Forum: Concursuri Concurs "Gothic - I'm Looking for Something in the Realm of Fantasy"

  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Octavia, nu ai pentru ce.

    19.07.2014, 00:30:43
  • AllThePrettyLittleThings
    AllThePrettyLittleThings

    Salut tuturor,
    Ma inscriu si eu in concurs cu acest colier: www.breslo.ro/Product/Kiss-of-Darkness_1242027

    Si aduc si muzica!

    "She says, "Horror vampire
    How I wish those bats would bite""
    The Birthday Party - Release the Bats https://www.youtube.com/watch?v=8J8Ygt_t69A

    Si nu pot sa aduc vorba de vampiri fara a aminti (muzical) de Bela Lugosi, cel care l-a interpretat pe Dracula in filmul din 1931, creand practic imaginea vampirului seducator si misterios.
    Bauhaus - Belas Lugosi's Dead https://www.youtube.com/watch?v=OKRJfIPiJGY

    19.07.2014, 18:06:21
  • kiti
    kiti

    Minunata idee Pretty si frumoasa realizare. Vreau sa-ti dau un sfat daca accepti, la concursuri linkul se deschide pe prima poza care-i cea reprezentativa,In cazul colierului tau poza reprezentativa este cea de pe manechin care arata modul in care trebuie purtat si care scoate in evidenta modelul foarte inspirat, deaceea ar trebui sa pui acea poza prima. Tu i-ai spus sarutul intunericului (sau poate am inteles eu gresit?) mie mi-a sugerat muscatura vampuirului, cert este ca aceasta creatie transmite ceva in tema . Felicitari

    19.07.2014, 21:23:46
  • AndiBede
    AndiBede

    Vin și eu în concurs pe ultima sută de metri. Văd că am fost gând în gând cu AllThePrettyLittleThings, cu inspirația vampirică.

    Nu mă așteptam să pot participa la acest concurs până ieri la prânz, dar un mic imbold a dat frâu imaginației și amintirilor și mi-am dat seama că ce dacă fac floricele pe câmpii, tehnica mea e adaptabilă. Așa că m-am întors pe meleagurile copilăriei, pe când devoram cărțile Annei Rice și am pus mâna pe patenți și lanțuri.

    Iulia, îți mulțumesc pentru o temă superbă și iată aici ce aduc în concurs: www.breslo.ro/Product/Cercei-statement-A-red-kiss-in-the-night---participa-la-concursul-Gothic---Im-Looking-for-Something-in-the-Realm-of-Fantasy_1242247

    Vreau să le felicit și pe celelalte participante pentru niște lucrări de excepție!

    19.07.2014, 23:31:21
  • AllThePrettyLittleThings
    AllThePrettyLittleThings

    Iti multumesc atat pentru aprecieri cat mai ales pentru sugestie, kiti, si ai dreptate! Am schimbat ordinea pozelor. Oridnea initiala se datora, in parte, obsesiei mele de a avea toate pozele din magazin in acelasi stil - acelasi background, aceeasi lumina, acelasi aranjament etc. Dar ai dreptate, poza pe gat e mult mai reprezentativa.
    Cat despre denumire, am incercat sa explic putin ideea in descrierea produsului

    19.07.2014, 23:34:38
  • DragomirOctavia
    DragomirOctavia

    AndiBede foarte frumosi cerceii tai.
    Bravo.

    20.07.2014, 08:32:17
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Oau, Anita si Andi ati adus in concurs doua peise, as, zice "gemene". Minunata aceasta ingemanare, mai aleS cand vine vorba de avatarurile vampirice. Mie gandul mi-a fugit din nou la nuvela lui Sheridan leFanu, Carmilla, care pe parcursul povestirii mai apare sub numele de Mircalla, la felul cum Contele Dracula, odata ajuns in Londra isi ia numele de Count De Ville.

    Jocul de-a numirea in povestirile cu vampiri este plan de semnificatii, sta pentru indiferenta spatio- temporala a vampirilor, sunt o maniera de a scoate in evidenta faptul ca acestia nu sunt conditionati de ceea ce Kant intelege prin intuitiile noastre apriorice (raportarea literaturii gotice la sistemul kantian este destul de evidenta, foarte mult discutata in abordarile criticilor). Vampirul este o figura luciferica, o creatura ce submineaza actul si conditiile creatiei, fiind capabil de o infinita parcurgere a spatiului si a timpului.

