Forum: Concursuri Concurs de Prezentare 3in 1

  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    ...si rad cu lacrimi in continuare....nici nu se poate altfel:))))))))

    16.08.2011, 22:34:43
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    :))))

    mai mai


    eu era sa ma inec :))))

    nu e bine sa mananci in timp ce citesti lucruri de-astea :)))))

    16.08.2011, 22:42:27
  • tonycat
    tonycat

    Luminita, eu vreau o bufnita. Ador bufnitele!

    16.08.2011, 22:58:19
  • artemiza.design
    artemiza.design

    Kjoco, imi amintesc ca, atunci cand ai postat "pasarica", i-am trimis mesaj unei amice de aici de pe breslo. Tocmai observase si ea pasarica ta de lemn :)) Am ras vreo 5 minute, mai ales la gandul ca le pleznesti fara sa vrei. Era dupa faza cu "titele" de la unul din concursuri. Concluzie: eu propun sa-ti facem un minidex care sa contina expresii "populare" uzuale din limba romana, ca presimt ca mai urmeaza. Si daca nu mai urmeaza,...poate vrei sa-ti largesti universul cunoasterii, ca sunt unele care suna taare bine, au o rezonanta aparte, si in unele momente grele din viata iti vor fi de mare ajutor. Stiu eu o vorbulita anume (cred ca o stim cu totii), care, asa cum spune poezia,
    "Saltă inima-n plăcere
    Când o ascultăm,
    Şi pe buze-aduce miere
    Când o cuvântăm."
    ...in unele situatii.

    17.08.2011, 00:18:47
  • KilyenJozsef
    KilyenJozsef

    Rasul este cel mai bun medicament, poate e bun si la furtunile de aici.

    17.08.2011, 08:42:59
  • tonycat
    tonycat

    Salut,

    Da, Kjoco, ai dreptate, nu ne stim, nu ne vedem, unii suntem copii ai epocii de aur, altii s-au nascut in plin capitalism salbatic, dar simtul umorului ne poate uni si ne poate ajuta sa ne intelegem.

    Daca o sa castig vreodata pe aici(vise!!) tema pe care o sa o propun va fi "Sa fabricam o bufnita!"

    17.08.2011, 08:54:46
  • KilyenJozsef
    KilyenJozsef

    Intre 18 si 21 aug.stau in targ la Cluj. Nu stiu daca o sa am timp si gasesc cafenea de internet ca sa intru aici, dar o sa icerc. Pana atunci spor la creatie!

    17.08.2011, 16:55:09
  • tonycat
    tonycat

    Concentreaza-te pe vanzari, acolo sa mearga treaba! Daca nu ti-ai luat secretara...
    Spor la vanzari! sau cum s-o zice ....

    17.08.2011, 16:57:23
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Ei,Kjoco,e simplu ca buna-ziua:angajezi o ...pasarica,sa aiba grija de topic cat esti tu plecat:)))

    17.08.2011, 17:09:46
  • mssdelilah
    mssdelilah

    Ca tot veni vorba de plecat, pentru cine vrea sa facem cunostinta, eu ma voi afla pe la sibiu, in piata mica, 20-21 , zilele astea dispar 4 zile, una inainte si una dupa.. )

    17.08.2011, 17:34:22
  • tonycat
    tonycat

    Tot la targ? Vanzare buna, atunci!

    17.08.2011, 18:00:44
  • mssdelilah
    mssdelilah

    Tot la targ, tot, multumesc elena, vanzare buna sa fie la toata lumea!

    17.08.2011, 22:07:06
  • Andreeaswork
    Andreeaswork

    Si uite asa o sa te intalnesc si eu :)

    18.08.2011, 08:47:17
  • magazinuldefrumuseti
    magazinuldefrumuseti

    Bun gasit, ma inscriu si eu in concurs cu cele mai recente experimente, atat in prepararea sapunurilor, cat si in realizarea pozelor.

    Sunt recunoscatoare pentru instructiunile referitoare la fotografiere, intrucat la capitolul asta nu stau deloc bine si o provocare de genul asta nu strica.

