Forum: Concursuri Concurs de Prezentare 3in 1

  • KilyenJozsef
    KilyenJozsef

    Clienti:
    1.Chrys
    2.Alexa665
    3.Corinu
    4.Duchess292004
    5.IrinaBuba
    6.Georgina76
    7.Chunhuacris
    8.Lorelle

    Georgina76 s-a castigat un cupon in valoare de 30 de lei.

    13.09.2011, 18:55:41
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Yeee!!!!

    Multumesc muuult!!! Ador suportul!!!! Pe celalalt nu mai aveam loc :D Super, acum am doua :D!!!! Multumecs mult pentru suplimentare!! Esti un dragut!!!

    Ce pe faza ai fost Gabriel87 :D

    13.09.2011, 18:59:20
  • KilyenJozsef
    KilyenJozsef

    Multumesc Gabriel!

    13.09.2011, 18:59:25
  • BohemianSin
    BohemianSin

    ptiulai, eram eu, si nu mi-am dat seama ca prietenul intrase pe contul lui. sa nu credeti ca isi bate capul cu forumul!eu sunt aia!ma perindam pe aici si am vz ca Kjoco scrisese ceva si m-am uitat, si 6 mi-a venit prima data in minte!
    Multumesc mullt si felicitari castigatoarelor!

    13.09.2011, 19:02:10
  • de.dimineata
    de.dimineata

    multumesc frumos, sunt taaare fericita! :) :) :) :)

    13.09.2011, 19:06:19
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    :))) Eugenia

    Ma gandeam eu ca tu esti si nu prietenu'....dar na, am zis sa nu spun vreo prostie :)))))

    13.09.2011, 19:12:57
  • georgiana76
    georgiana76

    felicitari castigatoarelor ! @BohemianSin : buna prezenta de spirit !:)) @Kjoco : astept si un miel !:)) multumiri !:)))

    13.09.2011, 20:02:04
  • VintageSH
    VintageSH

    Felicitari castigatorilor! A fost un concurs foarte interesant si primul la care am participat. Acum pot sa consider ca mi-am facut botezul/intrarea/ideea :P...
    Bravo tuturor lucrarilor si creatorilor...toata lumea este foarte creativa si simpatica ca si interactiune.

    13.09.2011, 20:04:22
  • tonycat
    tonycat

    Felicitari calduroase lui Kiti pentru o lucrare plina de caldura si exotism si superb prezentata!
    Felicitari la fel de calduroase ca ziua de astazi si celorlalti castigatori si participanti!

    13.09.2011, 20:04:26
  • kiti
    kiti

    Hip, hip, uraaaa.Nu-mi vine sa cred, eram convinsa ca va castiga Didi.Am vazut ca la categoria descriere am multe voturi dar sa castig cupa cea mare nu m-am gandit mai ales ca acesta a fost un concurs mai altfel decat celelalte.Ma bucur foarte mult ca Aigile este pe podium alaturi de mine la descriere pt ca am regretat ca nu am votat-o.Au fost cateva lucrari care mi-au luat ochii si am votat fara sa analizez atent descrierea iar cand am citit cu atentie era prea tarziu.In acelasi timp mi-a placut tare mult povestea Andrei dar si descriierea lui Ronni.Foarte greu cu votul acesta asa ca ma bucur mult ca voturile generale au corectat ezitarea mea si suntem impreuna pe podium.
    Felicitari tuturor participantilor si mai ales castigatorilor.
    Kjoco multumesc mult pentru acest concurs si pentru premiile tale generoase .De al meu fii sigur ca voi profita din plin pt ca imi plac multe lucruri in magazinul tau.

    13.09.2011, 20:25:10
  • kiti
    kiti

    Multumesc Tonycat.

    13.09.2011, 20:27:15
  • punctG
    punctG

    Felicitari @kiti, felicitari tuturor, si evident felicitari @kjoco pentru un concurs atat de inspirat
    Va asteptam cu drag la celalalt concurs :D

    13.09.2011, 21:17:08
  • FIMARC
    FIMARC

    Ca ati anulat votul lui ''bubu''inteleg dar nu imi place aluzia ca aproape toate feedback-urile sunt de de la mine,este normal pt.ca este colega mea de birou si totodata cel mai fidel client.Mi se parea firesc sa o atentionati cum ati facut cu altii,eu nu m-am uitat ce a votat ca-i spuneam eu.

    13.09.2011, 21:59:17
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    te superi degeaba FIMARC.
    Votul ei a trecut prin moderare si abia astazi dupa ora 5 a fost moderat si a aparut in topic. Asa ca nu este vina nimanui ca nu a citit regulile de votare din start...

    13.09.2011, 22:01:37
  • KilyenJozsef
    KilyenJozsef

    Va felicit si eu pe toti!! Sunt foarte bucuros ca concursul asta sa iesit cum sa iesit. Pot sa zic ca ati participat cu produse foarte remarcabile. Multumesc pentru participare, pentru comentarii si pentru voturi. Maine incerc ca sa scriu o putina rezumat despre concurs, dar acum iau si eu putina pauza… ca ma tem! Ma tem ca creste si mie ceva.. altceva intre picioare si o sa am roseata. Asta doar pentru gluma.