    Fetelor, va multumesc "ingemanat" pentru goticele, atat de gotice!, bijuterii.

    20.07.2014, 14:00:44
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Acum, chiar daca nu-mi vine sa intervin in poveste atat de brutal, trebui totusi sa fac o specificatie organizatorica: aventura noastra pe taramurile imgainarului nocturn se apropie de sfarsit.La miezul noptii se opreste orologiul petrecerii de "vrajitoare".

    Daca inca lucrati la piese pe care doriti sa le inscrieti, dar nu reusiti sa le finalizati pana la ora 12, spuneti-mi, cred ca nu e nici o problema daca furam cativa stropi din timpul vampiric al nesfarsirii, nu?

    Asteptam cu interes ultimele creatii! :)

    20.07.2014, 14:14:07
  • spiculdegrau
    spiculdegrau

    www.breslo.ro/Product/plic-handmade-unicat--Ravens-Bound-In-Chains_1242498

    ..si al doilea produs, pentru ca tema a fost cu adevarat tentanta :)

    20.07.2014, 16:34:02
  • AtelierMikaela
    AtelierMikaela

    spiculdegrau, felicitari, fantastica creatia!!! :)

    20.07.2014, 16:49:09
  • spiculdegrau
    spiculdegrau

    multumesc mult :) concursul asta a scos din mine ceva mai mult

    20.07.2014, 16:51:06
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Da, o a doua creatie de exceptie iesita din mainile tale. E genul de piesa greu de admirat in cuvinte, acestea par saracite in prezenta ei.
    Frumoase lucrari s-au inscris pe parcursul acestui concurs, nu pot sa nu-mi exprimim bucuria in acest sens :).

    20.07.2014, 17:29:23
  • 3cot
    3cot

    Copacel, copacel, am ajuns si eu sa inscriu lucrarea:

    www.breslo.ro/Product/Colier-I-seeGothic--Participa-la-concursul-Im-Looking-for-Something-in-the-Realm-of-Fantasy_1242596

    Felicitari tuturor participantelor! O adevarata incantare! Succes!

    20.07.2014, 19:21:43
  • DragomirOctavia
    DragomirOctavia

    Rvasitoare creatii. Asa de repede ai lucrat spicdegrau?
    Ai avut timp sa mai faci un plic si nu unul oarecare ci si mai complicat!
    Este de admirat si de spus la toata lumea.
    3cot superba lucrare superba prezentare.
    Bravo!

    20.07.2014, 21:24:21
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Carmen, multumim pentru frumosul colier, cand l-am vazut, inainte de a citi textul alaturat, m-am gandit la el ca la o amuleta impotriva deochiului sau a englezescului *evil eye*. Interpretarea ta insa e mult mai bogata, mai plina de semnificatii.

    20.07.2014, 21:47:42
  • 3cot
    3cot

    Multumesc, Octavia si Iulia!
    In ceea ce priveste "evel eye" m-au salvat....genele care m-au ajutat sa trec de la talisman (care era "alta mancare de peste") la gotic!

    20.07.2014, 22:34:08
  • NicoleCeaMov
    NicoleCeaMov

    La sfarsitul concursului, ma inscriu cu un colier inspirat de Lovecraft:

    www.breslo.ro/Product/Yuletide---Colier-statement-margele-gri-flori-organza_1242715

    20.07.2014, 23:04:21
  • carla69
    carla69

    Minunate creatii,imi pare rau ca n-am mai reusit sa fac nimic,dar tema imi va mai ramane un timp in creier si-n suflet

    20.07.2014, 23:20:42
  • spiculdegrau
    spiculdegrau

    www.breslo.ro/Product/plic-handmade-unicat--Sword-of-Death_1242727

    ..si ultima :)
    multumesc tuturor pt aprecieri!

    20.07.2014, 23:49:03
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Nicole, ne-ai adus un colier delicat, plin de mister, misterul apelor adanci. Pentru mine Lovecraft eu un autor de suflet, e E.A.Poe al sec.XX. Multumim!