    Mult succes tuturor! :)

    21.08.2011, 17:32:20
  • magazinuldefrumuseti
    magazinuldefrumuseti

    Ups... am uitat sa adaug minunata creatie... o fac acum...

    www.breslo.ro/Product/Sapun-Pure-White_423663

    21.08.2011, 17:33:01
  • mssdelilah
    mssdelilah

    Vin si eu cu creatia mea, poate spargem gheata, vad ca toata lumea trebaluieste de zor

    Spor la lucru sa aveti!

    www.breslo.ro/Product/Oriental-Night-participa-la-concursul-de-pe-forum--httpwwwbresloroForumConcurs--de-Prezentare-3in-1topic5094_427186

    27.08.2011, 18:16:00
  • blanitza
    blanitza

    Lumi, absolut superba foto si piesa!!!!

    28.08.2011, 16:40:39
  • kiti
    kiti

    Delilah, f frumosi cerceii dar in locul tau as pune pe locul 1 a treia fotografie care mi se pare si mai clara si cu mai putine umbre.

    29.08.2011, 15:01:12
  • mssdelilah
    mssdelilah

    Kiti, multumesc frumos pentru sugestie...dar..nu-i mai rotesc. :))) I-am mai rasucit o data. Daca ameteste votantul? tot intorcand eu pozele? :)))
    Ii las asa, ce-i al lor e al lor, ce nu.. ata ete :D
    Multumesc frumos inca o data,
    luminita

    29.08.2011, 20:29:25
  • mssdelilah
    mssdelilah

    Gabi, sar'mana, sa vedem si cate pareri sunt asa :))))))

    29.08.2011, 20:30:08
  • kiti
    kiti

    Luminita, nu-i mare greutate, toate trei sunt pozele tale si reprezinta acelasi produs iar pana la votare mai este timp si avand in vedere ca este si concurs de fotografie nu numai de creatie si daca tot ai una mai buna de ce sa nu le rotesti ? Iti ia doar trei minute.

    29.08.2011, 21:24:11
  • mssdelilah
    mssdelilah

    Poate le fac maine poze cu un aparat nou :)))

    29.08.2011, 22:34:05
  • vintagesiactual
    vintagesiactual

    Ne inscriem si noi in concurs cu aceasta creatie, care speram sa fie si pe placul vostru:

    www.breslo.ro/Product/Presquune-oeuvre-dart--_428442

    29.08.2011, 23:00:18
  • VintageSH
    VintageSH

    Oare daca s-a prelungit perioada de inscriere la concursul "HM 100%" se va prelungi si aici...pana pe data de 7 septembrie?! :D

    30.08.2011, 13:43:58
  • mssdelilah
    mssdelilah

    Si aici e prelungita, din cate am inteles eu. Cititi un pic mai sus

    30.08.2011, 14:34:21
  • aigile
    aigile

    In general pozele mele sunt mai mult descriptive, cu un specific pe care l-as fi vrut sa fie al magazinului. Nu ma straduiesc prea mult nu din lipsa de idei, dar cred ca bijuteria trebuie sa atraga prin ea insasi, si nu sa castige printr-o prezentare care i-ar spori farmecul - nu stiu daca am exprimat corect ceea ce gandesc, e o parere personala, respect punctul de vedere al fiecaruia, pentru ca toti ni le sustinem la fel de personal!...
    De data asta am facut o exceptie - mai putin pentru concurs, mai mult pentru mama... Pentru ca, din pacate, de ziua ei ii va ajunge la timp ... doar poza! Mama mea e plecata de mult in State (ne-am vazut ultima data in urma cu 8 (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) ani, si eu nu primesc viza sa merg la ea (o increngatura tampita de situatii, peste care se suprapune tampenia unor functionari de ambasada, exacerbata de 9.11 & criza..., dar, nu ma zgandariti la comentarii!) Slava Domnului ca macar exista Skype...
    Doar ca... mai este un 'dar'... - nu stiu daca sa-i spun mamei ca EU am realizat semnul de carte!... Nu-i place nici sa ma vada purtand bijuterii, dar sa mai stie ca le si mesteresc!... De aceea am ales acest loc de prezentare, sperand ca dragostea despre care m-a invatat ca 'poate totul, crede tot, iarta tot, acopera tot', aceasta dragoste s-o faca sa simta mai mult mesajul pus in ceea ce am mesterit, si mai putin supararea ca nu voi fi niciodata EXACT asa cum isi doreste ea, ci numai atat cat pot sa devin sub/prin Har,,, Cati ani de iubire am irosit in divergente, sper sa nu uit niciodata, pentru ca am si eu o fiica...
    Deci, pentru cei 81 de ani ai mamei, cu speranta altor aniversari, in sanatate si putere:
    www.breslo.ro/Product/Semn-de-carte-Moms-Faith-Hope--Love----participa-la-Concursul-de-prezentare-3-in-1_428804

    30.08.2011, 17:30:43
  • Live
    Live

    Cu adevărat impresionant, emoţionant! Ţin pumnii strânşi să poţi merge la ea, pentru a vă mai afla alături, măcar o dată! Şi...LA MULŢI ANI!

