Forum: Concursuri CONCURS TEMATIC ANOTIMPURI - IARNAAAA....(Sectiunea Arta Plastica si Decoratiuni)

  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Cine zice ca marti e zi cu ghinion????Ia uitati-va ce frumuseti s-au inscris in concurs in aceasta marti!!!
    Felicitari,Gabi,bine ai venit!
    Din cate stiu,esti si debutanta la concursurile de pe forum,un debut de nota 10!!!
    Imi plac ambele lucrari tare mult!

    Carmen,abia astept!

    10.01.2012, 11:33:38
  • soso07
    soso07

    Mie imi aduc aminte de copilarie :)

    10.01.2012, 13:03:54
  • carmenn
    carmenn

    www.breslo.ro/Product/PICATURA-DE-NEA--PARTICIPA-LA-CONCURSUL-ANOTIMPURI-IARNA-DECORATIUNI_521234

    Al doilea ornament pentru Concurs! Sectiunea Decoratiuni.

    10.01.2012, 16:41:39
  • carmenn
    carmenn

    Eu daca am participat la ,,Decoreaza-ti Iarna cu Breslo" mai sunt debutanta?
    Oricum sunt din octombrie pe Breslo!

    10.01.2012, 16:44:25
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    F frumos fulgul,Carmen!E delicat ca un fulg adevarat,mai ca te temi sa nu ti se topeasca in maini!
    In privinta debutului,n-avem treaba cu concursurile oficiale,concursurile de pe forum sunt organizate si sponsorizate de noi,breslasii,echipa oficiala ne ajuta doar tehnic.Daca e primul concurs de pe forum la care participi,si,din cate stiu eu asa e,esti debutanta!In concursuri,bineinteles:)))

    10.01.2012, 23:09:13
  • blanitza
    blanitza

    Draga mea Silvia, permite-mi sa aduc multumiri echipei Breslo, care se va implica nu numai ca suport tehnic, dar si ca sponsor oficial, prin acordarea a 5 campanii publicitare pe site, la alegere, pentru creatia de pe locul I al podiumului. Ma bucur nespus ca iata, concursurile noastre de pe forum sunt incurajate si promovate, asadar, la cat mai multe creatii participante!!!

    11.01.2012, 03:38:21
  • carmenn
    carmenn

    Neata!Va multumesc pentru apreciere tuturor.Am realizat cele 6 lucrari cu mare drag si pasiune.Si urmarind lucrarile expuse pana acum mi-am dat seama ca toti concurentii realizeaza lucruri deosebite si au o imaginatie bogata.Spor la lucru tuturor si mai asteptam lucrari...

    11.01.2012, 08:33:02
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Da,chiar e o bucurie sa vedem echipa oficiala implicandu-se si astfel!Multumiri!Deci,premii bogate la toate sectiunile!
    Si,daca tot vorbim de premii,si eu mai vin cu ceva vesti:
    Diana (ForHope) mi-a trimis un pachet cu furnituri si mi-a spus sa fac din el mai multe premii pe care sa le trimitem cui voi crede eu de cuviinta!Intrucat podiumul are premii mai mult decat bogate,le vom trimite spre alti concurenti.Am 9 pachetele pregatite,urmand ca azi (daca nu se iveste ceva neprevazut) sa le pozez si sa le postez in magazin!
    Fidela crezului meu privind echitatea:)),cele 9 premii vor fi impartite egal intre cele 3 sectiuni,cate 3 de fiecare.Vom hotari la gala de premiere spre cine vor pleca premiile.

    11.01.2012, 09:30:52
  • blanitza
    blanitza

    Silvia, Diana este UN SUFLET MARE, cu-adevarat... si ma gandesc la ea zi de zi, trimitandu-i toate urarile mele de bine si sanatate!!!
    Si pt sectiunea Bijuterie mi-a trimis 4 pachete de materiale, n-am apucat inca sa le fotografiez, si sa le postez, dar o fac zilele-astea, pentru toate, ii multumesc din inima!!!

