Forum: Concursuri CONCURS: "DE LA SUFLET LA SUFLET CREATOR"

  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Admir o multime de creatori de pe breslo,dar,la fel ca marea majoritate a oamenilor,pe unii ii simt mai aproape de sufletul meu.Cand am descoperit magazinul acestei creatoare,m-am indragostit iremediabil de doua coliere de-ale ei...M-am hotarat sa particip la acest concurs cu doua produse,unul dintre ele fiind cel de aici si pt care pun urmatoarele explicatii:
    -datorita acestei doamne,am hotarat sa invat sa crosetez cu sarma(asta in conditiile in care nu stiu mare lucru nici despre crosetajul cu fire textile:))
    -mi-am descoperit o noua pasiune si asta inseamna ca greutatile vietii vor mai primi o palma peste fata si nu ma vor dobori
    -dragostea mea imensa pentru flori va mai gasi o modalitate de exprimare
    Si pentru ca toate astea trebuie sa poarte un nume,le voi spune simplu
    www.breslo.ro/Shop/Simina
    Iar produsul partcipant la concurs,care e doar rodul noii mele iubiri si nu o imitatie,este
    www.breslo.ro/Product/Set-colier-si-bratara-O-noua-iubire_228200

    20.10.2010, 20:21:47
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Wow fetelor v-ati intrecut pe voi! Sunt minunate si am bcuur sa va descopar "sursele" de inspiratie!

    Stephanie, iti multumesc in mod special pentru cerceii care te duc cu gandul la stilul meu!

    Si va multumesc tuturor pentru tot ceea ce faceti!


    In incheiere (din pacate am avut o saptamana plina la job si inca mai am 2 zile...) va rog frumos sa scrieti si in descriere motivele pentru care ati creat aceste lucrari si cui anume le dedicati.

    Pana acum se accepta toate lucrarile daca vor indeplini conditia de a scrie in descrierea produsului motivatia alegerii, cui ii este dedicata si bineinteles descrierea normala (materiale, dimensiuni, ce vreti voi)

    20.10.2010, 22:50:28
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    @deManacuPenelopa,nu pot posta produsul in lista,scrie ca produsul e indisponibil!!!!

    21.10.2010, 11:53:02
  • deManacuPenelopa
    deManacuPenelopa

    Jewel, s-a rezolvat, o mica incurcatura:)

    21.10.2010, 12:37:26
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    :*:*MUltumesc!!!

    21.10.2010, 13:51:03
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    www.breslo.ro/Treasury/view/Admiratia-este-una-din-formele-bunatatii-si-simpatiei-omenestiAlexandru-Vlahuta_4932
    Iata noua lista cu produsele participante la concurs(lipsesc 3 lucrari de-ale Anei @serbani si una de a lui @Kjoco).Aici am postat alte doua creatii de-ale Anei,care nu au fost in prima lista si cerceii lui Kjoco nepostati!
    Ramona,am facut eu listele fiindca am avut putin mai mult timp de stat la calcu;ator si am vrut sa te ajut:l
    Ordinea in lista e aleatorie:*

    21.10.2010, 14:11:26
  • Simina
    Simina

    Doamne, Jewel, ce onoare imensa mi-ai facut!!!!!
    Ma bucur din tot sufletul si ma simt extrem de implinita sa aflu ca bijuteriile mele pot placea atat de mult incat sa determine un alt artist sa incerce o tehnica noua, necunoscuta lui!!!! Sunt extrem de mandra, setul ti-a iesit absolut MINUNAT!!!!!!!! Bafta multa, draga mea!!!!:):):)
    Va pup pe toate si va doresc mult succes la concurs!!!!!:):):)

    21.10.2010, 14:22:43
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Iar eu ma simt nemaipomenit,Simina,daca ti-a placut ce mi-a iesit!!!Asta e doar inceputul,vreau sa invat cat mai multe despre aceasta tehnica:*

    21.10.2010, 14:37:43
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Monica,te rog pune stoc 1 la florile bump map ca sa le pot reposta in lista de concurs!!!E pacat sa nu participe,chiar daca le-ai vandut!Dupa concurs pui inapoi stoc 0 si gata.....