    Spiculdegrau, mie, dupa cum am spus, cuvintele de apreciere mi s-au cam terminat in momentul in care ai inscris a doua piesa :). Acum nu pot vedea decat o frumoasa potrivire cu lucrarea inscrisa de nagual, iar cu ochii minti am inceput sa intrevad o regina gotica in amurg invemantata si stapana absoluta peste minunatele piese inscrise in acest concurs.

    21.07.2014, 00:19:10
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Se pare ca a venit si momentul in care cortina trebuie sa cada peste peisajul gotic pe care l-ati trasat atat de frumos, aici pe Breslo.
    Fetelor, va multumesc nespuns pentru regal, am avut ocazia sa vad creatii minunate care mi-au taiat rasuflare, m-au lasat fara cuvinte, m-au facut sa vreau sa reiau lecturi demult uitate in ungherul indeparatat al bibliotecii, in spatiul rar vizitat al memoriei.

    Trageti in piept o gura de aer proaspat, urmeaza votarea, jurizare, balul operelor gotice :).
    Pana atunci va las in compania muzicii (muzicii mele din trecut si din prezent):

    - un grup muzical pe care-l descoperisem prin liceu, in perioada entuziasmului fara limite si a iubirilor fugare, un grup la al carui gotic teatral revin si acum ca la o placere proustiana a amintirii:

    https://www.youtube.com/watch?v=FDBS4Q5c7hQ

    - Arcturus la fel de teatral, suficient de gotic, problematizand locul fiintei in Univers, un moment plin de misterul tineretii rebele, totusi consitiente, al iubirilor de neuitat:

    https://www.youtube.com/watch?v=Vw_tJYtzKX4

    21.07.2014, 00:44:47
  • spiculdegrau
    spiculdegrau

    ce cuvinte frumoase am primit !:) multumesc mult de tot!
    a 3-a piesa nu era in plan,insa dupa ce le-am vandut pe primele doua imediat ce le-am postat aici si pe fb,am zis ca se merita sa mai postez inca unul si m-am incadrat in timp si pentru concurs .

    21.07.2014, 00:44:49
  • lizubiju
    lizubiju

    SUCCES !!!!!

    21.07.2014, 10:52:27
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Felicitarile mele tuturor participantilor.
    S-a deschis 'sezonul' de votare :)

    Mult succes!

    21.07.2014, 12:04:41
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Fetelor, pe prima pagina Breslo e selectata o galerie minunata, gotica, alcatuita de catre nagual :D
    Asa, ca un semn de bun augur

    21.07.2014, 12:13:17
  • DragomirOctavia
    DragomirOctavia

    Buna seara FierForArt.
    Dat fiind faptul ca eu cunosc foarte bine cat de greu este sa alegi si sa obtii totdata materialul potrivit pentru a crea ceva si aici ma refer la mici proiecte din piele naturala vin cu doua premii.
    Premiile constau din bucatele de piele de diverse dimensiuni si culori care sper sa ii ajute pe cei care vor sa incerce sa utilizeze acest material.
    Si eu la randul meu am primit ca premiu in cadrul concursurilor organizate pe forumul Breslo mici bucatele de piele naturala care si-au gasit utilizarea.
    Asa ca FierForArt te rog frumos sa iei in calcul inca doua premii.
    Am observat de-a lungul participarilor in concursuri ca avem concurenti talenati.
    Poate ca sunt interesati sa vada sa testeze sa creeze diverse lucruri utilizand pielea naturala.
    Din motive intemeiate (aparat foto naravas) nu o sa pun la mine in magazin spre vizualizare efectiva aceste materiale disponibile pentru voi. Am sa incarc insa pentru a usura decernarea premiilor nu o fotografie efectiv a micutului meu dar ci un text salvat JPG.
    Multumesc pentru intelegere.

    21.07.2014, 21:50:57
  • DragomirOctavia
    DragomirOctavia

    Au uitat sa metionez ca cele doua premii vor merge catre cine va hotari moderatoarea concursului in cazul de fata FierForArt.
    O seara minunata sa aveti!

    21.07.2014, 22:23:13
  • DragomirOctavia
    DragomirOctavia

    FierForArt acum sunt 3 premii de oferit. Am mai adaugat un pachet -mix de piele negru, portocaliu, rosu, albastru, galben mustar.

