Forum: Concursuri CONCURS _______CAUTA SI VEI GASI: MOTIVE DE BUCURIE!_______

  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Asa am devenit si eu, spre exemplu exercitii fizice n-am mai facut....de prin clasa a 10-a, ca dintr-a 11-a am avut scutire la sport :D
    AA, ba da, am fost acum vreo 4 ani de vreo 2 ori la sala :D:)))) cam mult ;))

    Dar in general am vointa, probabil ca daca mi-as propune sa ma apuc de un program de sport, m-as tine... doar ca inca nu imi doresc destul si , oricum, ar trebui sa imi fac un program serios, strict.
    Chiar, imi dau tema saptamana asta, mai ales de Paste cand ma odihnesc, sa-mi fac un program serios, sa-mi organizez activitatile, ca e cam haos si e pacat! Nu ca nu voi ajunge sa-mi fac treburile, dar pierd mult timp aiurea si nu merita! Ca e scurt!

    Sa nu uit: eu am o mare dilema: cozonacul de Paste!! Nu stiu sa fac si chiar daca as sti (probabil ca imi amintesc eu ce si cum, ca faceam cand eram mica cu buncia! ), am un cuptor aici (unde stau in chirie) de-mi vine sa-l arunc pe geam cu aragaz cu tot :D (Abia astept sa ne mutam :)) ) stau mult si bine dupa vreun preparat la cuptor... off :( Uneori imi trece si foamea :(

    Ehh si chiar as manca un cozonac, dar bun sa fie. Doar ca...nu stiu de unde sa iau...ca sunt pe toate drumurile fel de fel si nu le pot incerca pe toate :D

    Ma gandeam, daca stiti voi, care sunteti in Bucuresti, de vreo patiserie/cofetarie care face cozonac bun, ca la bunica acasa!!! Asa cu nuca, ciocolata, stafide yummy deja imi ploua in gura :D

    Am cautat pe google, dar ultimele pareri sunt de acum un an si atunci nu erau bune :))) si nu m-am lamurit nicicum

    20.04.2011, 14:04:48
  • Rostogol
    Rostogol

    Mare problema cu cozonacii. Noroc ca ma duc acasa. In Galati e o vecina care face cozonaci pentru tot cartierul [si pasca, si turte de craciun, si mucenici si tot ce-i bun] :)

    Intreaba si tu prin vecini, poate ai noroc.

    20.04.2011, 14:17:39
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    ce fain...eu nu cunosc pe nimeni care sa mai faca asemenea bunatati....

    Dilema mare....

    20.04.2011, 14:22:09
  • byioanapopa
    byioanapopa

    Concursul asta m-a inveselit! Se potriveste clar cu optimismul adus de primavara! Asa ca imi tot vine cheful de plimbari. Numai in casa nu as sta:) particip si eu la concurs cu o gentuta numai buna de scos la plimbare pe care o puteti gasi aici! www.breslo.ro/Product/Geanta-cu-fundita---pt-concursul-cauta-si-vei-gasi-motive-de-bucurie_351660
    Si daca tot vorbim aici de dat jos cele cateva de kilograme in plus pe care poate le avem...va spun ca imi scot bicicleta de la naftalina...poate, poate voi gasi un traseu prin Iasi unde sa nu ma latre cainii!
    Sa avem spor:)

    20.04.2011, 14:27:21
  • de.dimineata
    de.dimineata

    Hihihihi... am un mare motiv de bucurie, echipa breslo mi-a descalcit problema si acum am magazin activ si produs pentru concurs! Joy!
    Asa ca o sa va povestesc printr-un colier cat mi-e de dor de mare si de bucuriile pe care le ofera, apa si nisipul, scoicile si razele de soare... Am incercat sa surprind un colt de Marea Neagra, un colt de rai si bineinteles un strop de libertate... :)
    www.breslo.ro/Product/Epopee-colier-si-cercei_351644
    Acum pot sa plec linistita in vacanta, nu la mare, daaar... :)

    20.04.2011, 14:29:33
  • Rostogol
    Rostogol

    didi, ce frumos! te votez hihi

    20.04.2011, 15:26:25
  • carla69
    carla69

    Am doua motive de bucurie azi:In primul rand am primit premiul de la concurs si l-am plimbat deja prin oras.Multumesc Jewelswithlove ,e un set minunat,in special cerceii imi plac foarte mult,nu i-as mai da jos.
    In al doilea rand am terminat diminata al doilea set rochita-caciulita .
    daca mai caut sigur mai gasesc mptive de bucurie,deocamdata ma bag in pat langa ai mei flacai sa ne uitam la" Thomas,eroul sinelor"

    20.04.2011, 15:35:10
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Ma bucur Carla ca a ajuns setul si ca-ti place!!!Eu am ajuns pe o fuga la calculator,stau 3 minutele si fug inapoi...dar,nu,nu e vb de exercitii....pur si simplu,vorba sotului meu,am doar doua viteze:repede si la galop:)))Diseara o sa ma uit la fiecare minunatie de aici,nu vreau si nu pot sa vorbesc fara sa vad...Andra,eu fac cate 12-14 cozonaci la fiecare sarbatoare importanta...Daca eram mai aproape iti faceam eu....Si pasca,si cate si mai cate...Vorbim si taifasuim mai diseara,va pup din mers....

