Forum: Concursuri CONCURS : VIS TROPICAL

  • BohemianSin
    BohemianSin

    mersi...i'll be back soon!:D

    04.12.2010, 19:19:36
  • lanca
    lanca

    superb colierul, BohemianSin! nu te dezminti, bravo! si felicitari pentru poza, am si eu un fix :))

    04.12.2010, 19:53:03
  • lanca
    lanca

    si, a propos de poza, va rog sa-mi admirati motanul fara sa-l deocheati =)) :))

    04.12.2010, 19:54:52
  • BohemianSin
    BohemianSin

    sa-ti trimit scrisoare luni? :-> b-) :))))

    motanelul tau parca s-a jucat cu focul!ah, ce l-as trage de coada putin :)))) >:)

    04.12.2010, 20:01:30
  • tonycat
    tonycat

    Ianca, ce a patit motanul tau? I-ai dat cafea cu lapte? Dar e adorabil...

    04.12.2010, 20:24:16
  • vintagesiactual
    vintagesiactual

    Inca o floare in buchetul tropical: www.breslo.ro/Product/The-Flower_256487

    04.12.2010, 20:43:43
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Ce frumoase sunt toate!!!!!Chiar mai uiti de frigul de afara...Lanca,e vedeta motanul tau!!!!

    04.12.2010, 20:55:08
  • BohemianSin
    BohemianSin

    pe principiul =Mosule du-ma in Bahamas= www.breslo.ro/Product/Coronita-Faraway-Land-REZERVATA_256468

    04.12.2010, 20:57:05
  • lanca
    lanca

    :P motanul meu era mai tinerel in poza asta, asa ca de-aia pare mascat, bautor de cafea, fumator sau afumat :D

    04.12.2010, 22:10:00
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    HAWAII
    Supranumite si "Perlele Oceanului Pacific" ,insulele Hawaii fac parte din grupul de insule polineziene din Oceanul Pacific.Hawaii este numit si "Statul Aloha"," aloha" insemnand dragoste, fericire, afectiune, compasiune, dar totodata si bun venit.
    Am fost fascinata mereu de aceste locuri pline de exotism,de traditii pastrate cu sfintenie,de reguli care noua ne par dure sau ciudate...
    Am terminat ieri un colier special pt concursul gazduit de Eleonora,dar i-am facut pozele abia azi....Fara alte discutii,va prezint
    www.breslo.ro/Product/Colier-Hawaiian-dream_256903

    05.12.2010, 18:14:08
  • Laruca
    Laruca

    Vis tropical?.... Hmm.... Culori indraznete? Miresme ademenitoare? Arome exotice? ...Si se facu lumina. Iata ce a iesit:
    www.breslo.ro/Product/Fructele-pasiunii-set-cuprat-coral-poros-REZERVAT_256976

    05.12.2010, 21:23:14
  • lanca
    lanca

    foarte frumos, kjoco! multumim!

    05.12.2010, 21:23:42
  • dodo
    dodo

    Regret ca nu am apucat sa-mi exprim admiratia pana acum fata de tot ceea ce inseamna concursul acesta, incepand de la cei care-l oraganizeaza, tematica, concurenti si produse.Acum o fac, si simt caldura tropicala din acest colt, pe care am sa-l transfer si in Galerii..

    05.12.2010, 21:51:02
  • magiccraft
    magiccraft

    Aloha!

    Stiu ca mi-ati pus "abesnta nemotivata" ieri... dar promiot sa nu se mai intample! :)))

    Kjoco, multumim mult pentru frumoasa lista pe care ai facut-o... raman datoare cu o tequila... insa mai e de asteptat pentru ca agava mea are doar 30 cm si cred ca o voi lasa mostenire ... nu sunt sanse sa o vad inflorita in aceasta viata :))... dar asta nu inseamna ca nu am pregatit alte surprize pentru acest concurs (nu spuneti la nimeni) :)

    Dodo, te imbratisam si te asteptam alaturi de noi nu doar sa faci liste pentru galetii (stim ca esti harnicuta precum o albinuta) dar sa si participi cu creatiile tale cu o personalitate deosebita. Ti-am dus dorul! :)

    Laruca, grozav setul... in aparenta simplu, dar foarte bogat si expresiv prin cromatica, felicitari!