    21.10.2010, 18:21:41
  • Rostogol
    Rostogol

    gata, am rezolvat. am pus si detaliile in descriere. Multumesc :)

    21.10.2010, 18:46:02
  • BRIZZART
    BRIZZART

    Acest colier este dedicat Anei (www.breslo.ro/Shop/serbani.bijoux), o persoana speciala, care iubeste margelele mari si bijuteriile deosebite, o doamna cu un suflet foarte mare si plin de iubire,prietenie si frumusete si care te cucereste de la inceput prin bunatatea ei. Daca mai multi am fi asa, lumea asta ar fi infinit mai buna!!!

    www.breslo.ro/Product/COLIER-SILVER-DREAM_228593

    21.10.2010, 18:55:54
  • serbani.bijoux
    serbani.bijoux

    multumesc frumosul vis...

    21.10.2010, 21:25:01
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    superb!


    Mai sunt doar doua zile, mai asteptam creatii izvorate din inimile voastre mari!

    21.10.2010, 23:20:23
  • Rostogol
    Rostogol

    Inca una si gata: www.breslo.ro/Product/Bratara-Cut-here_228764

    Lucrata cu gandul la www.breslo.ro/Shop/oanapisic Spor la decupat!

    22.10.2010, 04:23:25
  • blanitza
    blanitza

    Inscriu in concurs cu mult drag Colierul "Imperial" - pentru draga mea Ana.Serbani

    22.10.2010, 14:28:09
  • blanitza
    blanitza

    Scuze, m-am grabit si exact adresa web am uitat s-o trec!!!
    Pt Ana.Serbani - www.breslo.ro/Product/Colier-Imperial---Concurs-Breslo_229025

    22.10.2010, 14:29:26
  • monicasandica
    monicasandica

    @blanitza,imi place mult colierul tau,frumos,cu mult gust!

    22.10.2010, 15:31:05
  • artemiza.design
    artemiza.design

    Ma bucur sa pot inscrie in concurs www.breslo.ro/Product/Brosa-dedicata-Petrei-Bijoux---concurs_229072
    Dau aici si adresa magazinului ei minunat: www.breslo.ro/Shop/PetraBijoux

    22.10.2010, 16:37:59
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    lRevin cu a doua lucrare,dupa cum am spus,un colier cu dedicatie nu pentru una ci pentru doua persoane dragi mie(de fapt,matematic vorbind,sunt trei...)
    Iubesc felul in care folosesc materiale,margele,pene,matase,tot ce se poate si fac niste minunatii!!!!Nu poate fi vorba decat de
    www.breslo.ro/Shop/vintagesiactual
    A doua persoana draga mie,pt care am o infinita consideratie si careia ii admir rabdarea este
    www.breslo.ro/Shop/monicasandica si nu spun asta fiindca mi-a dedicat lucrarea ei,ma cunoaste suficient cat sa stie ca nu sunt o lingusitoare:))
    Intra in concurs
    www.breslo.ro/Product/Colier-Aleea-cu-trandafiri_229147

    22.10.2010, 18:46:12
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    www.breslo.ro/Treasury/view/Admiratia-este-una-din-formele-bunatatii-si-simpatiei-omenestiAlexandru-Vlahuta_4932
    Prima lista cu produse participante la concurs e ful!!
    Urmeaza a doua:))

    22.10.2010, 18:49:24
  • delakoka
    delakoka

    Inscriu si eu in concurs colierul de PERLUTE IVOIRhttp://www.breslo.ro/Shop-Admin/products/list cu dedicatie pentruhttp://www.breslo.ro/Shop/kiti

    22.10.2010, 19:13:18
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    @delakoka,sper sa nu te superi pe mine si sa ma crezi bagacioasa,dar linkul pt colierul inscris la concurs e gresit!L-am accesat ca sa postez produsul in lista din "Galerii" si-mi da eroare!Cred ca,de fapt, e asta:
    www.breslo.ro/Product/PERLE-IVOIR_229177 nu??Daca nu e asta,spune-mi si repar:))

    22.10.2010, 19:26:35
  • monicasandica
    monicasandica

    OHHH.. LOVE,MI-AI FACUT O MARE BUCURIE,ITI ADOR COLIERUL...TRANDAFIRASII MEI PREFERATI,MULTUMESC DIN SUFLET ...ESTI FEBLETEA MEA ...MA LINISTESTI CAND TE VAD SI "TE AUD".....