    20.04.2011, 17:22:46
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Ioana, ma bucur mult ca te-a invelesit!! Gentuta e minunata!!!! Si fresh!!!
    Si mult succes cu bicicleta!!!

    Didi: e de vis colirul tau!!! Vreau si eu pe o insula...pustie :D sa ma rasfat in voie ;))

    Carla: bravo, ma bucur si eu alaturi de tine!!

    Silvia: harnicuta de tine!!! Spor la treaba!! Cred ca ai nevoie!!! Esti o scumpa, multumesc!!!

    Vorbim mai tarliu, acum am si eu de trebaluit pe-aici!


    Va pup!!

    20.04.2011, 17:30:23
  • simona.florentina
    simona.florentina

    sunt tare fericita ca am reusit sa ma inscriu in concurs.
    iata ce am pregatit:
    www.breslo.ro/Product/suport-pentru-bijuterii---origami---rezervat-pt-concurs--cauta-si-vei-gasi-motive-de-bucurie_351768
    am facut acest suport pentru bijuterii deoarece este o mare bucurie pentru mine sa intru pe breslo sa sa vad toate minunatiile de bijuterii facute de voi si tare mi-ar place sa vad unul dintre permiile pentru acest concurs agatat de acest suport.
    promit sa revin cu ceva mai colorat.

    20.04.2011, 18:33:42
  • ava12
    ava12

    im face placere sa particip la concurs, am reusit sa realizez un colier si o bratara. multumesc frumos inca o data Andra, va pup fetelor!
    Bratara:
    www.breslo.ro/Product/Cuff-Ocean-Scream-particip-la-Concurs-CAUT-I-VEI-GSI-MOTIV-DE-BUCURIE_351406
    Colier:
    www.breslo.ro/Product/Ocean-Scream-particip-la-CONCURS-CAUT-I--VEI-GSI-MOTIV-DE-BUCURIE_351373

    20.04.2011, 20:06:48
  • amelycollection
    amelycollection

    Imi place tema concursului, asa ca vin si eu cu ceva:
    www.breslo.ro/Product/Bratara_351807

    20.04.2011, 20:32:56
  • TimeToCraft
    TimeToCraft

    @de.dimineata -e incredibil colierul!

    20.04.2011, 21:24:11
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Bine-ati venit simona si amely!!!

    Simona, imi place foarte mult suportul!! intersant si ingenios!! Am cateva intrebari: sta el asa d eunul singur daca ii agati ceva pe-acolo?:D E dat cu lac? CAt ti-a luat sa faci asa ceva?

    Amely: foarte frumoasa bratara!! Place, place!!


    Fetelor, va mai amintesc, daca va inscrieti pentru prima data intr-un concurs va rog sa specificati, ca eu nu stiu toti participantii editiilor trecute, mai ales ca eu am cam sarit peste cateva :D

    Va pup

    20.04.2011, 21:58:34
  • simona.florentina
    simona.florentina

    din pacate nu este perfect echilibrat. poate sustine bijuterii mai usurele. momentan incerc sa gasesc o posibilitate de a egala greutatea pentru a putea sustine si bijuterii mai gerle.
    nu este lacuit. nu am folosit pana acum lac pentru hartie desi mi-ar placea, nu stiu de unde se poate cumapara.
    l-am facut in doua zile dar l-am gandit in doua saptamani.

    20.04.2011, 22:48:38
  • carla69
    carla69

    Jewelswithlove,mi-a placut si ca a venit din Vatra-Dornei,sotul are neamuri pe acolo,am fost si noi vara trecuta in vizita,pe str.Piscului,daca nu ma insel(acelasi nume de familie ca si mine)

    20.04.2011, 23:09:00
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    @simona: da, pai de multe ori procesul de gandire al unei creatie dureaza muuuult mai mult decat realizarea efectiva :D

    Apropo de Carla, am primit si eu astazi premiile!!! Sunt superbe, va multumesc muult de tot!!!!

    Bratara de la Josephine.joe am pus-o imediat, se potrivea de minune la cum eram imbracata (parca am stiu ;))) E urban-chic!

    Colierul Silviei este de vis: atat de dulce, de fin, de feminin!!!

    Colierul Monicai o adevarata "flacara": este pasional, energic, vibrant, stralucitor!!!

    20.04.2011, 23:55:00
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Ia uitati ce nebunie de culori si forme am gasit: www.breslo.ro/Shop/danielasimona

    Sunt de vis!!

