Set cu Charoite (020)

Produs momentan indisponibil

Vrei sa primesti notificare cand produsul redevine disponibil?


Multi specialisti -si unii chiar renumiti in mineralogie, privind Charoitul, cu aspectul sau care transmite mirare, uimire si forta de viata, prin culoarea sa unica in vartejuri spiralate datorita firelor fibroase din structura sa, ziceau ca aceasta piatra provenita din Rusia anilor 1978, nu putea fi o piatra naturala ci... una sintetica, facuta in laboratoarele secrete ale Moscovei!
Culorile Charoitului variaza de la lavanda stralucitoare, violet si liliac pana la violet inchis, cu modele vartejite de Augit negru sau parti cu cristale transparente de feldspat si/sau portocaliu datorita Tinaksite-ului.
Piatra relativ noua, a intrat rapid in cultura misticilor ca o piatra simbol a spiritualitatii, intelepciunii si armoniei Unibversale.
Parca ar fi fost o piatra care s-a reantors in timp pentru a fi descoperita acum si cercetata mai cu atentie. Acesta este si motivul pentru care le dedic vizitatoarelor magazinului meu un fragment din Rahmaninov: Rapsodie dupa o tema de Paganini, si anume, celebra tema muzicala din filmul
"Undeva, Candva..."


Tip produs: Lucrat manual

Materiale: Accesorii Argint 925, Charoite nugget uri, Snur matase violet

Dimensiuni: Colier: 46 cm/ 20 grame
Bratara: 17 cm/ 7 grame
Cerceii: 5cm/ 1,5+1,5 grame

Disponibilitate: imediat

Intrebari? Contacteaza magazinul

Livrare si plata

Ca sa te bucuri cat mai repede de produsele comandate ti le putem livra in cel mai scurt timp prin:
Posta Romana: 18 LEI
Curier rapid: 25 LEI

Iar pentru plata poti alege metoda care ti se potriveste:
Plata la livrare

Opiniile clientilor

  • Setul arată impecabil, mult mai frumoas în realitate, o adevărată poveste. Îți mulțumesc pentru această creație minunată și pentru amabilitate! Recomand din toată inima!

    27.05.2026

  • Mulțumesc frumos! Foarte mult mi-a plăcut setul cu jasp, mă aștept ca și energetic să-mi adauge și mai mult la starea de bine, la gândirea pozitivă, la profunzime!

    27.04.2026

  • Peridotul are o transparență aparte ce îmi place foarte mult! Mă bucur pentru frumusețea acestui set!

    Anonim | 12.10.2025

  • Nu am vrut să pierd ocazia de a achiziționa acest set foarte frumos cu opal galben, mai rar întâlnit de mine! Mulțumesc, domnul George!

    12.10.2025

  • De foarte bună calitate văd eu amazonitul din care este alcătuit acest set! De mult timp doream așa ceva!

    12.10.2025