    13.09.2011, 22:15:28
  • FIMARC
    FIMARC

    Daca ai fi citit ce am scris ai fi inteles ca asa presupusa mea suparare nu are nici o legatura cu anularea votului.Si nu inteleg de ce o afirmatie = suparare,chiar nu am nici o suparare pt.ca nu am de ce,am afirmat ''ca nu imi place....''

    13.09.2011, 22:20:50
  • mssdelilah
    mssdelilah

    Felicitari calduroase pentru castigatori si creatiile minunate !

    13.09.2011, 22:28:35
  • mssdelilah
    mssdelilah

    Ah!! felicitari si pentru organizare, organizator cu mult umor :))))

    13.09.2011, 22:29:09
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    iar tu, FIMARC,fiind prea iute, nici n-ai stat sa analizezi ca, dat fiind faptul ca a aparut mesajul dupa ora 5 pm astazi, nu avea nimeni ce sa faca...faptul fiind consumat de mult timp. Plus faza cu atentionarile...chiar habar nu am la ce te referi, daca nu la atentionarea care a facut-o Kjoco tot cu privire la votul pt acelasi produs la toate categoriile.

    13.09.2011, 22:37:25
  • KilyenJozsef
    KilyenJozsef

    Pai darga Fimarc, mai bine daca stam linistiti. Ca cum colegul tau de birou cumpara atat de multe produse de la tine chiar aici pe Breslo? Si nu in viata vie? Dar asta acum nu conteaza, votul lui a fost anulat ca s-a dat vot de trei ori la un numar.

    13.09.2011, 22:39:00
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    ehhh ... asa au multi feedback-uri foarte mari....

    13.09.2011, 22:47:04
  • FIMARC
    FIMARC

    Nu a cumparat nici un produs fictiv,chiar le cumpara ''in vita vie'' si sincer nu am nevoie de ''multi''feedbeck-uri,daca tot fac un efort sa le fac poze si sa le pun in magazin mi se pare normal sa le comanda ca oricare client,chiar nu inteleg de unde atata rautate,fereasca Dumnezeu sa spuna cineva doua cuvinte ca se transforma in tragedie.

    13.09.2011, 22:57:29
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    mie mi se pare chiar comedie!! :))))

    Stai linistita, ca nimeni nu a spus ca nu le-a cumparat pe bune :)

    Toti vindem si in offline, unii mai mult decat online.

    Dar majoritatea le scadem pur si simplu stocul :)

    13.09.2011, 23:01:36
  • kiti
    kiti

    Fimarc, apreciez f mult ceea ce creezi si ai dreptate cu feedbackul dar aici pe breslo sunt niste reguli de care si eu m-am lovit dar a trebuit sa le accept.De multe ori fetele mele cand vad ceva ce le place la mine in magazin dau comanda si spun mersi dar ca si la tine dau feedback.Votul uneia dintre ele a fost anulat la unul din concursuri pe acelasi motiv ca la tine si nu am comentat pt ca desi teoretic tu ai dreptate practic cei care modereaza nu au cum sa verifice ca nu-i un cont fictiv. Mai precis se vehiculeaza ideea ca au fost persoane care si-au deschis conturi special sa descarce din produse si sa se autovoteze.Deci nu este vorba de rautate aici ci de un regulament nescris (sau scris ? nu stiu sigur)pentru a elimina aceasta posibilitate..In plus in situatia ta a fost si acel vot triplu care nu a putut fi semnalat deoarece bubu a votat pt prima data si in situatia asta votul ramane ascuns pana este moderat.

    13.09.2011, 23:15:25
  • kiti
    kiti

    Andra acum avem posibilitatea sa le postam in portofoliu si sa scadem pur si simplu stocul dar inainte nu exista si singura solutie era ca produsul sa-ti apara la vanzari.

    13.09.2011, 23:19:10
  • aigile
    aigile

    Aaaaaaaa, mai suntem inca la '...felicitarile, masa si dansul...'?!
    Felicitari trebuie sa curga pentru toti - de la ideea originala a concursului, la participanti - cu tot cu emulatia fantastica, in adevarat spirit breslas - si pana la imposibila misiune a votantilor - caci, trebuie sa recunoastem, creatia a fost un fleac pe langa dificilul gest de a renunta la atatea alegeri de nerefuzat!!!
    Castigatorului absolut - caruia parca i-a fost scris in stele acest concurs! - aplauze si... asteptam 'enciclopedia etnica'!
    This is really fun! Multumim mult!

    13.09.2011, 23:26:47
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Kiti, cred ca in cazul tau a fost vorba de acelasi ip... Si nu doar in cazul tau... In general, cand era nevoie sa fie verificate conturile (ce-i drept n-au mai fost probleme de ceva vreme) intrebam pe Luigi si de multe ori era acelasi ip la client si la magazin. Sigur ca putea fi mama, sora, colega ...dar...asta chiar nu se poate verifica...Chiar am patit-o odata cu o astfel de situatie, cand din cauza ip-ului de la birou a iesit aiurea...si chiar era vorba de alta persoana...
    Si chiar au fost cazuri de conturi create doar pentru vot...Stii doar ca inainte nu era clauza cu cel putin un feedback macar...