    21.04.2011, 03:25:02
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Buna dimineata,harnicutelor!!!
    Din pacate,ieri nu am mai ajuns deloc la calculator,asa ca mi-am facut temele azi si pot vorbi in cunostinta de cauza!

    Raluca,ma bucur sa te vad aici si ma bucur si mai mult sa aud de copilasii tai!Nu exista fericire mai mare pt noi,femeile,decat pruncii nostri iar iubirea pt ei ne da puterea de a muta muntii din loc!!Iar cordelutele exprima,imi pare mie,exact starea asta de fericire,de asteptare a marii bucurii!Sa fiti sanatosi cu totii!!

    Cristina,stai linistita si lasa capul acolo unde e:))Ca fara el o sa fie cam greu sa mai clocesti vorbe de duh:))) Si ce daca nu-ti sta bine cu caciuli????Porti altceva:))Vorba cuiva:daca nu-ti place painea,mananca cozonac:))
    Iar partea cu copiii...fff multi,desi iubesc la nebunie copiii,prefera sa nu-i aduca pe lume in conditiile in care totul e atat de nesigur,de stresant,de greu...Ca parinte ,vrei sa-i oferi copilului tau tot ce poate fi mai bun si,cand vezi ca nu ai cum,e descurajant!!!Te inteleg,dar mai cred ca niciodata nu e prea tarziu...

    Mena,e fff frumoasa geanta!!!Un premiu ca la carte!Zic si eu ca si Cristina:am ramas ca la dentist....

    Fluturii sunt minunati,Andra!Si eu sper,Elena si cu Tony,ca ei sa-si faca un cuib stabil si definitiv aici,pe breslo....

    Nely,daca o sa combini pielea si margelele,o sa iasa o frumusete!!Abia astept sa experimentezi si sa vedem rezultatele!!!Tony e f frumos,cred ca i-ar placea Miei:))...

    Monica,asa cum ne-ai obisnuit,ai venit cu o explozie de buna dispozitie,parca ne pui pe toate in priza!!!!Iar ce ne-ai aratat aici e exact cum ai descris:pline de toate bucuriile tale!Sunt grozave!!!

    Dana,colierul e de vis!!M-a dus cu gandul la o printesa....

    Didi,vacanta placuta!!!Odihneste-te activ:)),incarca-ti bateriile si vino inapoi cu tolba plina de idei si creatii superbe!!!Colierul tau e magnific!!!Am stat o gramada de timp si l-am admirat!!!

    Ioana ,ieseanca talentata,ai realizat o geanta superba!!!Eu am o "mica" obsesie cu gentile...imi place sa am de toate culorile,cu modelele cele mai diferite posibil....asa ca ceea ce vad aici nu poate decat sa ma incante!!!!
    Iar ideea cu bicicleta...m-am amuzat teribil cand mi te-am imaginat pedaland ca in Turul Frantei,cu o haita bezmetica pe urmele tale...cam dificil sa gasesti un traseu in care sa nu gasesti caini...dar,ia partea buna,intr-o saptamana ajungi manechin!!!

    Simona,ma bucur ca acum ai reusit sa participi!!!Suportul tau e de vis si ,din nou,m-am gandit ca ai ff mult talent!!E adevarat,cred ca toata lumea pateste la fel,dureaza mai mult sa gasesti ideea potrivita,sa o schitezi pe foaie sau in gand,decat realizarea ei efectiva!!!Iar detaliile,gen echilibrare si restul,le rezolvi tu pe parcurs!De multe ori solutia vine de la sine sau printr-o intamplare fericita...

    Amely,bratara e superba!!Verdele si albul sunt atat de optimiste si de frumoase!!!Imi place mult,mult!

    Carla,stiu strada,nu stiu oamenii de acolo:)))

    Andra,daca ti-a placut colierul,e cea mai mare satisfactie pt mine!!Ce ma mira pe mine e faptul ca la tine si la Carla au ajuns coletele,iar la ceilalti,nu!Sunt puse in aceeasi zi toate...Incurcate sunt caile Postei Romane....

    Cum spuneam ieri,Andra,si nu am mintit si nici nu m-am laudat,la sarbatorile importante fac cate 10-14 cozonaci...Asta deoarece am mari mancatori de dulciuri in casa,in plus fac pt socrul meu,pt mama mea,pt fata mea si pt noi....Azi asta fac toata ziua...cozonacii si pascutele...Am framantat aluatul dis-de-dimineata si,pana creste,am timp sa mai sporovaiesc pe aici:)))Ador atmosfera premergatoare unei mari sarbatori,imi place sa dau casei un aer sarbatoresc,sa fac prajiturile favorite ale fiecaruia....Da,am muuulte motive de bucurie in fiecare zi!!Am un graur care vine aproape de fereastra si canta atat de frumos,incat uit de orice suparare...imi place sa cred(desi sunt putine sanse) ca e graurul salvat de mine acu cativa ani....gradina a explodat in galbenul narciselor pitice...am auzit si cucul cantand...si as putea scrie asa mult si bine!