    30.08.2011, 18:02:16
  • tonycat
    tonycat

    @aigile, multa sanatate mamei tale! Eu sunt sigura ca dansa va fi mandra de ceea ce ai realizat si nu e loc de "dar" si de suparare, e un DAR ceea ce ai facut si poti sa faci cu mainile proprii. In SUA sunt in mare voga bijuteriile handmade si promovate zdravan. Cine are urechi de auzit sa auda. Imi place semnul de carte iar ansamblul din ultima poza imi spune ca ai un simt deosebit al compozitiei si ca poti sa improvizezi orice scenografie. Stia Kjoco ce stia cand a propus acest concurs.
    Ai auzit, Kjoco, pe unde umbli ??? Un cuvintel de incurajare nu ar strica.

    30.08.2011, 18:02:52
  • aigile
    aigile

    Va multumesc pentru aprecieri si incurajari(din pacate, 'rezolutia' ambasadei zice ca doar cu astea am sa raman!)... si va astept in concurs (uri)! Succes si spor la lucru si... la vis!

    30.08.2011, 18:42:28
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    chiar impresionant!!! felicitari!! Si eu tin pumnii!!!

    30.08.2011, 18:48:58
  • Buburuzacughetute
    Buburuzacughetute

    Am sosit si eu cu o brosa si cu poze:d

    www.breslo.ro/Product/Brosa-duo-cu-danteluta_429900

    01.09.2011, 13:51:01
  • simona.florentina
    simona.florentina

    salutare!
    m-am hotarat si eu pana la urma sa ma inscriu desi eram sigura ca nu o sa particip la acest concurs, pentru ca nu ma pricep sa fotografiez, deloc.
    iata si creatia mea:
    www.breslo.ro/Product/cercei-din-lanturi---participa-la-Concurs-de-Prezentare-3-in-1_430108
    inca nu m-am hotarat pe care dintre cele 4 poz sa o pun pe prima pozitie, poate ma ajuta cineva.

    01.09.2011, 20:22:18
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    eu cred ca ai nimerit perfect prima poza!! Imi place mult mult!!

    Si sa stii ca fur modelul cerceilor!! pt mine ;)

    01.09.2011, 20:30:26
  • simona.florentina
    simona.florentina

    multumesc! ma simt onorata

    01.09.2011, 21:27:52
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    abia astept sa ii fac!!! Eu ador cerceii candelabru si am niste margele de semipretioase asa mcii care abia asteptau sa le fac ceva :D

    01.09.2011, 21:29:16
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Sa stii ca i-am facut!!! Cu margele TOHo pana la urma si sunt foarte incantata de ce mi-a iesit!!!!

    Cred ca o sa mai fac, ma joc un pic cu lanturile si cu margelele! Am o gramada de lantisoare argintii si cred ca le-am gasit utilitatea!!!

    Pup si merci!!! Maine la fac poze si ti-i arat!!!! Eu i-am facut luuuungi tare :D

    02.09.2011, 00:49:00
  • simona.florentina
    simona.florentina

    abia astept sa ii vad, initial ii facusem mai lungi, dar i-am mai scurtat putin, eu sunt si mica de inaltime si nu mai vedeam de ei.

    02.09.2011, 11:59:11
  • KilyenJozsef
    KilyenJozsef

    Buna ziua! Am ajuns cumva si aici. In timp am fost si la Cluj si la Satu Mare la targ.
    Va multumesc celor care ati onorat cu prezenta si cu participare.
    Si acum sa vedem pe rand.

