Forum: Concursuri CONCURS TEMATIC ANOTIMPURI - IARNAAAA....(Sectiunea Arta Plastica si Decoratiuni)

  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    Si eu va doresc un An Nou FERICIT,
    cu multa sanatate si bucurie!
    Sa va distrati LA MAXIMUM !!!!

    30.12.2011, 22:33:50
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Multumim ,George!
    Va doresc tuturor sa aveti o petrecere asa cum vi-o doriti,Anul Nou sa va prinda sanatosi,inconjurati de cei dragi,in sanatate si belsug!
    2012 sa va aduca numai succese si impliniri!

    Si,ca sa mai vorbim si de concurs,totusi,,imi doresc taaare mult sa vad aici,in sectiunea cu tema "Arta plastica si decoratiuni" o multime de tablouri (in fel de fel de tehnici),o multime de produse realizate cu tehnica servetelului (platouri,casete,rame,oglinzi,orice poate deveni o decoratiune reusita),as vrea sa vad obiecte si sculpturi in lemn,sau in ceara,sau portelanuri,sau decoratiuni din sfoara,nuiele...Toate avand un numitor comun:Iarna!!!!

    Kjoco,nu-i asa ca ne rasfeti cu ceva facut in stilul tau inconfundabil???


    Pt cei care nu mai au timp sau rabdare sa citeasca topicul de la inceput,fac precizarile urmatoare:
    -creatiile pt concurs trebuie sa fie NOI,create special pt concurs si postate in magazinele proprii incepand cu data de 26 decembrie!
    -respectati,va rugam,tema:IARNA!E atat de usor sa creezi ceva cu gandul la anotimpuri....
    -daca aveti vreo nelamurire legata de reguli,sau nu sunteti convinsi ca produsul realizat de voi se incadreaza in tema,intrebati-ne,acesta e rolul nostru de moderatori:sa ajutam,sa lamurim,sa cream si sa pastram o atmosfera placuta si benefica creatiei!

    Sa aveti spor,sa aveti inspiratie,toate astea de anul viitor,bineinteles!:)

    31.12.2011, 11:38:15
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    Jewelswithlove,
    Sa ai parte de niste concurenti de inalta clasa
    profesionala si tinuta morala!

    Tuturor concurentilor le urez din toata inima:

    ANU NOU FERICIT !

    31.12.2011, 13:54:46
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Sper,George,sa fie multi concurenti,cu multe creatii minunate!

    An Nou fericit,petrecere frumoasa si un 2012 mai bun decat cel care se incheie!

    31.12.2011, 16:12:56
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    2012 !!!!
    La multi ani tuturor !

    01.01.2012, 01:17:47
  • pieseornamentale
    pieseornamentale

    LA MULTI ANI! INTREGII COMUNITATI SI MULTA INSPIRATIE .

    01.01.2012, 02:55:03
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    La multi ani si bine ne-am regasit in 2012!

    01.01.2012, 10:17:53
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    Acum, ca a trecut si Revelionul,
    sa reantalnim cat mai curand
    pentru a continuua concursul...
    Poate Anul Nou va fi un sfetnic mai bun!
    Bafta tuturor creatorilor!

    01.01.2012, 23:59:55
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Asa e,George,gata cu huzuritul:)))) La treaba,breslasi!
    Sper din tot sufletul sa vad aici o multime de produse inspirate de IARNA ,care de care mai frumos si mai original!

    Si,o cugetare legata de iarna,a lui Hamilton Wright Mabi:

    "Binecuvantat este sezonul care care aduna toata lumea intr-o conspiratie a dragostei."

    02.01.2012, 10:18:26
  • blanitza
    blanitza

    Mamaaa, Silvia, ce ne faci la sentimente, ce gand frumos...

    02.01.2012, 11:28:33
  • pieseornamentale
    pieseornamentale

    Buna la toata lumea! anca sunt nu sunt an regula,ma simt obosita cu toate ca nu am petrecut cu dansuri sau mai stiu eu ce doar mai mult bucatareala ,de iesit am isit la un gratar bun si apoi in centru la artificii,iar dupa... iar acasa si ciugulit din preparate ca doar eu le-am facut desi .....am cam exagerat anul acesta.Ar trebui sa fac o iesire la aer caci azi o zi frumoasa vrea sa fie si ar fi pacat pt ca de maine iar la munca.Silviuta ,draga stii ce spuneam de pinza primita de la bunica mea? de fapt ieri am puso la vedere sa vad ce pot creea din ea si uitindu-ma mai bine ....anul an care a fost facuta este 1960 nu 1968 deci este si mai veche decit aveam impresia ca stiu eu .....multa retinere am in ultimul timp..hihi cred ca am ambatrinit dar cam repede cu memoria.

    02.01.2012, 11:42:45
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Nely,o plimbare buna si un ceai si se rezolva multe din probleme:)))Iar in privinta memoriei,deh,cred ca avem cu totii mici probleme....eu,daca pun cafeaua la fiert si am plecat de langa ea,e clar ca uit si am de spalat tot aragazul:)))))
    Asa ca,stai linistita,se poate si mai rau decat la tine!!!:)))
    Abia astept sa vad ce-ti iese!