    Va doresc tuturor spor la treba,inspiratie in tot ce faceti si sanatate,ca sa puteti face tot ce va doriti!

    21.04.2011, 08:50:59
  • jinarlavinia
    jinarlavinia

    ioi nu am intrat 2 zile si deja am pierdut multe pe aici , am revenit cu premile pe care le ofer pentru concurs pentru locurile 1,2,3
    www.breslo.ro/Product/centura-cu-flori_342900
    www.breslo.ro/Product/cutie-de-biju_336978
    www.breslo.ro/Product/colier-Mac_262207

    21.04.2011, 09:20:57
  • jinarlavinia
    jinarlavinia

    si am spus ca o sa pun poze cu cutii de conserve reciclate asa ca va dau un link
    http://www.facebook.com/profile.php?id=557921716#!/photo.php?fbid=10150160725691717&set=a.10150100212466717.281440.557921716&type=1&theater

    am imbracat cutiile in material mov, am pus o fonta alba , si garoafe si uite ce a iesit
    cu ele particip la concurs , doar ca trebuie sa le incarc ....incurand, ca azi trebuie sa merg la servici

    21.04.2011, 09:25:30
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Lavinia,sunt superbe premiile ce le oferi,iar cutiile sunt de vis!!!

    21.04.2011, 09:55:25
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Ava,am vazut acum creatiile tale inscrise in concurs!!Am ramas tablou!Sper sa ma dau jos din rama,ca aluatul da pe dinafara:)))...o debutanta la concursurile forumiste,dar care da clasa cu migala si cu frumusetea creatiilor!!!Si bratara,si colierul sunt de vis!!Atat de migalos lucrate,atat de frumoase,cu culori atat de potrivite,e o incantare sa le privesti!!!Te felicit din inima!!!!!

    21.04.2011, 10:03:01
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Mai scriu doar o fraza si fug la copt cozonacii....
    Mi-am amintit cu drag o vorba de duh despre iubire,iubiti si dragoste si v-o readuc in atentie:
    "Pentru lumea intreaga,tu esti doar o persoana!Pentru mine,tu reprezinti lumea intreaga!"

    21.04.2011, 10:10:39
  • Live
    Live

    E, bună dimineaţa! E bună dimineaţa! E bună dimineaţa? Măi, ce să zic? :D
    Deci... Azi trebuia să ajung, la ora 9, cu Miţi la sterilizat. Aveam de îndeplinit nişte condiţii, de exemplu să fiu trează la acea oră. Eram. Nu mă gândisem, însă, că o condiţie era mai mult decât necesară: să o am pe Miţi. Ceea ce...nu era. Am pisuit de mi s-au uscat buzele(şi, credeţi-mă, asta înseamnă cam jumate din faţa mea!:D), dar...nimic. Ba era ceva: Grasa(fostul motan) se tot miţicea pe lângă mine. Bun! Văd io că Miţi nimic, nimic, aşa că decid s-o duc pe Grasa la doctor, ca să se uite la ţâţele ei amărâte, plus să-mi spună când o putem steriliza şi pe ea. Decid io s-o duc pe Grasa la doctor şi...!!!!! Exact! Ia-o pe Grasa de unde nu-i!:)) E, într-un final, am reuşit s-o găsesc, am luat-o în halatul de baie:D al câinelui, am dus-o la doctor(cu groază, pe ultima sută de metri, deoarece miorlăia horror-pisica, nu doctorul). Mi-a dat nişte pastiluţe pt ea şi mi-a împrumutat o cuşcă pentru a duce fiara înapoi acasă. Ajung în curte şi...de cine dau cu ochii? Da: de Miţi! Scot Grasa, prind pe Miţi, o bag în cuşcă şi o duc la doctor. Acolo m-am jelit oleacă, deoarece mi-a fost milă de ea că era speriată de ceea ce i se întâmplă. Sper că e bine! Acum trebuie să fi eişit din operaţie, dar o lăsăm până diseară la doctor, ca să fie pe picioarele ei, cât de cât, săraca animăluţă! Urmează la sterilizat(după ce i se fac bine ţâţele) Grasa, apoi, după ce înţarcă puiuţii, şi Mizdette. 80 de lei sterilizare una bucată mâţă, da' la noi o să fie în sistem en-gross, deci...mai jos preţul un pic, nu ştiu cât, da' cică negociem.:D

    Na că mă luasem cu vorba, uitând că acilea se ţine un concurs(pt care nu, nu am lucrat nimic, deocamdată! mă zbat cu un bolero început acum o săptămână, plus cu ceva curăţenie prin casă) şi cică noi ne-am adunat şi ca să nu ne împrăştiem, dar şi pt a lăuda frumuseţile pe care le aduc oamenii la concursache! Breee, io n-am putere în cap să iau la rând obiectele, multe apărând ele, de când nu am mai intrat io p-aci! Da' le-am admirat pe toate, jur! Sunt minunate!:)


    Andra, când mă fac io mare de tot, îmi iau asta: www.breslo.ro/Product/bluza-hippie-cu-pantaloni_351680 Şi cânt "Power to the People"! :) John Lennon

    21.04.2011, 11:03:14
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    @ Ava: Bine-ai venit!!! Sunt de vis bijuteriile create de tine!!! Le vazusem de ieri la tine in magazin (mai bantui si io dupa frumuseti :D)! Sunt ... exact cum imi plac mie!!! Ma bucur tare mult ca ni te-ai alaturat!!

