Forum: Concursuri CONCURS _______CAUTA SI VEI GASI: MOTIVE DE BUCURIE!_______

  • Live
    Live

    Nici pisoi ca ai mei nu mai găseşti, Maria!:D :P :)) Normal că glumesc(deşi...nu, nu cred că s emai găsesc demenţi de pisoiaşi ca ai mei!:D)!
    E tare scumpă piticuţa! Permite-mi să-ţi spun ceva, totuşi: nu aş pune prea multe poze, respectiv filmuleţe cu copilul meu pe net, la "îndemâna" oricui. E şi chestie de posibile "atacuri" energetice, dar şi de folosirea materialelor de către oameni nu mânaţi de cele mai bune intenţii. Zic şi io...

    14.05.2011, 18:44:34
  • mariac
    mariac

    Aici ai dreptate,nu te contrazic.Nu luasem in vedere aspectul asta...Insa nu ma pot abtine sa nu ma mandresc cu frumusetea care e parte din mine.Promit sa tin cont pe viitor de parerea ta.
    Imi place cand cineva imi da sfaturi bine intentionate.Multumesc Cristina.

    14.05.2011, 18:54:56
  • Live
    Live

    Am un prieten care m-a învăţat multe. Un prieten pe care nu-l ştiu personal decât la telefon. Cunoscut pe net. Un om cu mintea-n cap. El m-a îndrumat către rădăcini(dacii), m-a ajutat să-mi suprim dependenţa faţă de virtual şi, printre altele, mi-a atras atenţia cu privire la postarea de poze pe net. Normal că fiecare om procedează aşa cum simte! Eu, de exemplu, am o maaaree problemă cu Facebook. Mă rog...eu am multe probleme(unii ar zice că paranoia este numele lor generic:D). Deh...Teoria Conspiraţiei...
    Cât despre sfaturi...ce să spun? Şi mie mi-au dat alţii(tocmai ce ziceam mai sus), plus că am învăţat că e păcat să ştii ceva şi să ţii pentru tine. Chiar cu riscul ca, în anumite situaţii, să fii privit ca un "plecat cu pluta".:D Nu se ştie niciodată ce vorbă de-a ta poate ajuta un om.:)

    14.05.2011, 19:01:43
  • kiti
    kiti

    Maria nu poti intelege.O vei face cand vei deveni bunicuta si vei avea primul nepot.Dragostea pt nepot nu se compara cu cea pt copil, este altceva, mai profund, mai vast, mai inexplicabil, o contopire de sentimente ceva mai mult decat dragostea pe care ai avut-o pt copilul tau.
    Tu ai fost pe facebuck mai devreme?

    14.05.2011, 19:08:36
  • kiti
    kiti

    Maria ce vorbareata e cea mica.Maya?

    14.05.2011, 19:12:28
  • mariac
    mariac

    Tu stii mai bine Kiti. :) Pai daca e asa cum zici,abia astept sa devin bunicuta.Da,eu am fost.Da,Maya. :*
    Cristina,deaia imi place mie de tine,spui ce te taie capul,poate-poate o ajuta pe cineva. :* :)

    14.05.2011, 19:19:01
  • kiti
    kiti

    Facebook.
    Cristina ai dreptate cu FB.Eu nici acum nu stiu sa umblu pt ca mult timp am refuzat sa intru pe platformele de socializare . Am ajuns acolo din pura intamplare dar inca nu stiu sa umblu.Ca dovada am pus aceeasi poza de doua ori.

    14.05.2011, 19:21:17
  • Live
    Live

    Asta e, Mărie! Risc. Iese rău...măcar ştiu că am încercat.

    14.05.2011, 19:22:36
  • Live
    Live

    Kiti, mie mi-a sunat dubios modul în care se face reclamă acelui site şi am dat şi eu o căutare pe Google. Oricum, în ultima vreme tot aud ştiri despre măgării făcute cu ajutorul Facebook. Ceea ce mă face să cred că nu-s paranoică...total:D

    14.05.2011, 19:24:31
  • fairdealing
    fairdealing

    Am ajuns numai acum ,dar” tre sa spun” mi-a placut tare mult opinia ta Andra,si in special cum ai vorbit despre acea ”limita subtire”care te desparte de aceasta lume(in general-nu ma refer la indivizi-k eu iubesc oamenii)Parca ai vorbit din Biblie!Isus ne indeamna sa stam departe de lume,sa nu facem parte din ea(n ormal k ma refer la lumea rea,indepartata de Dumnezeu

