, cand pot trece in tabara cealalalta, adica la creatie!
    Asa ca, nici o scuza, pentru cei ce creeaza handmade .


    Ce voiam sa mai adaug.. ca toata lumea ne felicita pentru tema.. stiti cum se zice.."felicitarile, masa si dansul.. " Ei.. noi zicem sa lasam felicitarile pentru momentele de dupa aruncarea buchetului, ca sa mergem cu totii sa aruncam cu felicitari in cei ce-au avut tupeul sa prinda flori din buchet!.

    Sa aveti inspiratie si spor!. Suntem cu ochii pe voi!

    Pentru cei ce nu au observat inca, provocarea din acest concurs este in doua planuri succesive. In primul rand se provoaca designerii singuri, alegandu-si singuri creatia .. apoi e provocarea intre cele mai cele..

    "Succesuri"

    12.08.2011, 16:24:49
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Na,daca-i pe-asa,delilah,eu nu va laud:)))Spun doar ca-mi place tema,spun ca o sa incerc sa creez ceva frumos si potrivit,ca o sa fiu exigenta (ca de obicei,dealtfel;ca si tine,delilah,se intampla sa nu fiu multumita de rezultat) si ca doresc din suflet sa fie un concurs reusit,cu multa buna-dispozitie care sa insoteasca zilele de competitie...Spor si inspiratie tuturor!

    12.08.2011, 17:38:34
  • soso07
    soso07

    Buna. Am reusit si eu sa intru acum, am vazut tema si sunt foarte incantata. Vreau sa va spun ca sunt inconjurata in acest moment de "handmade-uri" - din lemn trunchiuri de copac ce au prins diverse intrebuintari - mese, scaune, decoratiuni pentru pereti, chiar si un bar. Eu, pana pe 22-23 aug. ma documentez si ... am de unde, dupa care trec la treaba, as avea ceva timp. Azi am jucat paintball in padure (langa pastravaria Albota - Sibiu). Am luat doua bile si au fost cam dureroase :))
    Mai revin cu impresii cand ajung si mai departe ... Maramures.
    Numai bine si inspiratie tuturor.
    Sorina

    12.08.2011, 19:14:12
  • mssdelilah
    mssdelilah

    soso, vacanta placuta si distractie la maxim :D
    A mea s-a dus.. :))
    JWL, nu d'alta, dar ni se urca la cap, atatea felicitari :))))

    12.08.2011, 19:35:35
  • KilyenJozsef
    KilyenJozsef

    Tema e buna, reguli concrete, organizatori dragute, numai ar trebui idee pentru noi. O intrebare am numai, nu era mai bine cu o perioada mai lunga? Fiindca e august si lumea sta la plaja, cred eu.
    In seara asta poate vin si eu cu tema mea, daca nu, atunci dimineata. Spor la creatii!

    12.08.2011, 19:41:26
  • tonycat
    tonycat

    Mama, o sa fie un regal pe aici. Doua concursuri in paralel!
    A fost o vreme cand urmaream concursul asta , pana m-au coplesit mesajele, si am abandonat.

    12.08.2011, 19:46:38
  • mssdelilah
    mssdelilah

    Kjoco, ai pus o intrebare buna, de bun simt chiar. Asteptam sugestii daca este, referitoare la prelungirea perioadei de postare a creatiilor.
    Parerea mea este ca, tatonarea lunga, duce la dezinteres..
    Acum nu stiu, va dati si voi cu parerea, asteptam sa dea si leti un semn.. Problema mare nu ar fi cu prelungirea perioadei de postare, cu inca o saptamana. Ceva sugestii?

    12.08.2011, 19:47:54
  • mssdelilah
    mssdelilah

    elena, se pare ca o saptamana inca vei tot vedea mesaje, cum nu vom avea postari ...
    Sa nu dai cu paru'
    :))

    12.08.2011, 19:48:51
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Pai,acuma,eu sunt cumintenia in picioare,scriu din Pasti in Craciun,Cristina la fel,n-ar trebui sa mai fie o problema mesajele!!!

