Forum: Concursuri CONCURS - ZIUA RECOLTEI

  • ieseanca
    ieseanca

    vineeeeeeeeeeee!

    29.09.2011, 13:48:09
  • ieseanca
    ieseanca

    sper ca nu-i bai daca pun acum piesa principala si miine adaug si cerceii la set. sau e?

    29.09.2011, 15:32:12
  • ieseanca
    ieseanca

    a, sa nu va inchipuiti ca e cine stie ce chestie nemaipomenita. lucrind, mi-au mai venit idei, dar e prea tirziu sa le realizez. ramin pentru la anul :-)
    si nu comentati ca nu scriu cu i din a. o fac in mod deliberat, e o poveste mai lunga si acum nu are nimeni timp de povesti.

    29.09.2011, 15:36:02
  • kiti
    kiti

    Anca s-ar parea ca avem aceleasi pasiuni handmade si fotografie.Eu am pus o parte din fotografii pe facebook desi ma gandeam sa-mi deschid cont si pe deviantart dar n-am mai apucat. Daca vrei sa le vezi am doua albume

    http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1691586381504.2081488.1593090673

    http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1691586381504.2081488.1593090673

    Nu ma mira faptul ca o adori ( poza din avatar )pt ca este minunata,si tu semeni cu o verisoara de-a mea din Cluj la fel de ninsa ca si tine.

    29.09.2011, 15:44:16
  • kiti
    kiti

    Acum am vazut si colierul tau .E foarte dragut

    29.09.2011, 15:48:58
  • ieseanca
    ieseanca

    ah, dragut nu prea e de bine :-)
    cel putin in acceptiunea gastii mele de fotografi.
    oricum, ideea era sa sparg gheta, nu sa va dau pe spate. mi-a fost si putin frica sa concurez, nu cumva sa fiu candidata la premiul intii... :-D

    29.09.2011, 19:05:11
  • kiti
    kiti

    Justific aprecierea.Imi plac foarte mult frunzele dar cred ca nu se potrivesc cu margelele si daca ai fi facut numai frunze in culorile toamnei ar fi iesit super, cam ca si colierul Eugeniei (bohemian sin)de la premiu.Mentionez ca asta-i doar parerea mea sau daca vrei gustul meu, iar gusturile sunt atat de diferite incat niciodata nu stii in ce pozitie te afli decat la sfarsitul votului.Oricum ai spart gheata cu dreptul.Anca mai intra odata in mesageria FB ca ti-am scris ceva care pe mine m-a nedumerit.

    29.09.2011, 19:45:13
  • blanitza
    blanitza

    Fetele, ce minunatii mi-au vazut ochisorii - WOW!!!!!!!
    Super-piese, si-n ton cu toamna de afara, felicitari!!! Daca vreti sa stiti, eu v-o spun - NU FITI MODESTE - pe mine m-au dat pe spate ambele creatii, asadar bravoo, Anca si Gems!!!

    29.09.2011, 23:07:33
  • Buburuzacughetute
    Buburuzacughetute

    kiti, cred ca eu sunt omul de care vorbesti. Mie imi plac margelutele si textura frunzulitelor. Mi-ar placea colierul la o rochita simpla si cu siguranta ar atrage atentia. Bravo, Anca!

    29.09.2011, 23:13:23
  • gemsgems
    gemsgems

    Multumesc frumos, blanitza! :)

    30.09.2011, 01:26:50
  • ieseanca
    ieseanca

    Inteleg Kiti, ar fi absurd sa-mi imaginez ca toata lumea are aceleasi gusturi. Mie mi-a placut tocmai contrastul dintre materialul mai mat al frunzelor si stralucirea margelelor de sticla. Nu sint suparata, fii linistita! De cind cu fotografia si cluburile foto ( si asta dureaza de ceva ani buni), am invatat cum e cu aprecierile. Gata cu explicatiile, ca incep sa ma incilcesc :-)
    Tot ce sper e obiectivitate, ca sa pot si invata ceva, nu?
    Oricum, tema mi-a deschis apetitul pentru zdranganele de toamna si, cum ziceam, lucrind mi-au venit tot felul de idei. Cu timpul stau mai prost, desi e greu de crezut, presupun, dat fiind ca-s pensionara.
    So, mergem inainte si sa cistige cele mai bune creatii, din inima o doresc!
    Succes fetelor si, eventual baieti, ca am vazut ca sint si vreo doi trei reprezentanti ai lor pe breslo.

    30.09.2011, 06:46:51
  • ieseanca
    ieseanca

    nahoot6, superbi cercelusii! Am o clienta care poarta lucruri mai nebunatice, in stilul cercelusilor astora, desi lucreaza la o banca si e si casatorita. Mi-a spulberat prejudecatile pe care le aveam eu, cind mi-a comandat cercei cu broscute si floricele :-)

    30.09.2011, 06:52:35
  • ieseanca
    ieseanca

    Diana, inelul tau e frumos si sofisticat. O toamna sugerata discret, cu aluzii la brumele care or sa cada, asa il vad eu.

