Forum: Concursuri Concurs - Farmecul GEOMETRIEI

  • soso07
    soso07

    Cristina - live, ma voi uita si eu la filme, dar spune-mi daca inainte sau dupa ce se termina concursul :)

    29.10.2011, 20:13:48
  • luli22
    luli22

    uuf!
    uitasem produsul in editare!
    L-am salvat insa acum...

    30.10.2011, 06:19:05
  • soso07
    soso07

    Ne apropiem cu pasi repezi de finalul concursului. O zi insorita de toamna ... cea mai lunga zi a anului. O ora in plus a inscrie creatiile voastre in concurs :)
    Eu mai astept!

    30.10.2011, 09:08:53
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    sa ma laud ce aiurita sunt si delalastoare?!?! Trebuia sa platesc taxa, saptamana asta :D bineinteles ca... am tot amanat sa ajung la banca si astfel s-a facut vineri... Inca eram in termen ca sa zic asa daaar, pt ca banca mea proceseaza extrem de greu transferurile (ca ii pun pe card si transfer online )... abia luni intra banii in contul lor... deeci :))) Exact de azi nu mai am acces la magazin , probabil ca il vor si inchide curand !

    Sa-mi fie invatatura de minte, sa fac treburile la timp!

    Asta insemnand si terminarea si postarea lucrarii!! Dar, daca am lasat-o pe ultima zi si n-am facut bine calculele, asa-mi trebuie! Privesc de pe margine de data asta!

    eu iarasi si din nou habar n-am cu cine votez!! Cate 10 voturi ziceai ca avem voie?! :)))

    30.10.2011, 15:15:14
  • soso07
    soso07

    Andra, cate reguli am voie sa incalc ? :))

    30.10.2011, 15:18:44
  • soso07
    soso07

    Sa stii ca si eu ma gandeam daca "mai sunt in termen". Iti dai seama ce iesea ... Nu stiu cum sa faci ... Imi pare tare rau :(

    30.10.2011, 15:22:04
  • Textile.art
    Textile.art

    Vin si eu, cu cerc si spirala, adica, am inflorit si eu ceva...
    www.breslo.ro/Product/Gentuta-crizantema---concurs-farmecul-geometriei_469704

    30.10.2011, 17:27:00
  • soso07
    soso07

    @Textile-art, bine ai "inflorit" in concurs! O spirala de toamna, o crizantema deosebit de frumoasa, dar si practica.

    30.10.2011, 18:51:30
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    ma imbolnavesti, Aranka!!! ;)

    30.10.2011, 19:10:35
  • soso07
    soso07

    Asa e, Andra. Eu am "servit" cate ceva de la ea saptamana trecuta. Vineri, cand eram eu suparata, le-am primit, mi-au incantat simturile si mi-am revenit imediat :)

    30.10.2011, 19:20:15
  • Textile.art
    Textile.art

    Ma bucur sa citesc ca v-am facut sa va simtiti mai bine, de fapt, acesta e scopul meu pentru care pun mana pe material si Andra sper sa nu te imbolnavesti. :)
    Sorina, am o intrebare: Inscrierea lucrarilor in concurs se va face in perioada 4 oct. - 30 oct. 2011 (orele 24), votarea lucrarilor : 1 nov. - 2 nov. 2011 (stop vot la orele 24), dar, in 31, maine, nici inscrieri, nici votare? avem si noi o zi ca si inainte de alegerile electorale? :) a mai intrebat cineva de asta? daca votarea se face numai in 1 nov, maine cei care au probleme ca si Andra, poate mai au posibilitatea sa intre in concurs, nu?