    Uraaa, familia creste hihi

    Silvia: Buna dimineata (iarasi la pranza :D ) - o sa ziceti ca-s lenesa :-s pai...nu chiar dar eu functionez mai bine noaptea :))) Si de cand nu mai lucrez (mi-am dat demisia, asa pe timpuri nesigure, ca merit mai mult hihi) imi permit :D
    Imi amintesti de bunica... numai pe ea o stiu ca facea atat de multi cozonaci...tin minte ca facea cam 20 de cozonaci (si noi eram doar 4 de toti :))) bine, ca mai ducea si pe la matusa - sotia unchiului meu, dar nu mai multe de 2) si mancam Doamne pana nu mai puteam!!! Si erau deliciosi, cei mai buni cozonaci posibili!! Aa si vreo 7 pasti!! un deliciu!!!

    FAcea bunica inante de sarbatori cu ceva vreme un sirop din lapte, zahar si ce mai punea ea pe-acolo ....Si eu il descoperisem si mereu ma duceam si mai luam cate o gura...si air una...si tot asa pana ramanea cu juma' de sticla :D

    Se supara ea pe mine, bombanea, dar ii trecea ca n-avea ce face:D
    Apoi eu o ajutam la framantat hihi si la umplut cu nuca sau rahat.... punea o gramada de umplutura!! Si ne placea si mie si lui frate-miu atat de mult de mai mult mancam nuca decat cozonacul :)))

    Mi-e dor de ea... :(


    Cred ca e de vis acolo la tine, Silvia!! Eu nici nu stiu sigur cum arata un graur (stiu ca e pasare si atat :D :)) )...

    @ lavinia: sunt superbe premiile!!!! Multumim mult!!!
    eu nu pot sa vad link-ul....la mine nu merge....zice "This content is currently unavailable
    The page you requested cannot be displayed right now. It may be temporarily unavailable, the link you clicked on may have expired, or you may not have permission to view this page."


    @ Cristina: saracele pisicute!!!!! Le pup pe amandoua, sa se faca bine repede!!!

    21.04.2011, 12:05:10
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Ahhh si eu vreau bluzita aia...e superba!!!

    21.04.2011, 12:05:35
  • kiti
    kiti

    Buna fetelor am revenit si eu pt 5 min cat sa va salut si sa va povestesc o intamplare. Dupa ce-am iesit din garda a trecut fiica mea cu bebe sa ma ia sa mergem la cumparaturi. Tot drumul m-am distrat nemaipomenit cu cea mica (1 an si 1 luna).Ma inteleg cu ea prin semne, mimica si intonatia sunetelor si silabelor pe care le rosteste, pentru ca inca nu vorbeste dar stie sa se joace.Am ajuns la Metro si mama-sa in loc s-o lase in carutul metalic de cumparaturi , a vrut s-o priponeasca in carutul ei.Au inceput protestele acustice si in final a lasat-o in celalalt.Bucuria celei mici care putea sta in picioare si neancorata.Ne luam ce avem nevoie si la casa am inceput sa ne trezim cu produse suplimentare. Cea mica a fost mai iute de mana ca noi (ptca de fiecare data cand punea ceva in cos noi incercam sa le puneam la loc pe raft).Casiera vorbea la telefon. In spatele meu un domn cu trei pesti intr-o punga care intreaba putin nervos" se mai si lucreaza pe aici?".Cum aveam o singura legitimatie,prima trece fiica mea pe la casa dupa ce asteptam vreo 6 min pana isi termina caserita convorbirea telefonica, apoi urmez eu pe aceeasi legitimatie.Imi scaneaza produsele pe care rand pe rand le baga fiica mea in sacosa si ea pleaca cu carutul de cumparaturi si cu copila si-mi spune peste umar " tu ia carutul lui bebe", moment in care imi suna telefonul.Raspund si eu (doar si caserita vorbise) si in timp ce vorbeam iau carutul si ma indrept spre iesire.Termin convorbirea, sunt aproape de iesire si ma uit la cardul pe care il aveam in mana si nu-mi aminteam sa-l fi folosit.Ma intorc spre casa de marcat si aud "Ce cucoana esti nebuna trei pesti un milion????" asta nu-i factura mea.Caserita se uita cu subinteles la el apoi in spate sa vada daca mai era cineva caruia sa-i imputa factura dar eu eram mai departe in afara campului ei vizual si nu ma vedea apoi cu disperare intreaba "bun si mie cine-mi plateste factura asta ???"In momentul acela ( ma apropiasem destul de mult)am explodat de ras vazand comicul acelei situatii si mutrele celor doi, si razand ii raspund la intrebare "eu "dupa care imi cer scuze la care domnul cu pestii imi spune" indragostita mai sunteti- era sa fac infarct- auzi trei pesti un milion.
    Situatia m-a binedispus pana seara cand am ajunsacasa stoarsa de cea mica.
    Din pacate in garda nu am reusit sa termin la noul produs pe care vroiam sa-l postez dar sper s-o fac dupa sarbatori.