    21.07.2014, 22:47:07
  • DragomirOctavia
    DragomirOctavia

    Mai mentionez faptul ca bucatile de piele oferite sunt de buna calitate si pot fi folosite cu succes la confectionarea de diverse lucruri.
    Am facut acest gest deoarece in cadrul concursurilor organizate pana acum am primit deseori de la sponsori carora le multumesc din suflet fie margele, fie sarma, sau alte materiale folositoare pentru handmade. (multumesc si pentru faptul ca am avut posibilitatea sa aleg din magazinul lor cele folositoare mie)
    Lucrul cu pielea naturala a venit in momentul in care eu am dorit sa realizez ceva pentru concurs. Asa ca am inceput sa cumpar incet incet cate ceva. L-am folosit le folosesc si imi place sa confectionez din cand in cand din piele naturala. (mai putin bijuterii)
    Sper sa va bucure si sa va ajute acest premiu in demersul vostru de a cunoste si de a testa acest material (pielea naturala)
    Am pus in general piele de oaie. Este posibil sa gasiti si capra dar este mai putin probabil (in momentul asta nici eu nu stiu la fiecare bucata cam ce ar fi).
    Cert este ca bucatile colorate sunt de oaie.
    La cele negre posibil sa fie si de vita.

    22.07.2014, 07:28:34
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Draga Octavia, multumim pentru noile premii. Sunt sigura ca cei care le vor primi se vor bucura de ele. Furniturile, materiale, uneltele sunt mereu primite cu bucurie de catre artizani, iar pielea este un material cu adevarat prietenos cand vine vorba de creatia handmade. Avem ca marturie cateva obiecte desavarsite, inscrise in acest concurs. :)

    22.07.2014, 08:25:58
  • AndiBede
    AndiBede

    Iulia, sper că ești bine. Mai e un pic și se încheie și acest frumos concurs.

    Adaug și eu în desaga de premii o mică crizantemă în ton cu tema. Când hotărăști care premii merg unde, te rog să o iei și pe ea în considerare.

    Și eu am avut susținători când am organizat concursul și vreau să dau un pic din generozitatea lor mai departe.

    www.breslo.ro/Product/Crizantema-visinie-mica---premiu-la-concursul-Gothic_1244552

    23.07.2014, 23:52:55
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Draga Andi, am avut o zi plina azi, abia acum (la orele gotice ale zilei) am reusit sa trec pe aici. Multumim pentru crizantema, sigur o va bucura pe cea carei-i este destinata (vorbesc din propria experienta, in fiecare zi ii arunc cate o privire bujorului meu :D)

    24.07.2014, 00:17:42
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Florina mi-a scris aseara ca doreste sa-i ofere uneia dintre concurente un voucher de 100 RON in magazinul FlorinArtBijoux. Ii multumim pentru generozitate si-i dorim un concediu frumos :).

    24.07.2014, 13:21:35
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Multumim tuturor sponsorilor. Vizitati-le magazinele, sunt minunate!

    blanitza - www.breslo.ro/Shop/blanitza
    mielena - www.breslo.ro/Shop/mielena
    carmenn - www.breslo.ro/Shop/carmenn
    DragomirOctavia - www.breslo.ro/Shop/DragomirOctavia
    AndiBede - www.breslo.ro/Shop/AndiBede
    FlorinArtBijoux - www.breslo.ro/Shop/FlorinArtBijoux

    Sa nu uitam nici de marele premiu oferit de Echipa Breslo, cele 5 campnii publicitare oferite celor ce se vor afla pe podiumul gotic :).

    24.07.2014, 13:26:08
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Timpul [scrut, zic eu] in care s-a desfasurat concursul nu mi-a permis sa aduc toate informatiile pe care mi le-am propus de la bun inceput. Probabil si stangacia mea intr-ale organizarii si-a spus cuvantul aici.

    Astfel ca, nu am apucat sa vorbesc tocmai de acel subgen al goticului pentru care am o reala afinitate. Bineinteles, m-am tot pregatit, asumarea a fost putin prea mare :D, parca nu gaseam cuvintele potrivite.
    Nu ca acum le-as fi gasit, insa nu am vrut sa las povestea neincheiata.