    30.09.2011, 06:54:49
  • ieseanca
    ieseanca

    Gariana, e foarte frumos si colierul asta, ador stilul si se potriveste cu vremea care se tot raceste, cred ca tine si de cald.

    30.09.2011, 06:55:46
  • ieseanca
    ieseanca

    gemsgems - ce sa zic, ma astept sa vad mierea picurind acu-acu din bucata de fagure!!! succes!

    30.09.2011, 06:56:46
  • ieseanca
    ieseanca

    Cit despre bohemian sin, imi place enorm stilul ei, imi place ca are un STIL PERSONAL, dar eu fac altceva. Dupa cum se vede, inca imi caut stilul si incerc mai de toate. Cel mai mult ma atrage fimo, e foarte versatil si ofera infinite posibilitati. Poate imaginatia sa-mi mai fi intepenit, dar daca o sa fiu sanatoasa, poate reusesc sa-mi fac si eu un stil al meu, in urmatorii 10 ani sa zice, sau pina in 2065, cit zice la buletin ca trebuie sa traiesc:-)

    30.09.2011, 07:12:50
  • kiti
    kiti

    Buburuza nu stiu la ce te referi.Coronita ta e adorabila dar nu la ea ma refeream ci la colierul Eugeniei cu frunze de toamna www.breslo.ro/Product/Colier-Fall-just-started-REZERVATPREMIU-CONCURS-DE-PE-FORUM_438724

    si asta tocmai pt ca imi plac f tare frunzele Ancai.

    Anca nu stiu daca vei gasi obiectivitate in aprecieri pt ca fiecare apreciaza cu sufletul o lucrare atunci cand voteaza si nu cu mintea.Exceptii sunt voturile de necesitate- la genul "sunt altele mult mai frumoase dar trebuie s-o votez pe X pt ca este cumnata mea" etc, etc.Am dat acest exemplu pt ca l-am gasit la unul din concursuri unde persoana a votat doar 3 lucrari ale cumnatei desi putea vota mai multe si a si justificat votul.

    30.09.2011, 07:52:44
  • ieseanca
    ieseanca

    Fii linistita Kiti, stiu cum e cu obiectivitatea, am trecut deja prin asta cu fotografia. Afinitatile de orice fel, gradele de rudenie si, nu in ultimul rind rautatea si invidia, si-au aratat de multe ori coltii. Din fericire, m-am calit, a fost o scoala buna despre cum sint oamenii. Ca eu am fost o idealista pina pe la 59 de ani :-D
    Ai mesaj pe fb.

    30.09.2011, 08:02:27
  • Buburuzacughetute
    Buburuzacughetute

    kiti :)) nu ai inteles. M-am referit la faptul ca eu sunt omul cu gusturi diferite de ale tale. Ai spus ca nu iti place alaturarea de margelute si frunzulite, iar mie da. Si era vorba strict de colierul Ancai. Am si continuat ideea si ti-am zis de ce imi place. Scuze acum ca nu am fost prea explicita.

    30.09.2011, 08:29:09
  • punctG
    punctG

    Grabiti pasul ca pierdeti vasul :)

    30.09.2011, 09:38:33
  • punctG
    punctG

    Bine ati venit @ieseanca si @gemsgems!

    30.09.2011, 09:39:16
  • kiti
    kiti

    Buburuza mi se pare normal ca fiecare sa aiba gusturile sale ca altfel am ajunge in uniforma precum chinezii.E ok. Si nu-i vorba ca nu-mi place combinatia Ancai, pt ca e draguta asa cum i-am spus si ei, ci doar ca pt mine ar fi fost super doar cu frunze de toamna.Ce vrei de la un Taur decat sa-i placa culorile de pamant mai calde, pe maro, bej, galben si mai ales ruginiu.Deaceea imi place sa lucrez mai ales in cupru.

    30.09.2011, 12:14:43
  • BianinasSmilingCrochet2009
    BianinasSmilingCrochet2009

    Salut!
    Asa, cam pe ultimii 10 metri apuc si eu sa postez lucrarea mea:
    www.breslo.ro/Product/SUFLET-RUGINIUparticipa-la-concursul-Ziua-recoltei_448180
    ... din nou un "smiling crochet"...
    @soso, imi place extrem de mult vesta ta, felicitari!
    @simovarto, m-ai lasat masca, mereu vii cu propuneri deosebite, obiecte "altfel", bravo!