    21.04.2011, 15:03:12
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    :))


    foarte tare faza :))

    "trei pesti un milion?!?! " nu mai pot :)))

    21.04.2011, 15:32:11
  • AlmondHandmade
    AlmondHandmade

    Buna ziua tuturor! Am reusit in sfarsit sa mai intru pe forum. Si ce-mi vad mie ochii pe-aici... BohemianSin, Silvia, Kiti, Irina, Ava, si inca nu am reusit sa parcurg toate postarile..., voi mi-ati imbogatit ziua! Am si eu, in sfarsit, un set pe care indraznesc sa-l inscriu in concurs:
    www.breslo.ro/Product/Special-Pink-Bouquet---pentru-concursul-cauta-si-vei-gasi-motive-de-bucurie_352260
    Un buchetel de flori pe care l-am facut cu mult drag pentru concurs. Este varianta roz a unui set initial cu rosu, care mi-a placut intr-atat incat l-am reprodus pana la urma, lasand la o parte orgoliul de a creea modele singulare. Dar stati, ca mai am in pregatire cate ceva, si mai ales un cadou, insa pregatirile Sfintelor Sarbatori m-au temperat un pic, promit sa revin cat de curand!
    Va sarut pe toate, in primul rand pe Andra care-i ,,di-vina", si va doresc spor in toate cele de folos!
    Almond

    21.04.2011, 16:22:47
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Repede,repede,da' tot nu ma abtin sa nu scriu ceva:)))
    Kiti,si eu m-am distrat de patania ta...la noi a fost ceva asemanator,dar...hmmm....noi n-am vazut cand nepotica fratelui meu a pus produse in caruciorul ei (ea,la fel ca si a ta,era in caruciorul metalic-avea pe atunci vreun 1 si jumatate-),am platit la casa,dam sa iesim...biiiiiip....vine responsabilul de etaj,noi rosii ca sfecla (eu si cumnata mea:))),incercam sa-i explicam ca nu am avut habar....nu ne credea...si,vine salvarea ,tot de la nepotica...il trage de mana pe responsabil si,razand angelic,spune"Eu pus atolo tot!!"...:)))))

    Almond,e grozav de tot buchetelul tau cel special!!!Mi-ai mai adus o bucurie pe ziua de azi!!!!E splendid,imi place muuult!!!!Daaa...Andra-i "di-vina" di concursu-aista:))) si e divina de obicei:))))))
    Abia astept sa vad ce ami pregatesti!!!Un sincer :"Bravo!"

    Gata,inapoi in bucatarie......

    21.04.2011, 16:43:39
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    E super Almond!!! Place place!!!

    Saru'mana Silvia!! Spor la treburi!!

    21.04.2011, 16:50:30
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Ahh

    sa va spun si eu patania mea de azi??

    Plec eu frumusel de-acasa ca sa platesc factura la lumina si sa scot bani de pe card ca sa pot plati in seara asta intretinerea.


    Buun. Deci plec....ajung in fata blocului si imi amintesc de factura la lumina :))) Si zic...la ce mai merg eu la posta daca nu am factura? Ehh lasa ca mai ies maine, ma duc la banca. Dar.. intr-un final inspirat, ma intorc acasa, iau factura, merg la posta si imizice doamna ca momentan nu mai incaseaza pt energie electrica. Buun, ok, nu-i bai, merg eu maine la ei direct.

    Ma duc la banca. pe jos, fac vreo juma' de ora (semafoare, trafic, e si ceva distanta...in fine) ajung eu la banca si ghiciti ce?!?!

    Am uitat cardul acasa :| Sa mor nu alta - e al fratelui meu, mi-l lasase pe masa... In fine, pun eu banuti pe al meu ca sa-mi platesc magazinul....si....ma intorc acasa, cu coada intre picioare ca n-am rezolvat nimic nimicuta azi!! Si pierdut o ora jumate :( Nici banii nu mi-au ajuns in cont...deci...


    ma duc eu acum (pus cardul deja in portofel ca sa nu mai uit :D ) sa scot banii de pe card si sa platesc intretienrea!! Uoff, in timpul asta mai faceam ceva util!!