    02.01.2012, 12:01:12
  • carmenn
    carmenn

    Frumoasa cugetare...........potrivita si hibernala...

    02.01.2012, 12:55:40
  • pieseornamentale
    pieseornamentale

    Cred ca nu am mincat suficient mai sus am mincat si citeva litere, ba am si repetat ..nu-i de bine.... desi des fac asta( graba strica treaba!!!)

    02.01.2012, 14:59:09
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    S-a inteles tot,Nely,fara grija!

    02.01.2012, 18:06:20
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    “Florile primaverii sunt visele iernii, povestite dimineata, la micul dejun al ingerilor.” Khalil Gibran

    03.01.2012, 10:41:38
  • carmenn
    carmenn

    frumossssssssssssssssssssss........

    03.01.2012, 10:44:12
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Iar eu....Sunt racita bocna (cum se spune pe la noi:)))...si cred ca o parte de raceala se datoreaza si faptului ca stau in prag,cu usa sectiunii deschisa larg....si nimeni nu vine....si sunt taaaare trista....Nici un tablou,nici o rama,nici o oglinda,nici o cutie de bijuterii,nici un serviciu de ceai....nimic...Of,of,of!!!!
    Chiar sa fie arta plastica o cenusareasa??????

    03.01.2012, 20:36:31
  • carmenn
    carmenn

    e pe drum...

    03.01.2012, 20:57:31
  • carla69
    carla69

    Vineeeeee,sa stii ca vine sigur.Da-te din drum ca imediat vor navali1

    03.01.2012, 22:14:02
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Ma dau si din usa,ma urc si pe acoperis daca e nevoie,numai sa fie casa plina!!!

    03.01.2012, 22:57:18
  • cattie
    cattie

    O sa fie :)
    Ideile se coc...sunt pe drum.Poate ca lumea sta prost la capitolul timp liber....

    03.01.2012, 23:02:11
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Parca nu mai tusesc atat de tare:)))))Incepe sa-mi fie mai bine!!!!!

    03.01.2012, 23:06:49
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    Sanatate,
    Jewelswithlove!

    03.01.2012, 23:16:00
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Multumesc,George!Cu ceai,aspirina si concurenti aici,o sa ma fac bine cat ai zice "arta"!

    03.01.2012, 23:37:27
  • carmenn
    carmenn

    ceai de cimbrisor...

    04.01.2012, 09:50:41
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Buna dimineata!Da,Carmen,si ceaiul de cimbrisor e perfect la raceala!Ma tratez intensiv,doar ca eu si raceala suntem cunostinte vechi si ,cand vine la mine,nu mai vrea sa plece:)))Am agonisit-o de la Craciun si abia-abia da semne ca s-ar duce:)))Eh,las' ca-i bine,se putea si mai rau!

    Si,ca de obicei,sa incepem ziua cu un gand frumos legat de iarna (iarna care,pana si la noi,la munte,arata a primavara!):

    “Dand piept cu iarna orice floare moare,
    Dar vii raman miresmele-n clestare.” William Shakespeare

    04.01.2012, 10:03:59
  • carmenn
    carmenn

    frumos....la mine la constanta au inflorit trandafirii,gura leului....si primulele vad ca isi arata florile....

    04.01.2012, 14:32:38
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Adevarata primavara,Carmen!Esti fericita,eu trebuie sa astept pana in mai ca sa vad ceva flori:)))

    04.01.2012, 14:42:03
  • carmenn
    carmenn

    www.breslo.ro/Product/GLOB-DANTELAT--PARTICIPA-LA-CONCURSUL-ANOTIMPURI-IARNA-SECTIUNEA-ARTA-SI-DECORATIUNI_515907


    Lucrarea mea pentru Sectiunea Decoratiuni.Pentru ca am folosit la toate sectiunile dantela m-am gandit sa fac si ceva de decor.Deorece mi-a fost ,,mila" sa sparg balonul l-am lasat asa,dar este frumos si gol eventual cu un beculet inauntru.Iar seara este o ,,feerie".

    04.01.2012, 15:24:56
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    In sfarsit!!!!!Mai-mai ca nu mai simt raceala:)))
    Ma bucur,Carmen,ca ai adus si aici "cufarul bunicii",fiindca e plin de comori nebanuite!!!Iar globul tau e si frumos,si multifunctional,si plin de nostalgia vremurilor trecute!Felicitari!

    04.01.2012, 15:41:13
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    O sa-mi las putin casuta in grija voastra!O sa lipsesc putin de aici,probabil pana maine seara sau poimaine!Sa aveti un weekend minunat si sa va bucurati de sarbatorile care vin!

    05.01.2012, 13:47:39
  • soso07
    soso07

    Bine, Silvia. Pana te intorci facem curat : stergem praful, punem aspiratorul, scuturam tot. Bradul sa-l mai lasam impodobit?
    Sau sa ne facem de cap si sa gasesti plin de decoratiuni :))

    05.01.2012, 13:51:49
  • carmenn
    carmenn

    pai nu...............gandaci...muste....fluturi...bondari....ce s-a mai postat....libelule...nu mai stiu....