    11.01.2012, 13:16:32
  • forHOPE
    forHOPE

    Va multumesc frumos pentru gandurile bune fetelor!!! As fi vrut sa ramana secret faptul ca am facut ce am facut...mai am dreptul sa particip la concurs? Ca muncesc din greu de multisor.....:(

    11.01.2012, 21:34:02
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Pai,draga mea Diana,interdictia de a participa ii priveste pe sponsori:)))Si Gabi ofera premii si participa la concurs ,eu la fel,Sorina deasemenea....Asa ca,munceste si adu aici (la ce sectiuni vrei,bineinteles) frumusetile care-ti ies din maini!

    11.01.2012, 22:03:43
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Si,pt ca ne place sa aratam bine,sa mirosim bine,sa ne rasfatam simturile,iata cate ceva despre parfumuri!Din ciclul "Stiati ca....

    ...prima chimista din istorie este considerata a fi o femeie care se indeletnicea cu fabricarea parfumurilor? Tapputi, asa cum se numea femeia, apare mentionata intr-o scriere cuneiforma atribuita mileniului 2 inainte de Hristos din zona Mesopotamiei.

    ...substantele mirositoare din componenta unui parfum nu au numai origine vegetala ci si animala? De exemplu, o substanta inflamabila de culoare inchisa secretata de sistemul digestiv al Casalotului (o anumita specie de balena; Sperm Whale in engleza) sta la baza producerii ambrei. Alte arome se obtin si din castori sau albine, in timp ce moscul (in original musk, care inseamna testicul in limba sanscrita) se obtine din secretia unei glande situate in regiunea anala la masculii speciei de caprioare cu acelasi nume.

    ...cele mai vechi relicve ale producerii de parfumuri de catre oameni, gasite pana in prezent, au aproximativ 4000 de ani? Descoperite recent, sticlutele de parfum si vasele de mixare gasite in Pyrgos, Cipru, faceau parte din materialele de lucru ale unui laborator de aproximativ 4000 de metri patrati in care se fabricau parfumuri.

    ...in Europa, si mai ales in Franta, industria parfumurilor a luat amploare sub influenta parfumierului personal al Caterinei de Medici (Regina a Frantei), pe nume Rene? Insa fabricarea esentelor frumos mirositoare fusese initiata cu mult inainte de acesta: retete de parfum datand din 1221 au fost atribuite calugarilor de la Manastirea Sfanta Maria din Florenta.

    la inceput, parfumurile erau folosite de aristocratia europeana pentru a masca miorosurile neplacute emanate de corp in lipsa unei igiene adecvate? Din pacate, acest lucru este destul de raspandit si in ziua de astazi, in toate clasele sociale.

    ...apa de colonie, cel mai frecvent produs din gama parfumurilor cumparat pe scara larga, are cea mai mica concentratie de parfum? Majoritatea produselor de acest fel au o concentratie de parfum de doar 5%. Spre comparatie, apa de toaleta are o concentratie medie de 10%, apa de parfum una de 15% in timp ce cea mai mare conentratie o intalnim in extractul de parfum: 20% in general dar poate ajunge si pana la 40% in cazul produselor exclusiviste. Aftershave-urile au o concentratie medie de 3%.

    12.01.2012, 10:17:09
  • soso07
    soso07

    Foarte interesant !

    12.01.2012, 10:57:07
  • soso07
    soso07

    Premiul special pentru o creatie crosetata (aleasa de mine) din acest concurs, la aceasta categorie :
    www.breslo.ro/Product/Premiu-special---Concurs-tematic-Iarna-Arta-plastica-si-decoratiuni_522557

    12.01.2012, 12:21:25
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Multumim,Sorina!!!Delicat premiu!!!

    12.01.2012, 13:19:08
  • soso07
    soso07

    Mai am de confectionat un premiu, pentru ca cel pentru Gabitza - blanitza este gata, dar as vrea sa le pun pe amandoua pentru cei doi organizatori :)

    12.01.2012, 14:02:07
  • blanitza
    blanitza

    Sorinuta, ce ne rasfeti tu pe noi, draga mea, nuuuuu, si eu, si eu vreau sa te rasfat, vei vedea...

