Forum: Concursuri CONCURS: "DE LA SUFLET LA SUFLET CREATOR"

  • blanitza
    blanitza

    Draga mea Diana, iti multumesc f mult pt delicata bijuterie pe care mi-ai dedicat-o!!! x0
    Iti doresc zari senine, draga mea, si aripi inalteeeee, pana la cer!!! Cu drag, Gabi

    29.10.2010, 13:51:17
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Diana,multumesc mult pt dedicatie!!!Sunt superbe bijuurile tale,dar si ale blanitzei,ce sa mai zic de lucashop....Andra,s-au adunat produse cat sa deschidem un magazin cu dedicatii:))
    Si,pt ca s-a prelungit perioada concursului,si pt ca mai am o multime de oameni dragi,am ales sa mai fac doua dedicatii,(sper din toata inima ca pana diseara sa fie 3!!))
    -prima e pt www.breslo.ro/Shop/mady68 fiindca ador cum lucreaza,cum vorbeste,cum se manifesta:)
    www.breslo.ro/Product/Esarfa-crosetata-Sweet-pink_232756

    ....va urma:))

    29.10.2010, 14:24:40
  • punctG
    punctG

    Doar ce am reusit si noi sa parcurgem e drept fugitiv prin tot topicul si vrem sa multumim tuturor celor care s-au gandit si la noi dupa cum urmeaza: @Dodo, @artemiza, @de.dimineata, @Gioielli, @lucashop, nu credeam ca se vor gandi asa de multi creatori la noi, va multumim mult si va dorim spor in toate :*

    29.10.2010, 14:38:37
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    ...partea a doua
    Al doilea produs care e gata,e dedicatie pt www.breslo.ro/Shop/deManacuPenelopa ,fiindca iubesc ochii ei de deochi,crosetajele cu sarma,tot!
    Sper ca voi reusi sa termin si al treilea produs....daca nu,asta e:))
    Spor la cantarit,analizat si votat!!!

    29.10.2010, 14:55:09
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Daaaa......dar produsul,unde e?
    L-a mancat pisica:))
    www.breslo.ro/Product/Colier-Sa-va-fie-de-noroc_232794

    29.10.2010, 14:56:04
  • LadyA
    LadyA

    Multumesc Diana :)E superb colierul:*

    29.10.2010, 15:01:27
  • lauraflore
    lauraflore

    -www.breslo.ro/Product/rochita-ROUA-DIMINETII-unicat-concurs-DE-LA-SUFLET-LA-SUFLET-CREATOR_232371 - pentru @dodo care are un suflet bun, @forHOPE ca este fragila si curata ca roua diminetii, dar si in acelasi timp foarte puternica ,@jewelswithlove pentru trandafirii nemuritori

    29.10.2010, 15:20:09
  • lauraflore
    lauraflore

    -@punctG ,sa nu radeti prea mult de colierul meu
    nu am masina de fimo si am amestecat cleiul cu ciocanul de snitele (si mie imi vine sa rad de fiecare data cand ma gandesc )
    de fapt este al doilea colier pentru ca pe primul l-am ars ca l-am uitat in cuptor

    29.10.2010, 15:28:38
  • punctG
    punctG

    Multumim mult :))) @lauraflore esti o scumpa

    29.10.2010, 15:29:09
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Multumesc din suflet,Laura,chiar mi-ai facut o surpriza!!!!Toate produsele tale sunt magnifice!!!
    Colierul parca e zana florilor,si chiar te face sa te gandesti la Gabriela si Tiberiu!

    29.10.2010, 16:00:40
  • vijan
    vijan

    In ultima clipa si eu ma inscriu in concurs cu un colier dedicat lui Le Mimose , pentruca ea lucreaza cu culorile aceste, si cred ca colierul meu si rochiile ei ar merge bine impreuna :)

    www.breslo.ro/Product/Colier-crem_232851
    Pentru www.breslo.ro/Shop/lemimose

    29.10.2010, 16:39:20
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Sa-mi trag sufletul putin si va spun ce am facut:))
    Am vrut neaparat ca sa creez ceva pt o echipa de oameni talentati si f dragi mie (si nu numai),am vrut sa iasa ceva mai spectaculos,pe masura lucrarilor lor,dar....nici timp nu mai este....Dedicatie pt www.breslo.ro/Shop/punctG
    www.breslo.ro/Product/Brosa-Natura-spirit_232864