    Intre timp vad ca deja v-ati rezervay bilete pentru sarbatori cu destinatii exotice :))
    Jewelswithlove: Hawai... cu un colier in culori pline de pasiune... felicitari! (m-ai convins ca ti s-a vindecat mana accidentata)... iar Bohemian tocmai in Bahamas... extra coronita!- felicitari!

    Vintage... minunata Floarea ta! combinatia de culori este perfecta - felicitari!

    Sa nu il uit pe LELU... care este desemnat "mascota concursului".
    Chiar ne-ai bucurat Lanca cu motanelul tau frumos, curios si nazdravan care ne tine companie :)

    06.12.2010, 10:41:42
  • magiccraft
    magiccraft

    Ka.Raforpeace, ma bucur ca esti alauri de noi si ne propui o nunta "tropicala"... foarte "fierbinte" tema..;).... felicitari pentru frumosul colier!

    06.12.2010, 10:46:39
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Multumesc,magic...Dar,sa stii ca mana nu e vindecata complet,dar...cine o baga in seama?!:))))

    06.12.2010, 10:48:19
  • KaRaforpeace1
    KaRaforpeace1

    Mersi, Magiccraft, pt invitatie si felicitari !

    06.12.2010, 14:28:41
  • blanitza
    blanitza

    Ka.Raforpeace, superb colier, si minunata ideea de a da readuce la viata piese vechi, antice si de demult, ce se plimba uitate prin sertarele bunicilor si matusilor noastre!!! FFFF Frumos!!!

    06.12.2010, 14:35:46
  • dianabv
    dianabv

    intru si eu in concurs! la atatea bijuterii frumoase, o cutie!
    www.breslo.ro/Product/Cutie-lemn-Vis-tropical_257364

    06.12.2010, 15:09:43
  • magazinulcupietre
    magazinulcupietre

    Felicitari pentru concursul permanent de pe Forum.Felicitari pentru aceasta tema care incita imaginatia.
    Daca-mi permiteti, as dori sa ofer si eu trei premii celor care se claseaza pe locurile 4;5;6 pentru a extinde podiumul castigatorilor acestei editii.
    Premiile constau intr-o invitatie la cumparaturi in magazinul meu, in limita de suma sponsorizate de 20 RON/fiecare clasat.
    Sper ca veti fi de acord si va doresc succes in concurs.

    06.12.2010, 16:05:35
  • magiccraft
    magiccraft

    Multumim Diana ca te-ai alaturat concursului cu aceasta cutiuta magica ce aduce cu ea "caldura tropicala" prin colorit si tema :)
    Pentru atatea bijuterii frumose inscrise in concurs... era mare nevoie de un mic "cufar" in care sa le pastram ;)
    Pe mine ma induioseaza elefantii, acesti "gentle giant"... pentru ca stiu cum este da respiri langa 3 tone de elefant... Mi-ai adus aminte de una dintre cele mai fidele prietene pe care am avut-o... Gaya ( elefantica de la zoo Bucuresti) care calatoreste acum prin raiul elefantilor.

    06.12.2010, 16:41:53
  • magiccraft
    magiccraft

    Jewels... te rog sa te faci mai repede bine... ca te intreci cu gluma... avem nevoie de tine teafara si "in forma" :))

    06.12.2010, 16:45:15
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Sunt bine...fata de saptamana trecuta e muuuult mai bine,am probleme doar la tinut acul in mana si la cusut,dar ,cum nevoia te invata,cos cu ajutorul clestelui pt presat:)))...Incheietura mainii e bine,doar degetul cel mare se mai tine de prostii ...