    12.01.2012, 15:52:45
  • soso07
    soso07

    Cred ca e un rasfat general :) Daca noi nu o facem, atunci cine :)))

    12.01.2012, 15:54:10
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    soso, despre ce vorbiram noi ca ai avea nevoie?
    (la celalalt concurs daca iti aduci aminte...)
    parca despre pile ac (sau burghie?)
    Hai, te rog, lumineaza-ma...

    13.01.2012, 15:58:06
  • blanitza
    blanitza

    Gheorghitza scump, imi permiti sa te strang in brate de la 800 de km distanta?

    13.01.2012, 16:34:27
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    Blanitzo,
    pe calea aerului is mai putini...
    N-am uitat ca tu ai nevoie de ciocanel...
    (as fi curios daca avandu-te in fatza mea,
    pupaturile si imbratisarile solicitate de mine
    vor mai fi tot asa de simplu si de facut.
    Uneori, noi barbatii, santem de multe ori
    mai mult niste ...Lupi Moralisti)

    Dar o imbratisare venita de la tine,
    mai imi da si mie un pic de curaj...

    13.01.2012, 19:38:57
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    De imbratisat,George,chiar si virtual,te imbratisam toate,fiindca multe am invatat de la tine si e o placere sa te avem aici!

    13.01.2012, 23:27:54
  • carmenn
    carmenn

    buna! voi,barbatii niste... lupi si noi femeile niste... vulpite...

    13.01.2012, 23:32:12
  • camelia.handmade
    camelia.handmade

    buna dimineata, in sfarsit a venit weekendul, sper sa termin azi-maine cutia decorata pentru aceasta sectiune:)

    14.01.2012, 10:16:57
  • blanitza
    blanitza

    Draga Camelia, ma bucur mult ca ne aduci versiunea ta estetica a iernii, de-abia astept, ca am vazut ce stii tu sa faci, aaaa, si-o sa se bucure grozav Silvia cea frecata cu zapada....

    14.01.2012, 12:03:13
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Silvia cea care e deja echipata si pleaca la "creat" oameni de zapada:))) Sunt convinsa ca o sa trebuiasca sa ma dau si cu sania:))))

    Camelia,ma bucur ca o sa mai fie si aici ceva activitate,ca nu ma prea incanta ceva pasi inainte datorati suturilor...undeva...:)))) Normal ca glumesc,imi doresc sa fie si aici produse minunate doar pt ca stiu si vad ce iese din mainile unora dintre breslasi,cei care se ocupa mai mult cu arta plastica si cu decoratiunile!!
    Si-atunci,sigur ca-mi doresc sa vad si la aceasta sectiune un regal al acestor produse!

    14.01.2012, 12:15:15
  • crisanda
    crisanda

    Cu permisiunea voastra, doresc sa particip si eu la aceasta sectiune cu urmatorul produs:
    www.breslo.ro/Product/decoratiune-3D-de-iarna---Omul-de-zapada_524143
    Sper sa va placa...

    14.01.2012, 12:24:20
  • soso07
    soso07

    Am mai terminat si eu ceva :) Sunt gata cele doua premii pentru organizatori !!! Mai trebuie sa fac poze :)
    George, ce spui tu acolo? De pile as avea nevoie (cam in toate domeniile :)))
    Eu iti trimit imbratisarea prin intermediul premiului. Vei vedea in scurt timp despre ce este vorba :)

    Silvia, Gabitza, as mai avea o intrebare : daca premiul poate fi inscris si in concurs?

    14.01.2012, 13:45:54
  • Apollonia
    Apollonia

    Am creat si eu ceva special pentru aceasta sectiune a concursului:
    www.breslo.ro/Product/Minitablou-Iarna--pentru-concurs-tematic--Iarna_524218

    14.01.2012, 14:04:16
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Am facut si om de zapada,am transpirat carandu-mi finuta pe sanie,am ras cu lacrimi fiindca omul nostru a decedat eroic in lupta cu cainele casei (cred ca l-a considerat un intrus periculos,ca l-a atacat cu tot ce a putut,l-a muscat,s-a aruncat pe el,a scuturat temeinic fularul si matura,ca,in final,sa fuga cu morcovul-cred ca ala era tinta:))))) si ce n-a reusit cainele a terminat viscolul,asa ca am venit in casa plina de bucuia unui copil!!!