    29.10.2010, 17:19:28
  • punctG
    punctG

    Hey :)) ne-ati facut multe bucurii si ne-am hotarat sa va dedicam si noi, tuturor creatorilor de pe breslo, si clientilor, fara de care in mod cert nu am evolua, participam si noi cu ultima geana de lumina pe care am mai prins-o pentru poze... cu
    www.breslo.ro/Product/Roua-Freziilor---bratara-lata-tip-catusa_232868

    29.10.2010, 17:23:01
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Si o luna daca lucram si tot nu as fi facut cate ceva pt fiecare persoana draga mie de aici!!!Am atatia creatori pe care ii admir...Intr-o ordine total aleatorie asa cum imi vin acum in minte,as mai fi creat pt:
    Loulou,LadyA,magiccraft,deerstuff,BohemianSin,zuzuflor,ucrina,mara95,afterforever,kjoco,
    casacucadouri,TheRockBoutique,enchantedbeads,tiktakro,bijouxdemonange,ForHope,.....si multi,multi altii...toti sunteti minunati si meritati admiratie!!!!

    29.10.2010, 17:27:27
  • deManacuPenelopa
    deManacuPenelopa

    Silvia, onoreaza si emotioneaza dedicatia ta. Iti multumesc din suflet si in numele celei ce a creat ochiul de deochi:) care, apropo, si-a gasit azi cumparatoare, deci dedicatia ta chiar a atras norocul:))

    29.10.2010, 17:46:17
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Wow, eu nici nu mai am cuvinte! Sunteti minunate! Mai e un pic si se incheie inscrierea:p Se spune ca acei din urma vor fi cei dintai deci... grabiti-va sa fiti totusi :p

    29.10.2010, 20:25:55
  • kiti
    kiti

    Diana iti multumesc mult pentru o dedicatie atat de frumoasa.Iti doresc putere de a putea lupta in continuare si mult noroc pt ca ajutorul dat de atatea suflete iubitoare de pe breslo sa se concretizeze pt a putea urma tratamentul care sa-ti aduca o viata normala si fericita.

    29.10.2010, 22:10:10
  • lucashop
    lucashop

    Super freziile punct G.....as allways..

    29.10.2010, 22:18:58
  • dodo
    dodo

    Gabita, m-ai lasat fara cuvinte...si-ti multumesc pentru aceasta minunata piesa, pentru cele spuse si mai mult pentru faptul ca intr-un alt loc ne-am cunoscut si imprietenit....si nu e o expresie gratuita si ma simt onorata.
    Te admir si pentru faptul ca desi se apropie o zi foarte importanta ai rabdarea sa bijuteresti..te pup.

    29.10.2010, 22:35:50
  • FolleFemme
    FolleFemme

    Tocmai ce am votat la concurs si am uitat sa precizez ca sunt client..m-am gandit sa scriu asta aici ca sa nu incarc topicul acela degeaba.

    30.10.2010, 00:37:24
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    e ok, sper sa nu uit! Oricum, te rog frumos sa-mi trimiti un mesaj luni seara, ca sa fiu sigura!


    Mai e ceva ce-am observat: unuld in produsele lui kiti, brosa smile a fost vanduta si nu mai merge link-ul in lista de lucrari participante. Te rog frumos sa schimbi cantitatea in 1 pana al finalul concursului!

    Multumesc si multe voturi!

    30.10.2010, 01:33:24
  • dodo
    dodo

    Multumesc Andra pentru acest concurs inedit, fara orgolii, care a dovedit multa generozitate si care mie personal mi-a oferit sansa de a multumi tuturor celor cu care am discutat pe mesageria proprie..( cred ca nu am uitat pe cineva) si care au facut posibila activitatea mea aici ( oamenii din spatele magazinelor ).Sper ca voi avea sansa de a multumi public si clientilor mei.
    Sunt onorata pentru nominalizarea in piesele inscrise din concurs, dragele mele prietene si va multumesc din suflet prin votul meu.
    Multumesc mult pentru voturile primite..acum, inima de spiridus se retrage in lumea ei..

    01.11.2010, 20:57:27
  • Artadora
    Artadora

    ups ! si eu am uitat sa scriulanga voturi ca-s clienta

    01.11.2010, 21:34:52
  • user21
    user21

    @Loulou - posibil sa ma insel,dar unele produse din magazinul HARYO ma duc cu gandul la noram.

    mai ales asta : www.breslo.ro/Product/keys-of-heart---pandantiv_234132

    08.12.2010, 11:37:56
  • HARYO
    HARYO

    Dragele mele,

    Asa este, toate sunt produsul imaginatiei mele si ma bucura faptul ca ati recunoscut stilul... Va multumesc ca ma considerati o sursa de inspiratie si oarecum un mentor desi n-am avut niciodata aceasta intentie, chiar daca am fost un deschizator de drum in acest fenomen numit handmade.