    22.10.2010, 20:14:50
  • vintagesiactual
    vintagesiactual

    Draga JewelsWithLove, ne-ai surprins... ba mai mult, ne-ai uimit si am fost incantate sa vedem ca un colier atat de frumos ne-a fost dedicat! Iar cand am citit intreaga descriere si am vazut ca, de fapt, una dintre creatiile noastre l-a inspirat, am fost cu atat mai magulite. Te felicitam pentru "skills"-urile nou dobandite (am admirat deja si colierul din sarma, dedicat Siminei - a carei munca si noi o apreciem foarte mult), si-ti dorim spor la treaba in continuare!



    Am urmarit (din umbra :-) ) intreg concursul, si le felicitam calduros, de asemenea, si pe celelalte participante!


    Cu drag,

    Ikka&Inna

    22.10.2010, 20:26:41
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Bucuriei cu care am lucrat la cele doua produse participante i se adauga bucuria de a sti ca au placut si celor care au aprins scanteia imaginatiei mele cu lucrarile si modul de lucru specific fiecaruia:*

    22.10.2010, 20:39:04
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    A,uitasem sa spun ca clopotelul meu e replica crosetata a clopotelului din "Luxury"...dar al meu nu susura...:))

    22.10.2010, 20:42:35
  • Rostogol
    Rostogol

    Nu m-am putut abtine.:) Concursul asta ar fi trebuit sa dureze mai mult. E fun sa incerci sa intri in pielea altui personaj.

    www.breslo.ro/Product/Dreamcatcher_229275 , inspirat de www.breslo.ro/Shop/funksbyraloo and her very funky ways

    22.10.2010, 22:28:27
  • tonycat
    tonycat

    @MonicaAlexandru:Dreamcatcher-ul este o incantare pentru ochi. Pentru o clipa mi-a inseninat ziua si m-a facut sa uit de Cenusiul si de Sordidul din jurul meu.
    Imi plac culorile vesele alese si combinate cu gust. Si chiar vibrez cand vad si altceva decat bijuterii. Felicitari si multe voturi in final!

    22.10.2010, 22:31:47
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Sunteti nemaipomenite! Ma bucur ca a prins totusi ideea si ca pe masura ce inaintati in "joc/joaca" ati vrea sa o faceti si mai mult ! Concursul, chiar daca se incheie maine seara, nu ar trebui sa "omoare" si ideea! O puteti continua iar si iar, pe langa omagiul adus, e un exercitiu al indemanarii, al dragostei (pentru oameni si frumos), al intelegerii altora, al descoperirilor si lista poate continua la nesfarsit cu mii de lucruri frumoase ce le avem de invatat!

    Mie imi plac toate, fiecare are ceva-ul ei si sensibilitatea lor, dragostea ce o exprima, nu pot fi egalate prin voturi, prin premii, prin concursuri!

    22.10.2010, 22:51:02
  • artemiza.design
    artemiza.design

    Inca o dedicatie, de data aceasta pentru "punctG" www.breslo.ro/Product/Mac-mac-dedicatie-pentru-punctG-concurs_229304
    Minunatul lor superb il puteti gasi aici: www.breslo.ro/Shop/punctG

    22.10.2010, 22:52:38
  • artemiza.design
    artemiza.design

    rectific:*magazinul lor superb...

    22.10.2010, 22:53:48
  • Rostogol
    Rostogol

    @tonycat :D multumesc, m-ai facut sa ma simt tare bine, hihi.

    De fapt e stilul lui funksbyraloo care ne-a inveselit. Si mie imi place foarte mult.

    @bijoux ai dreptate, chiar e un exercitiu care merita continuat. Sunt foarte multe lucruri de invatat din el

    22.10.2010, 23:04:19
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Abia astept maine seara sa vad ce mai creati!

    :p

    Va reamintesc sa scrieti si in descrieri motivatia si cui le dedicati!

    Va multumesc! Ne "auzim" maine seara!

    Va pup!

    22.10.2010, 23:57:35
  • kiti
    kiti

    A doua dedicatie este www.breslo.ro/Product/brose-STONE_229405 , pentru www.breslo.ro/Shop/cristinamaslina, deoarece stiu ca-i plac brosele mici din piatra.