    Dar tot raul spre bine: mai fac si eu miscare, mai pastrez silueta, mai fortific organismul, mai iau o gura de aer (poluat :D ) si apoi iar la treaba pe-aici...ca nu mai am nimic de mancare...hihi

    21.04.2011, 16:56:33
  • mariac
    mariac

    Oooofff....Nu prea stiu cu ce sa incep....Am muuult de recuperat,am cam lipsit...
    O sa fiu foarte scurta,ma cam preseaza timpul :-D
    In primul rand,ii multumesc minunatei gazde pentru invitatie.Si...as dori daca se poate,sa-mi ingaduiti sa va impartasesc ceva ce ma inspira,asa ca va daruiesc link-ul:
    http://www.youtube.com/watch?v=ynHsL26IGnk
    Ascultati melodia si ganditi-va la tot ce iubiti si va inspira.
    Stiu ca este cam trista melodia,dar mie imi trezeste un sentiment pe care nu pot sa-l descriu...seamana a fericire...
    Auditie placuta.
    Numai scurta nu am fost :D

    21.04.2011, 17:20:18
  • monicasandica
    monicasandica

    Silvia gata cozonaciiii ca mi-e pofta si miroase...mhhh...???

    21.04.2011, 17:24:38
  • AlmondHandmade
    AlmondHandmade

    Asa o bijuterie, priceless, am si eu! Are, ca si nepotica lui Kiti, un an si o luna. E a mea, e nepretuita, nu o inscriu la concurs, nu de alta dar va mai las si voua cate o sansa de castig :))) Cum as putea...? Cine mi-ar mai spune mie, cand ma zareste dimineata: ,,Ta-ta!" (trebuie sa specific: dupa zile intregi de persuasiune ca eu sunt ma-ma!!!!)

    21.04.2011, 17:25:32
  • Nisina
    Nisina

    Astazi e Joia Verde , asa ca am vopsit ouale . Le impodobesc cu frunze si flori , apoi le fierb in foi de ceapa . Si da , este un motiv de bucurie pentru mine. Imi creste inima cand le vad , asezate cuminti in cosuletul impletit , aramii si lucioase , ofranda Invierii Domnului .
    Nu participa la concurs , dar am vrut sa impart bucuria cu voi !

    www.breslo.ro/Product/Bucuria-Invierii_352310

    21.04.2011, 17:39:22
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Vaaai ce frumoase sunt oualeee!! Bravo Nisina!!!


    Mariac: foarte frumoasa melodia!!! Imi place!!

    21.04.2011, 18:20:44
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Va astept pe toate cu poze cu imagini cu bunatati de Pasti!!! Hihi Sa-mi fac pofta ;)))

    21.04.2011, 18:21:29
  • pieseornamentale
    pieseornamentale

    MONICA !!! AM PRIMIT AVIZUL MAINE RIDIC COLETUL CE NERABDATOARE SUNT PUPICI TIE SI LA TOATE DE AICI! PUPICI DIANA , PUPICI SILVIA SI PUPICI LA GAZDA NOASTRA! VA PUPA NELY!

    21.04.2011, 20:38:12
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Monicuta,daca a ajuns mirosul de cozonaci pana la Pitesti,ma declar fericita!!!De la 14 cozonaci si 8 pascute,nu ar fi de mirare:))))Nu ma laud,Doamne-fereste,asa fac de obicei la sarbatorile mari...Gata,am scos si ultimul cozonac din cuptor,mai am de pus drobul fals si rulada de cascaval si gata pe azi!Livia,cate bordeie atatea obiceiuri!!!La noi,nu stiu daca in toata Bucovina,dar in Dorna sigur,ouale se vopsesc in Vinerea neagra-cum ii spunem noi (dar sunt si gospodine care vopsesc joia,sau sambata,in functie de timpul liber)!Tot ce e de copt in cuptor,trebuie copt ori joia,ori sambata,vinerea nefiind voie sa coci..de-aia am tras eu azi tare,ca sa termin ce am de copt in cuptor...Tot azi se fac focuri,pt alungarea spiritelor rele....La noi,fiind depresiune,focurile se vad de pe un deal pe altul,si e superb!!!!!!!N-o sa ma satur niciodata de senzatia de preaplin sufletesc dat de respectarea traditiilor pe care le stiu si pe care le transmit si eu copiilor mei!Multe s-au pierdut,dar macar astea care mai sunt,daca ar rezista si tot ar fi bine!!

    Andra,o sa fac poze maine...

    Maria,putin mai tarziu o sa ascult melodia!

    Almond,sa-ti traiasca bijuteria!!!!:)))))Ai dreptate,daca ai inscrie-o in concurs,sigur ai castiga!!!M-am distrat de minune de cele citite!!!Pai,daca tu esti "ta-ta",tata cine e??????