    @Magazinuldefrumuseti O aranjare buna si culorile iesite foarte bine.
    @Mssdeliah O mica propunere. Din cauza ca, daca mai vrei sa folosest linkul dupa concurs, numele produsului in felul asta mie se pare prea lunga. Eu cred ca ajunge daca scrii la urma descrieri ca participa la concurs. Bineinteles cerceii si poza sant foarte bune.
    @Vintagesiactual Cred ca pana de paun domina prea mult, distrage atentia despre produs. Dar stropitorul e fainut.
    @Aigile Nu prea am ce sa zic, ca e atat de bine. Numai la poza a doua cred ca nu prea domina produsul, dar asta nu prea conteaza, fiindca mai e inca trei. Cu nume tot asa ca si la Mssdeliah.
    @Buburuzacughetute Mai bine tac din gura. Poza arata foarte bine cu chenar negru. O descriere scurtă şi cuprinzatoare.
    @Simona-florentina Produsul e foarte interesant. Pozele sant aproape bune, poza a trea arata mai bine daca intorci(ca sta ca Andra :) acum inca nu). Din cauza ca cerceii sant lungi, era bine daca puneai ceva langa, ca sa vada rata.

    Fiindca produse participante sant prea putine, ce ziceti despre o scurta prelungire?
    Inca ceva la reguli. Un participant numai o singura premiu o sa primeste, bineinteles ca cea mare. Premiul mai mic o sa fie al castigatorului urmator din locul doi.
    Si ceva premii in plus, cu care incerc ca sa particip la concursul 100 % Handmade.
    www.breslo.ro/Product/Cupe_430931

    03.09.2011, 10:57:48
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    wow

    Ce premii!!!!!

    03.09.2011, 11:02:23
  • simona.florentina
    simona.florentina

    am incercat sa rotesc poza, dar din cauza unghiului din care sunt fotografiati arata cam ciudat. (mentionez ca i-am fotografiat in functie de cum pica lumina).

    03.09.2011, 11:05:47
  • KilyenJozsef
    KilyenJozsef

    Am incercat si eu, dar fiindca nu sant agatate, stau ca Trinity in Matrix.

    03.09.2011, 11:16:44
  • dodo
    dodo

    Tare mi-as dori un asa premiu....frumoasa realizare..
    Cu mica prelungire sper sa ajung si eu cu ceva...

    03.09.2011, 11:19:59
  • simona.florentina
    simona.florentina

    oricum cea de-a treia poza a fost postata pentru a se vedea mai clar cerceii ( in primele doua nu se observa prea bine detaliile), iar a treia pentru a se vedea cum isi schimba culoarea la lumina zilei.

    03.09.2011, 11:29:23
  • fbronnie
    fbronnie

    Primul meu entry la acest interesant concurs:
    www.breslo.ro/Product/Set-colier-si-cercei---Oceanic-Dream_430952

    03.09.2011, 11:49:31
  • fbronnie
    fbronnie

    Iata si a doua propunere pentru concurs:
    www.breslo.ro/Product/Colier-romantic---Sea-Foam---Spuma-marii_430957

    03.09.2011, 12:06:44
  • punctG
    punctG

    Ce de frumuseti, si premiile sunt super

    03.09.2011, 12:18:09
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Da, da, sunt super!! Eu votez cu premiile :)))) votul meu suna cam asa: ce frumos, ce migalos! Ce bine's la mine-n cos!!! :))))

    03.09.2011, 12:36:07
  • Apollonia
    Apollonia

    Salutari tuturor!
    Intr-un asemenea concurs ma inscriu si eu: www.breslo.ro/Product/Minitablou_431067
    Tehnica aceasta nu am mai folosit-o pana acum, nu stiu insa daca exista pe Breslo sau nu. Asta ramane sa-mi spuneti voi.

    03.09.2011, 15:57:49
  • KilyenJozsef
    KilyenJozsef

    @Fbronnie setul si colierul superb si poze iesind bine. La setul Oceanic Dream poza a treia si a patra poate ar fi mai bine cu cadru, fiindca fundul e alb, ca suprafata Bresloului.
    @Apollonia brosa arata foarte bine, acum m-ia luat ochii la rublica produselor cele mai noi si ia uite.. La technica noua pot sa zic ca brodatul nu e noua pe Breslo www.breslo.ro/Search/?searchQuery=brodat&;searchType=handmade
    Dar asta nu sa ia cheful tau.

    03.09.2011, 17:41:21
  • de.dimineata
    de.dimineata

    Seara buna! Am prins un soare frumos in dupa-masa asta si m-am straduit sa fac poze frumoase pentru concurs :) www.breslo.ro/Product/Rugini-pretioase-colier_431150
    Succes tuturor!

    03.09.2011, 20:05:18