    06.12.2010, 16:50:55
  • magiccraft
    magiccraft

    Este spectaculos... Simona, felicitari! si ma bucur ca ai venit cu un asa frumos produs sa te alaturi concursului!

    06.12.2010, 19:46:43
  • magiccraft
    magiccraft

    Multumim mult "Magazinului cu pietre" pentru oferta atat de generoasa si frumoasa de a sponsoriza aceasta editie a concursului ... cred ca va iesi un concurs pe cinste!... cu multe premii... :)

    Imi cer scuze ca am observat doar acum mesajul, cred ca atunci cand am postat eu nu aparuse inca mesajul iar apoi s-au interpus alte mesaje si postari penru inscrierile in concurs.
    De asemini va uram " Bine ati venit" pe site si in concursul nostru!

    Va mai anunt inca o data sponsorii "Visului tropical" care sigur vor incalzi atmosfera concursului:

    - TimeToCraft : www.breslo.ro/Shop/TimeToCraft
    - Cocky : www.breslo.ro/Shop/cocky/Premii-concurs-Vis-tropical_17940
    - magazinulcupietre: www.breslo.ro/Shop/magazinulcupietre

    06.12.2010, 20:01:42
  • mady68
    mady68

    frumoasa cutia Diana ,simt caldura peisajului,de asemeni,felicitari Simona pentru ananas,ne trebuie la salata de fructe

    06.12.2010, 20:11:32
  • LuciaBlueFlower
    LuciaBlueFlower

    Fetelor, am vazut creatiile voastre, sunt minunate! Cand ma uit la ce faceti voi, imi vine sa ma intreb 'ce caut eu pe aici?'! :|
    Toate creatiile de pana acum sunt foarte frumoase, nici nu stiu pe care sa o aleg :)

    06.12.2010, 20:53:30
  • tonycat
    tonycat

    Salut,

    e cam frigut la mine , asa ca m-am gandit unde sa duc , macar cu gandul, ca sa ma incalzesc un pic? Aici, la concursul cu tema tropicala, desigur, si nu m-am inselat. Culori, fructe si peisaje exotice, si multa caldura sufleteasca.
    Spor si voie buna!
    PS.Si ananasul acela, pentru mine e un mister cum se fac toate acele lucrari din hartie.
    Foarte frumos!

    06.12.2010, 21:32:31
  • magiccraft
    magiccraft

    Oooooo.... Mady!bucurosi de vizita :) Ce ne pregatesti pentru acest concurs?

    Lucia (BlueFlower)... stangaciile sunt inerente, toti creatorii trec prin faza aceasta dar cu rabdare, bucuria de a crea si exercitiu multe obstacole sunt depasite si evolueaza spre creatii tot mai frumoase... :) Si produsele din magazinul tau sunt dragute si nu cred ca e cazul sa iti faci probleme :)
    Un exercitiu util ar fi sa participi si tu la acest concurs. Nu ideea de a "castiga" este importanta, ci de a crea lucruri frumoase pe care sa le impartasim cu ceilalti. Asa ca te asteptam alaturi de noi :)
    Tony, ne bucura ca l-ai adus pe frumuselul Tonycat sa mai anime atmosfera. Pisicutelor le place caldura, iar pe aici se simte din plin asta. Va mai asteptam pe aici. :)

    07.12.2010, 07:42:04
  • KaRaforpeace1
    KaRaforpeace1

    Daca tot am postat-o in magazin, va prezint si bratara Vis Tropical...implinit !O consider bijuteria cea mai frumoasa din cate am facut!
    www.breslo.ro/Product/Bratara-VIS-TROPICAL-IMPLINIT_257933

    07.12.2010, 10:16:05
  • Zambia
    Zambia

    Nu e chiar tropical, mai mediteranean asa :D, dar cred ca implineste cerintele si fanteziile "tropicale"

    www.breslo.ro/Product/Lazy-days-in-Corfu---pentru-concurs-Breslo_257945

    07.12.2010, 10:49:10
  • magiccraft
    magiccraft

    Foarte frumoasa bratara, Ka.Raforpeace... excelente straluciri :)

    Zambia... ne bucuram ca ai venit la concurs... sa tii companie celor doi motanei... Tonycat si Lelu...cread ca mascotele acestuia sunt pisicutele :))
    Nuantele bratarii sunt minunate si redau atat de bine cromatica apelor care scalda insula Corfu, felicitari!