    30.10.2011, 19:51:23
  • mirelamohjazi
    mirelamohjazi

    buna seara,
    am aflat pe ultima suta de metri de acest concurs si m-as bucura sa ma pot inscrie
    deoarece ar fi primul concurs la care particip.
    multumesc si succes tuturor.www.breslo.ro/Product/set--cercuri-pentru-concurs-farmecul-geometriei_469858

    30.10.2011, 20:19:23
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Aranka: imbolnavirea asta e de bine! Seamana cu indragostirea, daca nu se confunda chiar :D:)))

    Sa stii ca si eu m-am intrebat de acea zi libera, intre inscrieri si vot :D
    Nu neaparat acum, ca am platit eu prea tarziu... ci inainte, acum vreo saptamana-doua... Cand imi calculam ce si cum fac ca sa ma incadrez :))) Si atata am calculat ca tot nu m-am incadrat :)))
    Oricum, nu e bai ca nu particip! Oricum n-am reusit sa termin ceea ce imi propusesem pentru concurs! Adik, am terminat prima varianta ....dar m-am razgandit intre timp, mi-a venit o alta idee si am inceput altceva, doar ca....ia mai mult timp decat am eu la dispozitie :D Si deci ar fi ramas prima varianta :)))

    In ultima vreme incurcate mi-au fost itele pe toate planurile :)))

    30.10.2011, 20:54:09
  • kiti
    kiti

    Dupa ce am predat copilul la domiciliul parintilor si m-am primenit putin dau o raita sa vad ce mai e pe aici. Andra inca nu m-am obisnuit cu avatarul tau dar oricum vreau sa-ti spun ca e mult mai placut acesta.Este mai dragut si mai prietenos, in celalalt pareai mai rece si mai dura.Parca ai fi alta persoana. In concurs vad ca s-au adunat o multime de creatii frumoase si iar va fi greu cu votul.Cred ca ziua de pauza este a organizatoarei pt a centraliza toate creatiile pt a face listele etc , etc, doar n-o sa stea toata noaptea sa le faca pt a putea incepe votarea maine.Succes tuturor.

    30.10.2011, 21:21:13
  • soso07
    soso07

    Ce sa zic, m-am uitat pe un calendar cand am facut programul cu desfasurarea concursului, dar poate n-am nimerit luna care trebuia :) Era una cu 30 de zile. Neatentia mea ...
    Ce sa zic acum, haideti sa mai lasam o zi de inscrieri, dar pana la ora 22. Cine este pentru ?

    30.10.2011, 21:29:30
  • Textile.art
    Textile.art

    Da, Kiti, ai totala dreptate, se vede ca vorbeste o persoana avizata, si nu ca si mine, chiar simt ca trebuie sa-mi imi cer scuze pentru intrebarea aceea.

    30.10.2011, 21:33:15
  • soso07
    soso07

    Asa e cand te grabesti ... am vrut sa fie totul bine, dar mi-a scapat o zi :)
    Nu m-am gandit la o pauza pentru mine, asa ca mentin intrebarea : este bine pentru toata lumea daca mai lasam o zi de inscrieri ?

    30.10.2011, 21:42:16
  • soso07
    soso07

    ANUNT IMPORTANT !!!

    Inscrierile in concurs se mai pot face si maine, 31 octombrie, pana la ora 22.00.

    Motivul este scris mai sus ... am omis o zi din calendar :)
    Si pentru ca nu am vrut sa schimb celelalte date, am hotarat sa prelungesc cu o zi inscrierile.

    Va multumesc de intelegere!

    30.10.2011, 22:33:55
  • IrinaBuba
    IrinaBuba

    Buna seara.
    Ma inscriu si eu pentru prima oara la un concurs organizat de site-ul acesta. Tema este pe placul meu, geometria si desenul tehnic fiind inspiratiile mele.
    Acesta este totodata si primul meu produs in magazin.
    www.breslo.ro/Product/Art-of-geometry-and-rules---pentru-concurs-Farmecul-geometriei_470006

    30.10.2011, 23:03:30
  • godeta
    godeta

    Minunat, ia sa ma vad, sunt in stare sa produc ceva azi?... ca intre timp am facut rost de-un feedback... si de aparat foto!:D
    Fara gluma acum, excelente lucrari inscrise in concurs, premii pe masura si organizare impecabila, felicitari Soso!:)

    31.10.2011, 07:24:02
  • soso07
    soso07

    @IrinaBuba, bine ai venit in concurs! Ma bucur ca tema te-a inspirat ... si se vede rezultatul :) Am descoperit in "desenul" tau o multime de forme geometrice dupa care am ridicat privirea si am vazut cerul instelat de sfarsit de octombrie.