    Miscarea culturala despre care vorbesc se numeste *Southern Gothic*, este o categorie literara si culturala de data relative recenta (a aparut in anii 30), in prezent in Sudul SUA se scrie si se descrie acest Southern Gothic, analistii culturali nu i-au trasat inca limitele, nu i-au delimitat poetica.
    Premergatori ai SG au fost E.A.Poe, Nathaniel Hawthorne (autor al romanelor *Litera stacojie* si *Casa cu sapte frontoane*) si Herman Melville (autorul romanului *Moby Dick*), considerati totodata si reprezentati ai Romantismului american (Dark Romanticism).
    Primul si poate cel mai important reprezentant al goticului sudic american este William Faulkner.
    Mai amintesc aici cateva nume importante: Harper Lee, Truman Capote, Cormac McCarthy, Flannery O'Connor, Carson McCullers, Toni Morrison

    In cinematografie, pe langa ecranizari dupa romane si piese scrise de autorii amintiti in randurile anterioare, as incadara in sfera SG serialul-fenomen (absolul superb, din toate punctele de vedere) "True Detective", “Hush... Hush, Sweet Charlotte” (duo-ul Bette Davis, Olivia de Havilland fac deliciul acestui film in regia lui Robert Aldrich), “Winter's Bone” (un film rece, totusi fermecator) si - in ciuda faptul ca actiunea filmului se desfasoara undeva in nord-vestul SUA, motivele il pozitioneaza in Sud - The Reflecting Skin (un film deosebit, regizat de Philip Ridley, filmul care m-a facut sa-l plac pe Viggo Mortensen, care dupa parerea mea nu se integra deloc in universul lui Tolkien);

    Pe plan muzical, voi indica un playlist de pe YT, cu specificatia ca la nivel muzical SG s-ar regasi undeva in sfera gothabilly-ului, o combinatie intre country si goth rock, cu versuri de multe ori preluate din textele autorilor americani:

    https://www.youtube.com/watch?v=fl8zcq5NDRk&list=RDfl8zcq5NDRk

    Stilul de viata si stilul vestimentar abordat de grupurile formate in jurul acestui gen muzical se apropie de (e de fapt o parodiere a) stilul(ului) rockabilly, insa cu un accent pe macabru, horror, gotic, mai multa piele, mai multe cranii+trandafiri:

    https://www.google.ro/search?q=gothabilly&safe=off&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=2y3SU-e3L-foywOe84HwCg&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1600&bih=1099

    *Southern Gothic*-ul este, dupa cum am spus, un subgen al goticului asimilat Sudului american. Reprezentantii acestuia preaiau motivele (formulele) goticului propriu-zis si le reformuleaza in asa fel incat sa devina niste mecanisme de analiza/critica a societatii americane, a Sudului american, asa cum s-a format aceasta in jurului Razboiului de Secesiune si al mitului confederat. Goticul devine o alegorie sociala menita sa trateze subiectele sensibile ale diferentelor de clasa, rasa sau gen.
    Specifice genului sunt: ironia (faimosul umor sudist american), macabrul, grotescul, spatiile claustrante, ruina, straniul, raportul dintre viata si moarte (diferitele doctrine religoase, fanatismul religios, sectele), necro-romantismul, raportul dintre normal si anormal (monstruosul), relatia dintre strain si vernacular, stranietatea, conditia omului intr-o “lume prabusita”, intr-un decor ruinat, atmosfera apasatoare, nostalgia (captivitate, maidegraba) trecutului glorios, prezentul decadent, conflictul dintre traditie si modernitate s.a.m.d.. Supranaturalul specific goticului propriu-zis este asimilat psihologic, devine un gotic al personalitatii (trasaturile monstruoase ale unor indivizi, traumele - crima, incestul, captivitatea - si cupele/secretele care duc la isterie, nebunie, dementa).