    Problema acum nu a fost asta, ci votul la toate categoriile. Remarca a fost mai mult pentru ca toate produsele votate erau din magazinul prietenei, disparand clar orice urma de obiectivitate in privinta votului...

    Si stiu ca inainte nu aveam portofoliul...dar portofoliul este de mult timp...iar acum, cel mai fair este sa schimbi stocul celor vandute in offline...
    Nu de alta, ca nu e vorba de nici o rautate, dar nu vom sti niciodata cat de popular este Breslo, cati clienti posibili reali sunt aici si cate tranzactii se fac intr-adevar pe Breslo si mai mult ...cat de serios este de fapt vanzatorul respectiv !
    Parca vezi ca de fapt sunt doar cativa clienti Breslo , iar restul doar prieteni care cumpara doar de la noi in offline sau noi care oricum cumparam de la ceilalti...Caz in care ne cam agitam degeaba, invartindu-ne, de fapt, intr-un cerc inchis!

    13.09.2011, 23:48:45
  • aigile
    aigile

    FORBES ar fi de incredere pentru niste date concrete?!... Daca mai aveti numa' o lecuta de rabdare, am sa revin cu amanunte, pentru ca am si eu o idee, la care sper sa rezonati... Doar ca imi va lua ceva pana s-o pun 'in pagina' intr-un asa fel incat... sa nu produca lezi/fricti/abrazi-uni. Ca pleaca de la cele mai bune intentii, cum e de presupus ca vrem s-o facem cu totii prin zona, nu? Doar ca, uneori, mai cotizam si la pavajele de... dincolo!

    14.09.2011, 00:04:34
  • kiti
    kiti

    Buna dimineata la toata lumea.Andra nu era vorba de ip pt ca fiecare are calculatorul ei, conturi separate pe breslo singura problema a fost FB dar n-am comentat si am fost de acord cu echipa breslocare nu putea controla situatia.
    Deasemenea breslo este popular si am colege si prieteni care vad noutatile in magazin si-mi spun ce sa le aduc.Unii au cont, unii au incercat sa-si faca si n-au reusit altii prefera surpriza si-mi spun sa aduc si vad la fata locului. Si aici ca si-n alte afaceri trebuie rabdare iar breslo nu s-a nascut de f mult timp.Am fugit la servici.

    14.09.2011, 07:51:56
  • fbronnie
    fbronnie

    Doar ca o observatie off-topic: Portofoliul nu functioneaza la toata lumea !!!
    Si credeti-ma ca nu e vorba nici de browserul de internet folosit nici de nu stiu ce pluginuri. Deci, pentru unii, varianta cu a scadea stocul la 0 si a pune produsul vandut offline in portofoliu pur si simplu nu functioneaza.

    14.09.2011, 09:17:08
  • soso07
    soso07

    Felicitari tuturor (participanti, castigatori, organizatori). Vreau sa-i multumesc mult lui Kjoco pentru ca din acest concurs am inteles cat de importanta este prezentarea lucrarii (o simpla fotografie nu merge intotdeauna la sufletul clientului, trebuie s-o ajutam putin sa prinda viata).

    14.09.2011, 10:24:41
  • blanitza
    blanitza

    Un concurs special, chiar unic in privinta cerintelor si-a formei de vot, mi-a placut foarte mult!!! Felicitari pentru toti cei implicati, cat si pentru castigatori - La Mai Mare!!!

    14.09.2011, 11:37:47
  • simona.florentina
    simona.florentina

    iar nu am apucat sa votez.
    promit ca data viitoare nu mai ratez votarea.
    felicitari castigatorilor, poate o sa reusesc si eu sa fiu pe podium candva (sper), nu ma las pana nu castig.

    14.09.2011, 11:58:36
  • mssdelilah
    mssdelilah

    fbronnie, urci produsul cu stoc 1, cel putin, asezi in portofoliu, apoi modifici stocul.
    Cred. Eu ma uit ca nu stiu cum sa sterg furniturile din portofoliu, de la vanzare le-am scos de mult. In rest nu am nici o problema cu el

    14.09.2011, 13:24:16
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Lumi, are dreptate Veronica, la multi din cei noi nu functioneaza deloc portofoliul....

    Ca sa-l bagi in portofoliu in mod normal nici nu trebuie sa aiba stoc...0 e suficient....

    ca sa ti le scoti de tot din portofoliu, trebuie sa le stergi din magazin....daca au stoc 0, raman...
    Sau, mai ai varianta sa le lasia colo (poate mai ai nevoie de ele, mai aduci la fel) si le lasi in categoria nesortate si pe asta alegi sa nu o afisezi deloc :D

    14.09.2011, 13:46:39