    @godeta, multumesc pentru aprecierile tale, desi se pare ca am stat ca prost cu algebra (la numaratul zilelor), dar e bine cand totul se termina cu bine (o zi in plus pentru inscrieri) . Asa ca timp ar mai fi sa pui materiale in godeta, sa le amesteci bine si sa fotografiezi rezultatul. Ce zici?

    31.10.2011, 08:24:46
  • luli22
    luli22

    Buna dimineata tuturor!
    nu am primit inca nici un raspuns la intrebarea mea cu privire la inscrierea in concurs. ma bucur ca inscrierile s-au prelungit cu inca o zi, in weekend am fost doar pe drumuri, printre altele la un concurs cu subiect
    "grasut" de geometrie (la care, by the way, am luat un loc pe podium, nu primul dar nici ultimul ;) ).
    sorina, fiind primul concurs la care particip, iti adresez o intrebare directa: ce mai trebuie facut pentru a imi finaliza inscrierea in concurs?
    O zi minunata tuturor!

    31.10.2011, 09:42:54
  • soso07
    soso07

    @luli22, comentariile au aparut mai tarziu pentru ca e prima data cand scrii pe forum si trebuiau moderate de administratori. Dar acum e bine, suntem in grafic (noroc cu ziua - fantoma :) Nu mai trebuie nimic facut pentru inscriere.
    Cat despre creatie, m-ai pus pe "ganduri". Prima data am zis ca ma situez in partea dreapta a gandurilor (amestecate), dar parca nici partea cu gandurile aburite nu mi-e straina. Nici eu nu mai stiu, dar tare as vrea sa ma limpezesc.

    31.10.2011, 10:06:49
  • soso07
    soso07

    @mirelamohjazi, si la tine a aparut ceva mai tarziu comentariul, dar lucrarea nu se deschide direct de aici, asa ca o voi pune eu pentru a fi vazuta :
    www.breslo.ro/Product/set--cercuri-pentru-concurs-farmecul-geometriei_469858
    Cercuri, cerculete si margelute sferice prinse intr-un set elegant cu matase neagra. Bun venit in concurs!

    31.10.2011, 10:12:47
  • luli22
    luli22

    Multumesc pentru lamuriri Sorina.
    Ai inteles foarte bine mesajul "geometric" incastrat in medalionul meu. E normal si sa te simti inclusa atat in gandurile cetzoase, cat si in sferele care le emit.
    Suntem cu totii acolo, mai mici, mai mari, de-o culoare, de alta, diferiti si totusi nu indeajuns de diferiti dar foarte-foarte aproape prin timpul ingustat, de contopirea cu gandirea colectiva, sau individuala, sugerata de valatucii alburii.

    31.10.2011, 10:33:50
  • mirelamohjazi
    mirelamohjazi

    Buna ziua,
    Dupa un "smotru" grozav prin casa am deschis putin net-ul care nu e prietenul meu cel mai bun dar cine stie cu timpul... si tin sa multunesc lui soso07 care m-a
    ajutat cu participarea la concurs.Spiritul de handmade imi face viata mai frumoasa.
    O zi frumoasa si luminoasa tuturor.

    31.10.2011, 12:56:04
  • soso07
    soso07

    mirelamohjazi, si la mine a fost la fel cu net-ul, dar, cu ajutorul fetelor, am mai invatat si eu cate ceva :)
    Cred ca la toti spiritul de handmade ne schimba in bine viata.

    31.10.2011, 14:38:36
  • IrinaBuba
    IrinaBuba

    Multumesc soso07 pentru cuvintele frumoase.