    14.05.2011, 19:47:11
  • kiti
    kiti

    Cristina, dar nu esti deloc si ai perfecta dreptate privind informatiile pe FB.Cat mai putine cu atat mai bine.Nu intram nici acum dar nu am avut alta modalitate de a va arata niste poze.Am incercat cu photobucket dar ceva nu a mers ca n-am putut sa uplodez.Pe FB ma deranjaza ca daca vrei sa comunici cuiva ceva afla tot targul.Stiu ca exista restrictionari dar trebuie sa stii cum functioneaza.

    14.05.2011, 19:48:38
  • fairdealing
    fairdealing

    Live,ma bucur k ai reusit sa vinzi,si ma bucur k-ti plac animalele-am adoptat si eu un pisicel de pe strada in urma cu un an si e tare dragut si iubitor!

    14.05.2011, 19:50:28
  • Live
    Live

    Păi...e foarte agresivă reclama la FB, iar asta mi-a ridicat nişte semne de întrebare. Bine, eu am învăţat ce poate însemna virtualul, cu dependenţă, cu invadarea vieţii personale, cu amestecarea virtualului cu realul, de nu mai ştii care şi cum e, cu izolarea de lumea reală din jur, pt a fi în virtual. Ştiind acestea, semnalul de alarmă asupra FB a venit rapid.

    Fair, şi eu mă bucur enorm că am vândut şi sper să mai vând!:) Cât despre pisicel...eu am o tonă. Nu mai vrei 1-2-3...?:D :))

    14.05.2011, 19:55:08
  • fairdealing
    fairdealing

    iti doresc succes la vanzari,cat despre pisicei,nu numai k am un apartament micut,dar e greu sa se acomodeze,intr-o zi am adus acasa tot asa un pisicel murdarici,dragut si ratacit,l-am spalat,l-am hranit ,era mic,,mic-mic(motanul meu adoptat are 7 kg)si mi-l scuipa si facea urat la el,bine k era numai unul ratacit si i-am gasit stapana

    14.05.2011, 20:35:11
  • carla69
    carla69

    Maria,ce fetita frumusica
    Kiti ti-am vazut si tie nepotica,frumoasa foc,sa creasca mare!
    Bineinteles ca am vazut si pisoii tai Cristina
    sa-i pun si pe flacaii mei http://www.facebook.com/photo.php?fbid=207604065934829&set=a.207604059268163.63730.100000557128165&type=1&theater

    15.05.2011, 00:01:56
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Am deosebita placere de a va invita la DECERNAREA PREMIILOR ___CAUTA SI VEI GASI: MOTIVE DE BUCURIE (EDITIE ANIVERSARA)!
    Tinuta este obligatorie, bucuria si voia buna negresit sa va accesorizeze, sa straluciti si aduceti cu voi tot ceea ce va face fericiti!

    Va pup si va astept cu drag!

    www.breslo.ro/Forum/DECERNAREA-PREMIILOR--CAUTA-SI-VEI-GASI-MOTIVE-DE-BUCURIE_topic_4341

    15.05.2011, 02:20:43
  • Live
    Live

    Glumeam cu pisicul, Fair, stai liniştită! Adevărul e că sunt obsedată de faptul că sunt atât de mulţi...

    Carla, nu pot viziona linkul pus de tine.

    Pupă-ne, Andra!:P Vin acum acolo!

    15.05.2011, 13:23:26
  • carla69
    carla69

    Live,nu stiu de ce nu poti sa-l vezi,pun altul cu flacaii mei dupa ce mi-au devastat cutia de bijuterii
    http://s178.photobucket.com/albums/w280/wkrccs/?action=view&current=DSC07171.jpg&newest=1

    15.05.2011, 13:28:24
  • kiti
    kiti

    Frumusei baieti ai Carla, sa-ti traiasca. Vad ca le plac bijuurile si cine stie poate ca se fac si ei designeri cand or mai creste.Se intrevad ceva talente ????

    15.05.2011, 13:40:48
  • Live
    Live

    Carla, cel mare parcă eşti tu...micşorată oleacă şi tunsă!:) Îţi seamănă teribil băieţii!