    23.10.2010, 02:35:21
  • kiti
    kiti

    A treia dedicatie www.breslo.ro/Product/cercei-MINIATURI_229411 pentru www.breslo.ro/Shop/DomnisoaraBabacilu, deoarece o admir pentru miniaturile ei , pentru modul in care descrie si prezinta produsele.

    23.10.2010, 02:56:58
  • serbani.bijoux
    serbani.bijoux

    Blanitza, fata scumpa si fericita, sper sa ma pot ridica cu tot ce fac la inaltimea superbului colier creat de tine!!! Ah, dulceata aceasta roz ma topeste...

    23.10.2010, 02:59:33
  • serbani.bijoux
    serbani.bijoux

    De s-ar putea sa se adauge niste zile la acest minunat concurs...CAT DE PUTINE!!!, daca tot avem un precedent cu precedentul concurs...

    23.10.2010, 03:06:07
  • kiti
    kiti

    A patra dedicatie este o floare www.breslo.ro/Product/brose-FLORAL_229412 pentru www.breslo.ro/Shop/delakoka careia ii multumesc pt aprecieri si dedicatie.

    23.10.2010, 03:18:47
  • lucashop
    lucashop

    Foarte interesanta tema,poate prelungiti putin concursul......

    23.10.2010, 10:01:50
  • serbani.bijoux
    serbani.bijoux

    Nu mi se pare potrivit nici corect ca un concurs sa se incheie in zi de sambata si sa se produca votarea in zi de duminica. Draga Mon ANGEL, in calitate de amfitrioana a acestui deosebit concurs de suflet, te rog mult sa te gandesti la CE am scris. Iti multumesc si iti respect hotararea.
    Voi, fetelor dragi, ce parere aveti?

    23.10.2010, 14:04:32
  • blanitza
    blanitza

    Si mie mi-ar placea f mult sa se prelungeasca putin concursul, asa am izbuti cat mai multe dintre noi sa ne exprimam estetic admiratia pt stilul unor creatori de pe Breslo pe care-i apreciem, iar prin intermediul acestei inspirate teme, avem ocazia sa experimentam si sa prezentam piese total diferite de ceea ce facem de obicei.

    23.10.2010, 14:38:52
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Monicaaaaaa....felicitari pt vanzari,dar,dreamcatcherul trebuie sa participe la concurs...asa ca,stii ce vreau...:))...stoc 1 ca sa pot posta din nou produsul...:))

    23.10.2010, 15:08:04
  • Laruca
    Laruca

    Inspirata si dedicata unei artiste desavarsite dar si unui om deosebit, Lizi. www.breslo.ro/Profile/ARTGIFT. M-ai incurajat de la inceput, m-ai ajutat sincer si dezinteresat, m-ai facut sa rad de atatea ori, m-ai acceptat asa cum sunt, novice si stangace. Parca ne-am cunoaste de o viata, desi nu ne-am intalnit niciodata, cel putin nu in viata asta..si nu inca...
    Lizi draga, te iubesc mult si iti doresc tot binele din lume.
    Cu drag,
    Ralu
    www.breslo.ro/Product/Lumina-din-suflet-bratara-argintata-cu-pietre-semipretioase-RETINUTA_229569

    23.10.2010, 16:03:50
  • stephanie
    stephanie

    foarte dragut !

    23.10.2010, 18:38:28
  • Rostogol
    Rostogol

    :D Multumesc Luiza, e foarte fun the puffy one. Ca si restul de altfel.

    @jewels gata, am rezolvat. Eu una sunt tare surprinsa de vanzari sa stii :) Nu m-am gandit ca o sa fie cazul sa pun stoc mai mare :) Thanks

    23.10.2010, 19:28:25
  • mihaalex
    mihaalex

    As vrea sa intru si eu in concurs cu un set delicat dedicat unei prietene dragi de pe breslo care mi-a umplut viata si garderoba de flori in toate culorile si aproape ca am capatat o dependenta pentru produsele ei :) pentru ca nu mai pot iesi din casa fara sa port una din brosele delicate si vesele pe care le-am luat de la Melania Lupu (www.breslo.ro/Shop/melanialupu)

    23.10.2010, 19:28:31
  • mihaalex
    mihaalex

    Am uitat de produsul cu care particip la concurs: dedicatie pentru Cristina care isi spune si Melania Lupu :

    www.breslo.ro/Product/Set-Delicate-like-You_229744

    23.10.2010, 19:29:37