    Crisanda,omul tau arata nemaipomenit,sper sa nu-l vada finuta mea ca ma pune sa-i crosetez unul urias:)))) Vine ca o tornada,strigand de la intrare : Nana,am veniiit!"intra in camera in care sunt si incepe :"Nana,eu sunt cuminte!Tu lucreaza cum vrei,mie pune-mi desenele cu Tom si Jerry!"...Dupa doua minute:"Nana,hai sa ne jucam de-a printesele!" De obicei eu sunt printul si calul!Distractie!Mai rau e cand vine dupa ea mama sau tata,ca plange de mi se face mai mare mila!Si,in curand,o sa am doua tornade,ca are o surioara de 7 luni,pe care am botezat-o,deasemenea.Abia astept!Imi fac incalzirea pt cand voi fi bunica!:))))

    Sorina,din punctul meu de vedere e f OK sa participi cu premiul in concurs!Tu pui produsul in concurs,iar ce faci la final cu el nu e treaba noastra!!Asa ca,eu zic sa-l aduci mai repede!Sa vedem ce zice si Gabi! (Sunt sigura ca spune la fel!)

    Si, au inceput sa apara tablourile!!!!Multumesc,Raluca!!!E superb!!Mai mult ca sigur se va vinde inainte de a se termina concursul!

    14.01.2012, 14:54:29
  • soso07
    soso07

    Silvia, si baiatul meu a vazut omuletul de zapada al Crisandei si a zis imediat ca vrea si el unu' :)
    Iar tablouasul este un deliciu !

    Sivia, tu in ce tara traiesti, ca la noi e soare si frumos! Sa vedeti voi la primavara, cand vom avea ghiocei si inspiratie pentru noul concurs, iar voi veti avea zapada care nu se topeste asa usor :)))

    14.01.2012, 14:57:35
  • crisanda
    crisanda

    Silvia si Sorina, multumesc, am crosetat acel omulet cu o bucurie de copil (oricum sotul meu spune ca nu m-am jucat suficient in copilarie...!?... pentru ca inca sunt tentata sa fac asta) si abia l-am salvat din manutele fiicelor mele...

    14.01.2012, 15:03:28
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Sorina,eu traiesc in tara zapezilor,in Vatra Dornei:))))si,de obicei,cand la voi deja se ofilesc florile,la noi abia infloresc!Dar,e frumos!

    Crisanda,nu stiu in ce zodie esti,dar eu sunt in Gemeni si,se spune ca sunt vesnicii adolescenti ai zodiacului!Din punctul asta de vedere,mi se potriveste,e o bucurie pt mine sa ma joc,sa fac sotii,farse,sa ma bucur de orice.In plus,la mine chiar se potriveste ce zice sotul tau de tine,eu chiar nu m-am prea jucat cand eram copil,asa ca ma joc si acum.

    14.01.2012, 15:21:31
  • soso07
    soso07

    Eu tot mai sper sa mai ninga si la noi, macar o zi !

    Si mie imi place sa ma joc. De fapt, cam tot ce fac se bazeaza pe asta :))

    14.01.2012, 15:25:53
  • crisanda
    crisanda

    Eu sunt in zodia Fecioarei, dar sunt diferita de sotul meu care este si el in aceeasi zodie cu mine...Nostalgia copilariei si temperamentul ludic cred eu ca sunt note comune pentru noi, cei care "bresluim" intr-o maniera sau alta...

    14.01.2012, 15:40:26
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Stiu cum e,eu am numai fecioare in casa si nu-s doi le fel:)))

    14.01.2012, 16:12:13
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    George a spus de cum a inceput si acest concurs,ca ofera un premiu .
    Intrucat dumnealui are doar cont de client,premiul e postat in magazinul meu,castigatorul il va comanda de la mine iar eu ii voi transmite adresa de livrare lui George!!

    E un premiu superb si util,ca sa nu mai vorbim de valoarea lui,care e de 250 de lei.Stiu ca George nu vrea sa faca parada de valoare,dar,am vrut sa vedeti ca nu ofera ca premii decat lucruri de inalta calitate!

    www.breslo.ro/Product/De-la-George--Trusa--Royal-Langnickel-premiu-concurs-forum_524343

    14.01.2012, 16:16:12
  • soso07
    soso07

    Chiar superb!