    12.08.2011, 19:55:48
  • tonycat
    tonycat

    Nu as da in voi decat cu flori, gratioase doamne!
    Am avut momente de panica ca nu puteam de oboseala, de ora tarzie sa va citesc, si credeti-ma ca v-as fi citit cu drag. Fiecare dintre voi are o poveste, mai multe, pe toate le respect, si tot din respect am abandonat in momentul in care nu am putut tine pasul. Da' o sa imi tai gherutele, poate ma reactivez, desi decizia mea de a nu vinde pe Breslo e definitiva si irevocabila, si ma implic si eu macar cu acordarea unui premiu.

    12.08.2011, 20:03:32
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    pai...

    poate nu ne mai inscriem deloc, sa nu incarcam topicul ;;)

    stiu, sunt rautacioasa...

    dar eu cred ca fiecare ar trebui sa faca dupa cum simte: daca are ceva de spus, de impartasit, de discutat sa o faca. Daca nu, nici nu are ce. Daca vrea sa citeasca bine. Daca nu, creatiile sunt stranse laolalta la sfarsit.

    este simplu.

    e chiar aiurea sa dai sa scrii ceva si sa te opresti doar pt ca sunt unele persoane... mai putin interesate de ceea ce ai tu de spus sau de impartasit! Este si normal ca nu toata lumea sa fie interesata (si nici nu trebuie sa gandim toti la fel). Dar sunt mai multi cei interesati! Iar acestia din urma sunt si cei activi la concursuri, aproape la toate chiar (in functie de timp)! Sunt cei care participa aproape de fiecare data. Sunt cei care au facut concursurile sa existe inca si sa evolueze vizibil!
    Sunt cei care fac forumul un loc mai bun, creeaza legaturi si demonstreaza ca aici sunt oameni, cu suflet si talent, care au multe lucruri in comun si idei si cunostinte de impartasit! Si cel mai important, sunt oameni care nu sunt interesati doar de vanzari sau doar sa castige sau doar sa atraga atentia asupra lor! Ci stiu sa se simta si bine, sa se destinda!

    12.08.2011, 20:13:11
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Elena, sa stii ca si eu am avut perioade cand n-aveam timp nici de mine, d-apoi de citit povesti! Dar, daca eu nu am putut decat saluta, chiar la concursul organizat de mine, fara a citi in amanunt sau toate discutiile, au fost altii care au facut-o! Si m-am bucurat pentru ei, pentru ca am vazut ca era o atmosfera placuta, desi bineinteles ca as fi vrut sa citesc tot, sa particip si eu activ si sa intru in atmosfera! Si pentru ca nu intotdeauna trebuie sa fiu eu centrul, nici chiar la propriul concurs!

    12.08.2011, 20:20:35
  • tonycat
    tonycat

    @bijouxdemonange, nu inteleg nimic din ce spui.

    12.08.2011, 20:21:29
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Si sustin prelungirea inscrierilor cu macar o saptamana! :p

    12.08.2011, 20:21:41
  • tonycat
    tonycat

    Imi dau seama ca esti usor pornita impotriva mea pentru remarcile cu noptile pierdute. Peste 20 de ani cati am eu in plus fata de tine o sa ma intelegi mai bine.
    Ceea ce am spus a fost cu gandul la sanatatea ta, greseala mea a fost ca nu m-am exprimat tocmai frumos.

    12.08.2011, 20:24:52
  • tonycat
    tonycat

    Si poti sa stai linistita, nu o sa va deranjez. O sa imi continui lucrul la topicul meu cu probleme strict legate de munca.
    End of story!

    12.08.2011, 20:27:02
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Nu are nici o legatura cu asta, de ce sa fiu pornita ca mi-ai spus sa nu pierd noptile?!E un sfat bun si iti multumesc !

    Insa nu vad ce legatura au noptile mele pierdute (sau nu) cu ceea ce am scris mai sus :) subiectul este cu totul altul!

    Si nu inteleg de ce trebuie sa se scuze cineva, cu prea mult bun simt zic eu, cand nu e cazul!

    12.08.2011, 20:33:36
  • tonycat
    tonycat

    Ok. cred ca te adresai altcuiva. Trebuie sa imi schimb ochelarii neaparat pentru ca dus stratul antireflex si nu mai vad asa de bine.