    15.05.2011, 13:53:30
  • kiti
    kiti

    Ieri, la ora 18:22:32 isabela200578 a scris
    Are 1 an si 8 luni...inca nu stie ca se poate scoate ceva din priza sau baga in priza :) cu toate ca...face atat de repede conexiunile ca daca m-ar vedea ca il scot din priza sigur ar face si ea la fel

    Acum am vazut raspunsul tau Isabela.Chiar daca inca nu umbla cel mai bine ar fi sa le dopuiesti pe toate.Erica este mai mica si tot umbla.Stie ca n-are voie dar ia stecherul intr-o mana , cu cealalta imi face semn cu degetelul ca nu este voie dar in acelasi timp cu ochii la mine intinde stecherul catre priza sa vada ce zic.In consecinta toate prizele la care ea are acces au capatat cadou cate un dop de toata frumusetea.Este destul de dificil cu ...scoate dopul, pune dopul dar e mai sigur deocamdata.

    In alta ordine de idei felicitari pt premii si astept sa-mi spui pe care ti-l alegi.

    15.05.2011, 13:54:53
  • carla69
    carla69

    Multumesc fetelo.Da,Cristina,taticul lor nu prea sta pe acasa ,si normal ca baietii sa semene mai mult cu mine.Cu talentele inca nu stiu,sunt inca mici,Cristian are 4 ani si 7 luni,Bogdanel 3 si 4 luni,imaginatie era cel mare,nu vine cu noi de la gradinita pana nu-si termina desenul,si toate sunt foarte colorate,fara a respecta vreo regua,vom vedea

    15.05.2011, 15:16:06
  • Live
    Live

    N-o sta tati pe acasă, dar presupun că a fost şi el...prin zonă.:)) După cum arată puţtii, însă, a fost extrem de puţin.:))
    Doar 4 ani şi 7 luni?? Mă gândisem că are vreo 7. Iar cel mic îl duceam pe la vreo 5. Plouă mult la voi, măi Carla!:)) Să fie sănătoşi şi cu noroc, că frumoşi şi voinici sunt!:)

    15.05.2011, 15:35:02
  • kiti
    kiti

    Ai un umor nebun Cristina.Carla si eu am crezut ca sunt mai mari baietii dar constat doar ca sunt bine crescuti.Sa te bucuri de ei

    15.05.2011, 16:35:22
  • Live
    Live

    Kiti, cei care mă cunosc ţi-ar spune că la mine nu doar umorul e nebun!:D :)) Aşa trecem prin viaţă mai frumos: râzând, glumind(chiar...pe seama propriei persoane), că altfel... Mie-mi place mult să râd! Cel mai bine mă simt când fac adevărate crize. de la cine ştie ce prostie spusă, mie mi se formează-n cap imagini legate de chestia respectivă(imagini haioase, desigur) şi încep să râd în hohote. În timp ce râd, îmi vin în minte fel de fel de replici demente, pe care le şi spun şi...râd şi de ele. Cei din jur râd de râsul meu, deoarece...ei nu înţeleg nimic din ceea ce spun eu. Dusă cu pluta, deh...:D Oricum, provin din două familii în care râsul şi şotiile sunt "moştenire de familie", aşa că prea seriosă...de unde să fi ieşit? Că cică nici dacii nu erau tocmai nişte sobri.:))
    Îţi mulţumesc, doamnă dragă, pentru apreciere! Psihicul meu uşor dărâmabil se foloseşte mult de astfel de aprecieri.:)

    15.05.2011, 17:22:51
  • Live
    Live

    Carla, "puţtii" sunt "puştii", de fapt. Ca să nu se înţeleagă Dumnezeu ştie ce.:))

    15.05.2011, 17:23:27
  • carla69
    carla69

    Da,Live,am inteles,...ceva cu P.Nu ploua la noi,cel putin azi,am avea nevoie de putina ploaie,daca s-ar putea normala ,fara grindina,ca-n ultima vreme totul e invers...baietii sunt inalti,si noi suntem.
    Cand incepe noul concurs?ca sunt tare curioasa si ma invart pe aici

    15.05.2011, 18:40:06
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Nu e asa usor de gasit o noua tema, de organizat, mai ales la inceput! Sa avem un pic de rabdare, sigur ne va surprinde intr-un mod placut! :p

    15.05.2011, 18:57:36