    14.01.2012, 16:22:06
  • carmenn
    carmenn

    buna ziua! ce frumoasa trusa....fiica mea implineste pe 22 ian 2012,23 de ani....este studenta la conservator insa nu a uitat prima dragoste,pictura...ce bine i-ar prinde o astfel de trusa....

    14.01.2012, 16:26:44
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Sunt convinsa ca o asemenea trusa i-ar prinde bine oricui stie ce are de facut cu ea,iar pe incepatori i-ar ajuta sa evolueze!

    14.01.2012, 16:37:30
  • soso07
    soso07

    Si eu sunt incepatoare la pictura cu culori acrilice :)))

    Dar sa revenim la lucruri mai serioase : premiile pentru organizatori :
    Gabitza - blanitza ... www.breslo.ro/Product/Premiu-organizator-Blanitza---Concurs-tematic-Iarna-Arta-plastica-si-decoratiuni_524366

    Gheorghita ... www.breslo.ro/Product/In-prag-de-sarbatori---Concurs-tematic-Iarna---sectiunea-arta-plastica-si-decoratiuni-participare--premiu-organizator-Gheorghita_524370

    Si daca imi este permis sa particip cu papusica ... :)

    14.01.2012, 16:42:00
  • soso07
    soso07

    Descrierea premiilor : Gabitzei i-au placut musculitele, asa ca am confectionat inca o familie (de doua) pentru ea :)
    Iar lui George, pentru minunatele informatii cu privire la traditiile noastre populare, o papusica ce sper ca-i va face placere si isi va gasi locul printre celelalte papusi ale lui :)

    14.01.2012, 16:44:44
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Sorina,sunt nemaipomenite premiile oferite de tine!Si,ca produse participante la concurs,vor fi adversari redutabili pt celelalte!Te felicit din inima!

    14.01.2012, 16:51:51
  • soso07
    soso07

    Multumesc, Silvia :)

    14.01.2012, 17:10:54
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    Jewelswithlove,
    Trebuie facuta o mica precizare utila pentru acest premiu:
    Este vorba despre o trusa completa pentru
    PICTURA IN ULEI
    si nu pentrupictura in vopsele acrilice, ceea ce mi se pare un castig.
    Trusa este de calitate foarte buna si provine din SUA.

    14.01.2012, 17:34:40
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    soso...

    14.01.2012, 17:36:00
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Am precizat in prezentare,George!!Scuze ca n-am facut-o de la inceput,sunt paralela total in materie de pictura si materialele trebuincioase acestei nobile indeletniciri!

    14.01.2012, 17:51:44
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    Eu am gresit deoarece initial am vorbit despre o trusa
    de vopsele acrilice. Tu, ai facut prezentarea corecta asa cum
    precizasem la inceputul concursului.
    Acum, am venit doar cu acesta corectare.
    Iti multumesc tare mult pentru ajutor
    si pentru efortul tau deoasebit pe care il depui
    pentru reusita acestei sectiuni de concurs.

    14.01.2012, 18:05:23
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    George,multumesc,dar,sincer,nici nu ma compar cu tine si cu Gabi!Dar,impreuna,cu totii,sper sa lasam in urma amintirea unui concurs nemaipomenit!!!Eh,pana atunci mai e ,asa ca astept sa vad ce frumuseti vor mai aparea!

    14.01.2012, 18:52:49
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    De la inceput am spus ca solutia unei actiuni reusite,
    este munca IN ECHIPA.
    Asadar, voi, cele trei fete cucuiete, meritati toate laudele!
    Un concurs nu poate fi reusit,
    daca nu antreneaza si mobilizeaza cat mai multi concurenti de calitate.
    Se pare ca acest concurs nu duce lipsa de asa ceva.
    Este sigur acum un lucru:
    departajarea va fi foarte greu de facut.
    Si pentru aceasta,
    trebuie felicitati toti participantii.

    14.01.2012, 19:25:54