    Andra-asta e-sunt zile cand totul merge anapoda!!!Dar se compenseaza cu zilele superbe,asa ca tot e bine!!!
    Motive de bucurie pe ziua de azi???Nenumarate!!!Ca aud pasarelele cantand,ca vad florile din gradina,ca am putut sa coc cozonacii si pasca si ca au iesit frumoase,ca am stat langa foc alaturi de sotul meu,de copiii mei si de batranii pe care-i mai avem-socrul si mama mea-,ca am citit aici atatea lucruri frumoase,ca am vazut o multime de bijuterii superbe,ca a fost ff frumos afara...
    Sa fiti binecuvantati cu totii,sa vedeti bucuriile peste tot si sa multumim Celui de Sus pt tot ce avem,tot ce suntem,tot ce putem!!!

    A,mi-am amintit ceva:Andra,eu am vazut cutiile Laviniei cautand pe pagina ei...de pe linkul dat de ea,la fel ca si tine,nu am vazut nimic....

    21.04.2011, 20:38:29
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Pupici si imbratisari,Nely...lasa ca nu mai e mult pana maine...:)))))

    21.04.2011, 20:43:10
  • pieseornamentale
    pieseornamentale

    AM VERIFICAT DATA LIMITA PT POSTARE CACI E POSIBIL SA FAC PASTELE ANUL ACESTA PE MELEAGURILE BIHORULUI,LA TATAL MEU. MAI PRIND SI EU SA FAC CEVA PT CONCURS SI CINE STIE POATE ACHIZITIONEZ CEVA DE PE ACOLA ,CEVA CARE SA MA AJUTE SA FAC UN ORNAMENT DRAGUT.CINE STIE PE CE MAI PUN EU OCHII SI ACASA CU MINE

    21.04.2011, 20:44:45
  • pieseornamentale
    pieseornamentale

    OFFFF SILVIAAAA!, MA FACI SA NU MAI DORM LA NOAPTEEE!......

    21.04.2011, 20:46:37
  • pieseornamentale
    pieseornamentale

    SUNT UN COPIL MAI BATRIN DAR NERABDATOARE

    21.04.2011, 20:50:36
  • monicasandica
    monicasandica

    te pup Nely ...esti o scumpica...

    21.04.2011, 21:07:58
  • mariac
    mariac

    Pe fuga,am postat si eu un premiu pe care doresc sa il ofer persoanei cu cele mai putine voturi,de incurajare,sa-si urmeze visele.Daca vor fi mai multe persoane pe acelasi loc,voi alege in functie de preferintele mele.Este ok asa Andra?
    www.breslo.ro/Product/Cercei-fundite-Premiu-in-concursul-Cauta-si-vei-gasiMotive-de-bucurie_352508

    21.04.2011, 21:55:38
  • Live
    Live

    Bună seara!
    Săru' mâna la Monicasandica şi la TimeToCraft!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Daaa, am primit pachetele şi sunt fericită, leşinată de fericire, iar fericită şi tot aşa! Colierul e mirific, iar furniturile...nişte iubiri!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Zi turbată, precum a început... Am trebăluit ca nebuna, dar mai am foarte puţin şi termin. Mă refer la curăţenie, căci gătitul îl prestează al meu soţ.
    A ajuns Miţi acasă. E slăbită rău, leşinată de foame(vomită tot ce mănâncă, aşa că...o las să leşine, acum), e ameţită încă, e disperată s-o mângâiem(de felul ei, nu vine la mângâiat decât când e gestantă sau abia fătată). O s-o ţinem în casă-n noaptea asta. În baie, probabil.

    Să ne trăiască noile produse puse-n concurs, precum şi diverşii oameni care cumpără pe banii altora, care uită...diverse acasă, care prestează cozonaci, care prestează copilaşi scumpi etc!!!

    21.04.2011, 22:28:37
  • Goldina
    Goldina

    Buna la toata lumea!!!!! Ce ma bucur ca s-a mai organizat un concurs atat de repede dupa precedentul. Felicitari organizatoarei pt. idee! Chiar ca sunt enorm de multe motive de bucurie:)))
    Particip si eu cu un produs, sper pana la sf. inscrierilor sa mai contribui cu cate ceva.
    www.breslo.ro/Product/Set-Invazia-Extraterestrilor-REZERVAT-PT-CONCURSUL-CAUTA-SI-VEI-GASI-MOTIVE-DE-BUCURIE_352600

    Va doresc un Paste Fericit!!!!!!! Pupici!!

    22.04.2011, 00:25:48
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Maria,primavara s-a ascuns in cerceii tai!!!Un premiu plin de voiosie!!!

    Cristina...mi-e mila de biata pisicuta...dar,dupa ce-si revine,macar n-o sa mai ai invazie de pisoiasi cand ti-e lumea mai draga!!!Sa inteleg ca erati doua lesinaturi prin casa aia???:))..una de fericire si una de la anestezic...Uite ca ziua cea turbata s-a terminat...incepe o alta,de care sa speram ca n-o sa zicem la fel...


    Laura,extraterestrii tai sunt si frumosi,si pasnici,si aducatori de bucurie!!Ce culoare superba!!!!!
    Sa fie un Paste fericit pt toata lumea!!!

    22.04.2011, 01:21:48