    07.12.2010, 12:17:23
  • blanitza
    blanitza

    Va prezint cu drag bratara "Wild Tahiti", in ideea ca daca-i bal, atunci bal sa fie!!!! x0
    www.breslo.ro/Product/Bratara-Wild-Tahiti---Concurs-Breslo_258062

    07.12.2010, 13:38:40
  • lanca
    lanca

    wow, ce de lucrusoare frumoase s-au adunat! am lipsit si io, da' mi-a tinut locul motanul, doar ca el nu poate tasta :P
    multumesc, Eleonora, Lelu e prieten virtual cu Tony :P, asa ca ai 2 motani pe topic, deci 2 mascote. bafta tuturor, iar o sa fie greu cu votatul :D

    07.12.2010, 13:50:27
  • lanca
    lanca

    scuze, si la zambia in avatar e un motan ... sta cumintel in cuva masinii de spalat :) ce ma bucur ca lumea iubeste felinele !!!

    07.12.2010, 13:52:24
  • TimeToCraft
    TimeToCraft

    mama mia, am vazut numai lucruri frumoase pana acum. cateva m-au lasat cu gura cascata, da' nu pot sa spun acum care, ca nu-i frumos. eu am voie sa votez sau contravine vreunei reguli?

    07.12.2010, 14:35:23
  • lanca
    lanca

    TimeToCraft, ai voie sa votezi, Magiccraft nu a impus nici o regula privitor la votanti :) da' o sa fie foarte greu cu decizia :P

    07.12.2010, 14:46:58
  • Zambia
    Zambia

    Zambia (alias Zambilica) e o pisica (nu un motan) foarte respectabila si simandicoasa, care are o pasiune pentru locuri ciudate. Si e un nepretuit "ajutor" in tot ce fac :D. Multumesc pentru aprecieri :)

    07.12.2010, 15:44:46
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Faceti ce faceti si ajungeti la una din slabiciunile mele:animalutele!!!Si,cum am de toate pentru toti,o sa schimb avatarul pt o perioada,nu de alta,dar am si o Zambilica,am si un pufos,si o bicolora(bine,am si trei tricolore:)),plus....gata,ma opresc:)Ma duc sa pun una din pozele mele preferate:*

    07.12.2010, 16:32:02
  • KilyenJozsef
    KilyenJozsef

    Aveti grija, ca am un papagal care mananca pisici, poate le pun si eu.

    07.12.2010, 17:10:50
  • lanca
    lanca

    zambia, ne bucuram de cunostinta :)
    JWL, gata, ai pus si tu minunatiile in avatar, sa ne eclipsezi pe noi :P
    Kjoco, papagalul tau sa se fereasca se motanul meu, care a mai jumulit o pasare, muuuult mai mare :D

    07.12.2010, 18:53:11
  • magiccraft
    magiccraft

    Acum am ajuns.... nici nu mi-am tras bine rasuflarea... ca mi-a si taiat-o ce am vazut ca ati postat cat am lipsit :)))
    ... si taiatul rasuflarii mi se trage de la Loulou... care este o maestra in toate... si intampinam cu tot dragul minunata "aparitie" in acest concurs :)

    Blanitza, ne rasfeti cu creatiile tale frumoase si ma bucur ca sunteti in inspiratie si reveniti cu "variatiuni" la tema... Felicitari pentru frumusetile expuse.