    Va multumesc tuturor pentru cuvintele minunate pe care mi le-ati adresat si NU cred ca este intamplator faptul ca le-am gasit chiar in aceasta zi minunata de CRACIUN, cu ajutorul Andrei.

    Ii multumesc lui Loulou pentru ca m-a imbarbatat cand am avut nevoie, ii multumesc si Andrei ca
    m-a "redescoperit' si multumesc Domnului ca ma faceti sa sper ca se poate.

    Loulou, setul dedicat mie este o feerie, pot spune ca ma reprezinta intr-o mare masura, si il asociez cu minunata lume asiatica, de care ma simt foarte atrasa.

    Va doresc tuturor Sarbatori Fericite si un an 2011 in care tot ceea ce va doriti sa devina realitate!

    25.12.2010, 15:54:00
  • Loulou
    Loulou

    Astazi am vazut pe pima pagina, intr-o lista, .... o bratara care semana a "Noram"

    Am lasat un mesaj in magazinul "Haryo", intreband daca-i "Noram", am citit apoi prezentarea magazinului, am gasit acolo un blog, l-am accesat siiiiiiii............. am aflat ca-i "Noram" !!!

    Apoi am revenit aici si am amutit!
    Andra, daca ai gasit-o de ce nu mi-ai lasat si mie un mesaj? :((

    Vai ce suparata sunt!!!!! si ce fericita :)))

    Sa va povestesc de ce:

    In urma cu doi ani, atunci cand eu am inceput sa lucrez bijuuri, imi cautam o bijuterie pentru un eveniment.
    Cautand si cautand pe internet, am gasit o lume de poveste, bijuteriile "Noram".
    Am intentionat sa cumpar ceva, dar majoritatea erau indisponibile...

    Asta se intampla in preajma sarbatorilor de iarna 2008-2009, tot atunci am aflat ca exista bijuterii hand made altfel decat cele de la fondul plastic, atunci mi-a incoltit gandul de a incerca sa fac bijuuri!
    In luna ianuarie 2009 mi-am comandat primele materiale, iar pe 22 ianuarie am deschis magazinul pe Breslo si am postat prima mea bijuterie :)) cam stramba :))
    Daca nu descopeream bijuteriile ei... "Loulou" si "LuMa- bijoux" nu ar fi existat acum... fapt pentru care ii multumesc din suflet si ii sunt profund recunoscatoare!

    Si acum o ciufuleala pentru Noram-Haryo, de ce nu mi-ai spus ca existi inca???? Cand sunt eu cu mine, te numesc MUZA mea :) si-ti inchipui ce fericita sunt ca te-am regasit!!!

    Multumesc Andra ca ai gasit-o (chiar daca nu mi-ai spus) si multumesc destinului, ca am cascat gura in Breslo, in aceasta dimineata!

    O zi frumoasa tuturor!

    23.02.2011, 09:04:17
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Loulou, imi pare tare rau ca te-ai suparat!

    Eu nu stiam sigur daca e ea sau nu cand a scris BWE de magazinul HaryO si apoi cand i-am trimis mesajul de Craciun :) Abia cand mi-a raspuns la mesaj am fost sigura ca e Nora, dupa semnatura :p I-am spus de concurs si de dedicatia ta pentru ea si dupa cum vezi s-a bucurat foarte mult! De altfel, draga Loulou, impartim aceeasi muza :) E printre primele descoperite acum doi ani cand m-am apucat si eu de margelit si prima care mi-a ramas in suflet!

    Incepand cu Craciunul, la mine a fost o perioada intortocheata, agitata, cu multe schimbari si multe decizii de luat si chiar nu mi-am dat seama, imi pare rau!!! Nici de magazin nu m-am ocupat, de blog, doar ce-am mai intrat pe forum pentru concursurile in care m-am implicat. Doar mai margelesc , pentru ca pur si simplu nu as putea renunta nici macar pentru o perioada scurta....oricate as avea pe cap... Cred ca am prins dependenta, unica dependenta de care nu as vrea sa scap sub nici o forma :p

    23.02.2011, 21:04:39
  • Loulou
    Loulou

    :) nu m-am suparat, dar imi pare rau ca nu am stiut atunci, de Craciun... insa-i foarte bine si acum!

    23.02.2011, 21:27:59