    Ca sa va faceti o imagine:
    http://ro.pinterest.com/guarapuava666/southern-gothic/

    http://ro.pinterest.com/iuliacadar/southern-gothic/

    http://ro.pinterest.com/katdeblois/southern-gothic/

    http://ro.pinterest.com/martinaboone/southern-gothic/

    http://ro.pinterest.com/naomijayc/southern-gothic/



    Amintesc aici si strania, fantomantica fotografie realizata de Clarence John Laughlin:
    https://www.google.ro/search?q=clarence+john+laughlin&safe=off&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=ni_SU7SCLYroywOo_oLgCw&sqi=2&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1600&bih=1099



    In acest peisaj, caruia sper ca am reusit sa-i dau o oarecare forma, avem un personaj interesant, pe care il stiti, cu siguranta: Nick Cave, australian de origine, southern gother de suflet.
    “Where the Wild Roses Grow” (in duet cu Kylie Minogue) preia motive specifice genului. De asemenea, Cave este si autorul a doua romane, ce pot fi incadrate in acelasi spatiu literar: And the Ass Saw the Angel, The Death of Bunny Munro.

    M-am gandit, asadar, ca ar fi frumos sa ofer ca premiu o pereche de cercei pe care i-am facut “sub influneta” personajului Nick Cave:

    www.breslo.ro/Product/Cercei-He-showed-me-the-Roses--12----Rezervati-pentru-Concursul-Gothic_1101536

    25.07.2014, 13:34:34
  • mielena
    mielena

    Multumesc, Iulia! Un "documentar" foarte interesant ne-ai adus la final de concurs!
    Nu stiu de ce, dupa ce am citit si parcurs materialele de mai sus, m-am pomenint recitand-- atat cat imi mai aminteam-- Oda(in metru antic) a lui Eminescu...oare nu avem si aici o unda de Dark Romanticism? :)

    Nu credeam sa-nvat a muri vrodata;
    Pururi tânar, înfasurat în manta-mi,
    Ochii mei naltam visatori la steaua
    Singuratatii.

    Când deodata tu rasarisi în calea-mi,
    Suferinta tu, dureros de dulce...
    Pân-în fund baui voluptatea mortii
    Neînduratoare.
    (...)
    Piara-mi ochii turburatori din cale,
    Vino iar în sân, nepasare trista;
    Ca sa pot muri linistit, pe mine
    Mie reda-ma!

    25.07.2014, 21:06:50
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Mihalea, Eminescu si Caragiale au tradus anumite povestiri de-ale lui A.E.Poe. Anumiti autori ai Romantismului isi recunosc sursele notice ( Coleridge, Keats, Scott).
    In literatura romana, goticul nu reprezentat sau asumat ca gen literar, Eminescu insa a fost cu siguranta cititor de Romantism Intunecat :).

    Mi-am amintit de un poem scris de Ioan Es. Pop "Olteţului 15, camera 305", mai exact un fragment din acesta, o parodie a Corbului lui Poe:

    pasărea hans
    a venit o pasăre noaptea prin fereastră
    şi am fost sigur că e hans.
    era pleşuvă ca el şi moartă de beată.
    mă, a zis, ia 50 de lei, du-te peste drum, are un
    rachiu grozav. nevermore, i-am răspuns.

    zice: de cînd m-am dus de la voi, zice, m-au
    angajat paznic de noapte la belu. am un
    girofar a-ntîia. ziua dorm. lucrez cu
    poliţia. am bani să vă-ngrop. sînt bufniţa
    minervei. nu deschid ochii decît la lăsarea serii.

    acum m-au gradat. am însemne mari pe
    ficat. asta de cînd încă stam p-a-
    cilea cu voi. o! şi încă ranele mă dor.
    hai, mă, du-te de ia ceva să sărbătorim.

    hansi, i-am zis, nevermore.

    Poemul poate fi citit integral in revista Tiuk:
    http://www.tiuk.reea.net/index.php?option=com_content&view=article&id=1062

    25.07.2014, 23:19:14
  • BellaBijou
    BellaBijou

    Cu oarecare intarziere, vin si eu cu un premiu. A fi oferit uneia dintre participante la concurs - las la latitudinea moderatoarei sa decida cui ii va fi acordat.

    www.breslo.ro/Product/Premiu-Concurs-Gothic---Im-Looking-for-Something-in-the-Realm-of-Fantasy_1245817

    Felicitari tuturor participantelor, va doresc mult succes!

    26.07.2014, 12:09:32
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Draga Iza, multumim pentru minunatul premiu, cred ca va fi o aadevarata incantare pentru cea care-l va primi :)

    26.07.2014, 14:14:05
  • DragomirOctavia
    DragomirOctavia

    O, Doamne, ce frumusete de premiu BellaBijou!