    Cu Zambilica... facusem cunostinta mai demult si am admirat-o ... am o slabiciune pentru pisicutele negre si pentru motaneii portocalii tigrati, cu toate astea am avut parte numai de pisici" abandonate" sau salvate de topate culorile si rasele, mai putin cele preferate...dar nu doar pisici... si caini, ciori, ulii, pitigoi, canguri, pui de leu iar totul in materie de pisici a culminat cu Kashmir... puiutul meu (pot sa ii spun asa pentru ca l-am crescut din prima zi de viata... mamica lui a murit la scurt timp) de culme a pisicutelor... adica de tigru.

    Cand am ales ca mascote ale concursului pisicutele simteam eu ca pluteste in aer o pisiceala secreta... uite ca Jewelswithlove s-a deconspirat si ne- a aratat si noua mandretele ei de pisoiasi frumosi :)

    Incerc sa fiu echidistanta intre afirmatia lui Kjoko si abilitatile lui Lelu de a prinde pasari... si una si cealalta poate fi reala... Multi am tinde sa ii dam dreptate Lancai... pentru ca probabilitatea ca o pisica sa prinda o pasare e muuuult mai mare decat a unei pasari sa riposteze la prezenta unei pisici.
    Am avut un perus Marele Alexander care imi necajea pisicutele birmaneze mereu... incepuse sa vorbeasca si le chema special la colivia lui strigandu-le pe nume: "Domi, Domi... pis, pis, pis... sau Bruha, Bruha... pis,pis,pis... si apoi le ciupea ba de labute, ba de urechi sau botic... La fel pateau si cu puii de cioara (trei) , ba mai rau... pentru ca acestia le incolteau intr-un si le zmotoceau rau de tot... pana cand trebuia sa intevin ca sa calmez spiritele.
    Cred ca cel mai bine este ca Lelu si papagalul lui Kjoco sa stea cat mai departe si sa nu aflam care... pe care :))))

    07.12.2010, 20:48:28
  • tonycat
    tonycat

    M-ati facut praf! Departe de a imi distrage atentia de la produsele care concureaza acum, de 10 minute citesc si ma hlizesc de una singura tot citind ce ati scris.
    Sa nu asteptati de la mine nici un cuvand despre pisici ca nu o sa zic nimic, nimic.
    Doar o curiozitate de pisica am, @magiccraft, am citit bine?! ciori, canguri, pui de leu, tigri?! trebuie sa ne spui mai multe....
    Va cer voie sa intervin cu un , cum se cheama, offtopic, parca, pentru ca am primit bratara crosetata si brodata cu trandafiri castigata la concursul anterior, lucrata cu migala si multa indemanare si cu mult suflet de catre Apollonia . E absolut superba si ii multumesc frumos.

    07.12.2010, 21:09:11
  • lanca
    lanca

    Eleonora, mor de ciuda ca ai putut sa te joci cu toate felinele astea...mari. in materie de pisici, si eu iubesc tigratele dar n-am avut parte decit de o siameza mofturoasa si ranchiunoasa (Smokey, sex masculin) si de un Lelu, birmanez taaare nebun :)
    iar Lelu ataca orice, da cu capul, te impinge de pe pat sa stea doar el, a distrus un vultur impaiat, l-a facut bucatele, toate penele ii zburau prin casa. asta dupa ce l-a dat jos de pe un postament montat aproape de tavan :D si, bonus, musca, zgirie si rascoleste peste tot, fara jena si teama :P

    07.12.2010, 21:53:02
  • simona.florentina
    simona.florentina

    magiccraft - eu am un pisoi negru si un tigrat portocaliu - asa cum iti plac tie.

    07.12.2010, 23:58:46
  • peafowlady
    peafowlady

    @lanca: cand mai distruge trofee aduna te rog penele si expediaza-le la adresa mea! Go, Lelu, go! : )))

    08.12.2010, 00:33:15
  • cocky
    cocky

    :))

    08.12.2010, 01:27:04