    05.01.2012, 19:33:35
  • soso07
    soso07

    Nu aici cu mustele, ca ne da Silvia afara cand se intoarce :)))

    05.01.2012, 20:17:58
  • carmenn
    carmenn

    aoleu....ne-am zapacit....chiar....

    05.01.2012, 20:52:29
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    A trecut si Sf.Ion si cam gata cu sarbatorile.
    Poate incep sa apara si primele creatii ale anului 2012 !
    Baftaaaaa!

    07.01.2012, 23:56:06
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Gata,am revenit!Calatoria a durat mai mult decat era planificat,dar,e bine ca sunt acasa.Multumesc pt curatenie ,Sorina si Carmen,multumesc pt urari,George!
    Sper si eu sa apara si aici creatii minunate,fiindca sunt atatia creatori talentati in domeniul artelor plastice si a decoratiunilor ca mi-e greu sa cred ca voi sta,tot asa,cu casa aproape goala!
    Da,e bine ca nu ati adus muste aici :))))

    09.01.2012, 17:21:23
  • cattie
    cattie

    Pana duminica seara,promit solemn sa postez amandoua creatiile.Una este gata,dar nu am apucat sa fac poze si acum trebuie sa astept inca 6 zile,sa prind ceva lumina naturala (plec pe intuneric,vin pe intuneric).A doua este la stadiul de idee inca,dar o sa fie gata pana in weekend. :)

    09.01.2012, 19:42:08
  • carmenn
    carmenn

    La Sectiunea Decoratiuni putem posta doua lucrari?Daca raspunsul este ,,da",atunci trebuie sa ma gandesc la a doua lucrare...

    09.01.2012, 20:13:27
  • cattie
    cattie

    "Si pentru ca deja mi-am dat drumul la vorba, sa-ncepem cu o seama de aspecte organizatorice, cum ar fi cele legate de cine participa - ORICINE, avem free la participare, mai putin organizatorii, mediatorii si sponsorii, in rest va invit pe fiecare, cu mic, cu mare, sa poftiti la concurs, si sa inscrieti maxim 2 piese, plus ca cine a inscris la o sectiune, poate inscrie si la alta, in conditia in care tine cont de cerintele exprese ale sectiunii respective."

    Dap,se poate :)

    09.01.2012, 20:49:00
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Cattie,ma bucur ca vii!!!Si mai tare ma bucur ca ai o creatie gata,inseamna ca paharul e pe jumatate plin!Te asteptam!
    Carmen,dupa cum bine ti-a spus Cattie,la fiecare sectiune se pot posta in concurs cate doua produse realizate special pt acest concurs,inspirate de IARNA si postate in magazin incepand cu data de 26 decembrie 2011.

    09.01.2012, 21:05:20
  • carmenn
    carmenn

    Multumesc...ma apuc de al doilea, atunci.

    10.01.2012, 01:16:11
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Buna dimineata,breslasi harnici si talentati!
    Pentru ca e iarna,pt ca tema concursului e iarna,iata cateva lucruri interesante.
    Stiati ca
    -zapada reflecta peste 90% dintre razele UV inapoi in atmosfera? Din acest motiv, persoanele expuse o perioada indelungata la lumina reflectata de zapada manifesta un disconfort la nivelul ochilor (mancarimi, lacrimare intensa etc) denumit oftalmie (orbirea zapezii).

    -cel mai mare Palat de Gheata din lume este construit anual in Kemi, Finlanda? Acesta are un hotel, o capela, restaurant precum si spatii de joaca pentru copii. Temperatura medie din hotel este de –5 grade Celsius iar turistii dorm in saci de dormit speciali, din lana.

    -uneori zapada poate fi rosie, portocalie sau galbena? Aceste fenomene sunt foarte rare si sunt cauzate de contaminarea zapezii cu praf, nisip sau alte reziduuri. In 2007, in Siberia, din cauza unei furtuni de nisip in Kazahstan, s-au observat precipitatii importante de zapda portocalie.

    10.01.2012, 10:14:56
  • soso07
    soso07

    Si daca la noi e primavara? De unde sa ma inspir, din casa? Inca nu am scos bradul :))

    10.01.2012, 10:34:48
  • cuzepangabi
    cuzepangabi

    Astea sint lucrarile mele pentru concurs. Sper sa va placa.
    www.breslo.ro/Shop-Admin/products/list

    10.01.2012, 10:49:41
  • RonaBijoux
    RonaBijoux

    Cuzepangabi, cred ca e ceva in neregula cu link-ul, pe mine ma trimite la pagina cu bijuteriile mele...

    10.01.2012, 10:53:35
  • RonaBijoux
    RonaBijoux

    Acum e bine. Frumoase lucrari!

    10.01.2012, 11:11:10
  • carmenn
    carmenn

    Buna ziua!Diseara ajunge tocmai din ,,Piatra Craiului" si de la mine ,,o picatura de nea"...ca doar si noi avem munti falosi si incarcati de simboluri tainice...asa cum ii place lui George si nu numai lui....noua tuturor...

    10.01.2012, 11:22:57