    31.10.2011, 16:50:45
  • uni.cat
    uni.cat

    Buna seara! As dori si eu sa particip. Pentru acest concurs am creat o bratara:
    www.breslo.ro/Product/Jocul-figurilor-gemometrice---REZERVAT-concurs-Farmecul-geometriei_470372

    31.10.2011, 17:46:26
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Am reusit si eu, nu-s cele mai grozave poze, dar sper sa se inteleaga :D

    www.breslo.ro/Product/Tendinte-spre-un-echilibru-imperfect---Colectia-Unchained-Geometry-of-Souls_470455


    Imi pare rau ca nu am fost deloc activa in topic, ma voi revansa pe viitor!

    Succes tuturor ! :)

    31.10.2011, 19:11:02
  • soso07
    soso07

    @uni-cat, cand am lansat concursul cu aceasta tema m-am gandit la un joc cu figuri geometrice. Bratarica ta s-a prins in acest joc :) Cred ca participi pentru prima data intr-un concurs aici, pe forum, dar te rog sa-mi spui daca e asa.

    @godeta ai recompus foarte interesant piesele de tangram. Imi plac casutele, tocmai pentru ca-mi doresc si eu una ... in marime naturala :)

    Andra, doar atat pot spune : imi pare bine ca a aparut (nu stiu de unde :) aceasta zi in plus pentru inscrieri. Se pare ca putem calcula noi timpul cat vrem, socotelile se fac la alt nivel. Pentru ca m-au impresionat foarte mult creatia si povestea ei, te rog sa primesti si tu un premiu special de la mine (il voi pune maine in magazin si aici, in topicul concursului). Chiar daca nu ai fost activa cum spuneai, eu am simtit ca ai fost aici, alaturi de mine si iti multumesc!

    31.10.2011, 20:59:33
  • soso07
    soso07

    A mai ramas o ora pana la inchidere :)

    31.10.2011, 21:00:17
  • LaliDesign
    LaliDesign

    Mai pot sa ma inscriu si eu???? Deci... cerc si triunghiuri... www.breslo.ro/Product/COLIER-PINK-SUN-participa-concurs-Farmecul-Geometriei_470543

    31.10.2011, 21:08:36
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Sorina, asa e, oricat am calcula, nu iese niciodata un rezultat exact! Timpul nu e matematica, are regulile proprii! Desi, lumea este creata pe principii matematice si geometrice, timpul si viata sunt altfel calculate/programate.
    iti multumesc din suflet pentru aprecierea si generozitatea ta!!! E o surpriza imensa si o accept cu mare bucurie!!

    31.10.2011, 21:28:49
  • soso07
    soso07

    LaliDesign, sa fie soarele la apus in cea de-a doua fotografie ?

    31.10.2011, 21:29:39
  • soso07
    soso07

    O jumatate de ora :)))

    Nu e chiar imensa, Andra, dar e "duioasa" :) (surpriza).

    31.10.2011, 21:31:27
  • uni.cat
    uni.cat

    @soso07, da este primul concurs la care m-am inscris, cred ca si singurul pe care l-am prins de cand am deschis magazinul.

    31.10.2011, 21:36:02
  • soso07
    soso07

    uni-cat, participari multe de aici inainte iti doresc !

    31.10.2011, 21:39:31
  • soso07
    soso07

    Un sfert de ora :)

    31.10.2011, 21:45:07
  • soso07
    soso07

    Stop joc ! Lasati echerele si compasul jos :)
    Inscrierile s-au incheiat aici. Va multumesc foarte mult pentru participarea la acest concurs !

    31.10.2011, 22:00:42
  • soso07
    soso07

    Urmeaza sa deschid topicul pentru votare. Ne vedem acolo peste putin timp.

    31.10.2011, 22:02:58
  • Live
    Live

    Sorry, n-am reuşit să înscriu nimic în concurs!:(

    01.11.2011, 15:59:06