    12.08.2011, 20:36:06
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    E strict alegerea ta!

    Eu stau linistita oricum! ;)

    Dar nu-mi place cand iti scoti gherutele si mai si zgarii, fara motiv! ;)

    12.08.2011, 20:36:07
  • tonycat
    tonycat

    Eu ma refeream doar la faptul ca o persoana atat de sufletista si altruista si talentata ca tine nu trebuie sa fie treaza la 1-2-3 noaptea si sa se ocupe de site. Nu se merita! atata tot. dar e alegerea ta, desigur.

    12.08.2011, 20:40:41
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    lasa orele mele de somn, ca am eu grija de asta! Nu despre asta e vorba aici si acum! Si as zice ca nu inteleg de ce le aduci in discutie dar... de fapt....

    Tu practic incerci sa distragi atentia de la ceea ce am scris eu mai devreme!

    12.08.2011, 20:46:28
  • tonycat
    tonycat

    Cu gherutele...?

    12.08.2011, 20:47:09
  • tonycat
    tonycat

    Ok. Andra, imi cer scuze, se pare ca iar am sarit calul.
    O seara buna!

    12.08.2011, 20:56:49
  • mssdelilah
    mssdelilah

    aaaa.....am si eu gherute.. de papagali.. doua perechi, o nimfa si un micul alexandru... continuam discutia?
    Sau trecem la lucruri mai utile? Haideti sa lasam neintelegerile, aici vorbim de creatie.. Sa fie oare de vina saptamana asta de asteptare..pana la inceperea postarilor? Deja? A fost gandita cu un scop, nu pentru a ne sicana. Nimeni nu a inceput cu insinuari, dar s-a creat o panta.. Haideti sa nu lasam buna dispozitie sa fuga..
    Andra, cum am zis mai sus, acum cateva postari.. o saptamana in plus nu va incurca in nici un fel desfasurarea concursului. E doar un decalaj, care bag seama ar prinde bine mai multora. Pai atunci asa sa fie.
    Inscriem creatiile in topic incepand cu 19 august pana pe 7 septembrie, orele 24.00 .Topicul pentru vot va fi deschis in cursul zilei urmatoare, 8 septembrie, iar voturile vor "curge" pana pe 10 septembrie inclusiv, orele 24.00
    Este ok pentru toata lumea?

    12.08.2011, 21:04:03
  • mssdelilah
    mssdelilah

    Mno acum...sa ma scuzati daca va deranjez din lucru, sau din ochi pierduti aiurea, prin colturile sufletului pentru o idee de creatie.. dar am si eu o intrebare.. Ma pedepsiti pentru faptul ca la anterioarele concursuri eram tacuta? Vreti sa ma lasati sa hoinaresc singura pe aici? Hmm?

    12.08.2011, 21:27:56
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Da,da,da,delilah,e perfect!!Eram cam amarata ca n-o sa prind votarea,fiindca o sa fiu plecata si eu (in mini-concediu,ca,asa,cu pluta,sunt permanent dusa)pana pe 5 -6 septembrie!!!

    12.08.2011, 21:30:00
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    :)))"Da,da,da"era pt intrebarea cu perioada concursului si nu pt pedeapsa:))))

    12.08.2011, 21:31:46
  • tonycat
    tonycat

    Primiti o pisica bagacioasa? la 10 ma duc acasa si nu mai am chef de lucru

    12.08.2011, 21:34:00
  • mssdelilah
    mssdelilah

    Elena,nu numai ca te primim, te invitam chiar, te asteptam. Poate te razgandesti si ne aduci si o creatie la votat !

    JWL, ma speriasem :)))

    12.08.2011, 21:41:00
  • tonycat
    tonycat

    Multumesc, dupa cate bate am dat pe aici, nu ma astept la prea multe semne de bunavointa. Vroiam sa va intreb daca ati vazut la TV (Romantica?) emisiunea "Project Runway"... un super concurs pentru designerii de moda.

    12.08.2011, 21:45:36
  • mssdelilah
    mssdelilah

    Eu clar nu, eu ma "stresez" cu Realitatea :D

    12.08.2011, 21:52:48