    30.09.2011, 16:56:57
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Cred ca ma indragostesc iremediabil de croset! Sunteti geniale! ;)


    Intrucat nu am reusit sa fac ceea ce mi-as fi dorit pentru concurs, ziceam ca nu voi participa. insa, ganduri tomnatice m-au cuprins si pe mine in ultimele saptamani... asadar, o mica oda am adus si eu toamnei:

    www.breslo.ro/Product/Maturizarea-unui-gand-fecund_448244

    30.09.2011, 18:07:07
  • Buburuzacughetute
    Buburuzacughetute

    kiti, eu sunt pesti. Unul dintre pestisori adora culorile de apa (alb, bleu,turcoaz), iar celalalt se schimba dupa cum bate vandul:)) si mai nou alearga dupa maro,bej, roz, caramiziu. Oricum, favorita mea ramane teal, acea combinatie fantastica intre albastru si verde.

    30.09.2011, 18:32:55
  • gemsgems
    gemsgems

    bijouxdemonange, e superb colierul, imi plac foarte mult culorile! :D

    30.09.2011, 18:33:48
  • kiti
    kiti

    Cunosc Buburuza, cunosc, traiesc cu unul in casa de 30 de ani si a trebuit sa-i fac baie separata imbracata in faianta de sus pana jos asa de mult ii place apa.Acum inteleg si de ce avem gusturi diferite

    30.09.2011, 19:09:18
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Multumesc, gemsgems, culorile imi plac si mie foarte mult!

    30.09.2011, 19:13:01
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    kiti, acum apare...era in curs de editare, si de aceea disparuse :p

    30.09.2011, 19:13:24
  • Buburuzacughetute
    Buburuzacughetute

    :)) e mai greu cu pestii astia, dar si fara ei parca nu ar merge. Suntem cam offtopic :D

    30.09.2011, 19:20:40
  • kiti
    kiti

    Am crezut ca nu se intelege lasand fraza neterminata si am sters ultimul meu mesaj pt a-l completa dar vad ca deja am primit si raspuns.Frumos colierul Andra.De mult mi-am propus sa invat si eu modelul acesta .Prima data l-am vazut la Laura (Lauralia) pe un albastru .F frumos.

    30.09.2011, 19:30:17
  • kiti
    kiti

    Asa e Buburuza dar la concursuri mai putem bate putin campii off topic.Si da, pestii sunt dificili dar in acelasi timp au si magnet si li se potriveste zicala -rau cu rau , dar mai rau fara rau .

    30.09.2011, 19:34:31
  • punctG
    punctG

    Bine ati venit :) mai asteptam pana la 24
    TIC-TAC-TIC-TAC

    30.09.2011, 19:50:20
  • Pleiade
    Pleiade

    Buna seara fetelor! Desi eram decisa sa renunt la a mai posta ceva pe Breslo, a fost de ajuns sa imi arunc o privire peste tema concursului si de atunci visez doar mere, pere, gogonele... M-am hotarat sa particip asa de tarziu, ca nu am mai prins si soarele pe cer, asa ca ... fotografiile sunt de noapte . www.breslo.ro/Product/Ziua-recolteirezervat-Concurs_448425
    Felicitari tuturor, sunteti atat de talentate si creative ca nu ma satur sa va privesc lucrarile. Va imbratisez cu drag si va doresc o toamna imbelsugata!

    30.09.2011, 20:57:12
  • carla69
    carla69

    asa...la final se ingramadeste lumea.Astept sa vad listele cu produsele

    30.09.2011, 21:04:52
  • Buburuzacughetute
    Buburuzacughetute

    kiti sunt nevoita sa iti dau dreptate :)) da hai ca raul nu e chiar asa de rau:))

    30.09.2011, 21:09:44
  • BohemianSin
    BohemianSin

    Am tot amanat inscrierea sperand ca imi va trece prin cap ceva mai ...si mai...intelegeti ce vreau sa spun.Dar cum ideile s-au incapatanat sa apara m-am hotarat sa inscriu colierul initial conceput pt concurs.
    Here I go:
    www.breslo.ro/Product/Colier-Fall-in_443530

    30.09.2011, 21:13:40
  • LaliDesign
    LaliDesign

    ca de obicei apar si eu pe ultima suta de metri... colierul meu e 'simplut' si sper sa va placa... este din boabe de fasole culese si gaurite de mine :) recoltate anul acesta!!!
    www.breslo.ro/Product/COLIER-MAGIC-BEANS-rezervat-concurs-Ziua-Recoltei_448473

    30.09.2011, 22:01:18
  • soso07
    soso07

    Am reusit sa termin si eu premiul pe care l-am promis la inceputul concursului.
    www.breslo.ro/Product/Toamna-in-padure---colier---Premiu-la-concursul-Ziua-recoltei_448474
    Va fi greu sa aleg pentru ca vad ca s-au adunat f. multe lucrari deosebite. Pana la urma cred ca voi trage
    la sorti :))

    30.09.2011, 22:07:41
  • punctG
    punctG

    Ce final... Va multumim tuturor pentru participare si pentru creatiile minunate si va dorim succes, maine dimineata deschidem topicul pentru vot. O noapte frumoasa!

    01.10.2011, 00:34:32