    26.07.2014, 20:57:17
  • BellaBijou
    BellaBijou

    Multumesc, Octavia!

    27.07.2014, 09:05:09
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Creatii minunate si premii pe masura s-au adunat in acest concurs.
    Reimporspatez lista sponsorilor:

    blanitza - www.breslo.ro/Shop/blanitza
    mielena - www.breslo.ro/Shop/mielena
    carmenn - www.breslo.ro/Shop/carmenn
    DragomirOctavia - www.breslo.ro/Shop/DragomirOctavia
    AndiBede - www.breslo.ro/Shop/AndiBede
    FlorinArtBijoux - www.breslo.ro/Shop/FlorinArtBijoux
    BellaBijou - www.breslo.ro/Shop/BellaBijou
    Echipa Breslo - 5 campanii publicitare pentru ocupantii podiumului

    Multumim intreit, asa cum se cade unei povesti [fara sfarsit :D]

    28.07.2014, 08:41:49
  • blanitza
    blanitza

    Iulia draga, or eu ti-am spus cat imi esti de draga pentru tot ceea ce faci pentru aceasta frumoasa si creativa comunitate??? Daca nu, o spun acum - mi-esti taaare draga, si ca sa pun si eu o data-n plus umarul la consolidarea taramului gotic al fanteziei breslase, mai vin c-un Premiu Gotic - o suma de materiale special alese reflectand viziunea mea despre subiect - acest misterios si vrajitor Goth Fantasy Land, voi alege si voi posta astazi link-ul. Premiul este oferit unei creatii la alegerea mea si-a ta, cu drag si din inima!!!

    29.07.2014, 12:29:05
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Draga Gabi, se pare ca azi gandurile sau inspiratia sau ambele ni s-au intersectat. Eu m-am lasat condusa de niste bobite de labradorit de la tine si am prins "in plasa" ideilor creatoare o pereche de pauni :). Atat delicatele margele, cat si vorbele cu care le-ai acompaniat au constituit o sursa de inspiratie. Mi-am permis chiar sa te citez, cand i-am descris.

    Multumim mult pentru premiu, pentru premii, pentru una dintre cele mai generoase si energice participari din aceasta sectiune a Forumului.

    Si pentru ca goticul literar [stiu, ar fi trebuit sa mentionez acest lucru mai devreme], mai ales cel de la inceputuri, avea ca miza tocmai devenirea/initierea in comunitate (cautarea prietenilor, a parintilor, a oamenilor dragi sau demni de a fi indragiti) intreprinsa de catre eroina (personajul principal era de regula o fata ratacita, orfana, captiva, care in timp ce se descoperea pe sine, ii descoerea si pe ceilalti) m-am gandit ca premiul oferit de Gabi nu poate fi decat o incununare a acelei cautari initiate pe taramul fanteziei. Ce altceva, daca nu o cautare de sine?
    Propun asadar ca premiul sa mearga inspre acel concurent care s-a descoperit si ni s-a descoperit ca fiinta gotica in tinutul fantastic al creatiei. In care s-a aprins vapaia gotica :). Ce ziceti?

    29.07.2014, 15:42:28
  • blanitza
    blanitza

    Draga iulia, de la mine putin, de la Dumnezeu mai mult, si mai ales SANATATE!!!
    Un premiu de inima, oferit din inima...sa va aduca bucurie si inspiratie, l-am vrajit:)
    www.breslo.ro/Product/Premiu-Gotic---Concurs-Breslo_1248305
    Ideea ta este grozava, Iulia, si cred ca stiu deja, trimit mesaj...

    30.07.2014, 15:10:31
  • DragomirOctavia
    DragomirOctavia

    Acum daca tot avem premii minunate trebuie sa cunostem si castigatorii!
    Eu abia astept. Premii sunt pregatite.

    30.07.2014, 21:26:46
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Draga Gabi, multumim pentru premiu.
    Stiu ca acum va tin in suspans, s-ar putea sa o mai fac pentru o zi, a intervenit ceva si nu stiu daca reusesc sa afisez maine rezultatele.
    Cu scuzele de rigoare cred ca va trebui sa aman pana vineri.

    30.07.2014, 22:49:06
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    o intrebare: avem vreo debutanta in concurs?

    04.08.2014, 11:56:59