Forum: Concursuri CONCURS : VIS TROPICAL

  • tonycat
    tonycat

    Votarea e saptamana viitoare. Ar mai fi timp, inca.....o saptamana.
    Daca ma reactivez poate ma primiti si pe mine cu ceva ... de speriat. Nu zic mai mult ca sunt foarte superstitioasa cand e vorba de gandit si inca nerealizat.

    10.12.2010, 21:28:14
  • lanca
    lanca

    haideti, andra si tonycat, mobilizarea ! :) :D

    11.12.2010, 00:03:53
  • magiccraft
    magiccraft

    DODO - minunat colierul si tema lui... de sursa de inspiratie nici nu mai spun!.... Sa te bucuri de micul Dodo si sa creasca mare, frumos si talentat ca mamica si taticul lui :) Ne bucuram mult de participarea voastra :)
    JEWELS - te cred ca Mos Felinos "vorbeste"... si Pisu al meu "vorbea"... nu reusea sa zica "peste"... dar stia sigur ce este :) Si ma bucur ca ai revenit cu asa floare tropicala frumoasa de prins in par.
    DE.DIMINEATA - multumim ca ai venit in concurs cu produse asa dragalase si vesele, felicitari... sper ca ai beneficiat de o bulgareala pe cinste! ... de care a beneficita si Pirata...:))
    PEAFOWLADY - mi-ai bucurat sufletul cu cerceii... sunt minunati!.... si sa stiti ca ma straduiesc cu blogul... doar ca merge un pic mai greu :D
    BIJOUXDEMONANGE - te asteptam cu mare drag.... si nerabdatoare sa vedem ce minunatie ai creat :)
    TONYCAT- tocmai pe tine..." pisicutul sef"alaturi de Lelu... sa nu te primim?!... esti sufletul concursurilor...(impreuna cu Lanca si Jewels... of couse!) De abia te asteptam cu creatii noi... proaspete! :))
    KITI - iti multumim pentru alaturarea la concurs... si comitetul de intampinare ar fi trebuit sa te primeasca cu flori ( pe care le meriti din plin pentru creatiile tale frumoase si deosebite...) Doar ca, tu ai fost cea care ne-ai adus niste flori frumoase si vesele pe care le admiram si te felicitam pentru colier :)
    LANCA- cum sa iti multumesc pentru ca intretii la cote ridicate temeratura acestui topic ?!... decat cu plecacini si reverente si o pupatura apasata pe bot pentru Lelu!

    11.12.2010, 13:59:04
  • lanca
    lanca

    Eleonora, imi face mare placere sa intru aici, stii bine, da' de cind cu catzone, o mai intind si pe acolo :D. citesc si imi bucur sufletul. dar mereu revin aici caci tema ta este suuuuper incitanta si pe gustul meu iar creatiile, ce sa mai spun, care mai de care. as pleca si miine in caraibe sau in cuba sau in mikonos sau pe orice insula, mai mult sau mai putin exotica :P

    11.12.2010, 14:17:25
  • dodo
    dodo

    Cu mult drag Eleonora..nu puteam sa lipsesc la concursul tau.multumesc frumos.

    11.12.2010, 14:34:48
  • kiti
    kiti

    Am incercat in limita timpului disponibil sa particip la concursurile de creatii lansate in acest forum si nu puteam lipsi de la o tema atat de frumoasa.Iti multumesc pentru aprecieri si pentru cuvintele frumoase pe care mi le-ai adresat.

    11.12.2010, 15:03:53
  • Zambia
    Zambia

    Inca un colier cu iz de vacanta tropicala :)
    www.breslo.ro/Product/Sunset-in-Madagascar---pentru-Concurs-Breslo_261195

    11.12.2010, 19:16:54
  • vintagesiactual
    vintagesiactual

    Zambia, se pare ca suntem pe-un gand :-) ... Venim, deci, si noi, cu varianta noastra de apus:

    www.breslo.ro/Product/Apus-pe-o-plaja-insorita_261242

    11.12.2010, 20:45:23
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Am reusit si am finisat colierul :) Este diferit fata de ceea ce v-am obisnuit, insa eu sunt innebunita dupa aceasta lucrare! Mai am inca una in acest stil in lucru, sper sa o finisez curand :) Si mai sper si la altele :)
    Am incercat sa imbin doua idei diferite si sper ca mi-a iesit :)

    www.breslo.ro/Product/Vis-Tropical-Urban---Rezervat-concurs-Breslo_261365

    Noapte buna, va pup!

    12.12.2010, 01:12:23
  • magiccraft
    magiccraft

    Minunate ultimele creatii care (parca intr-un gand ) toate cele 4 creatoare au adus cu ele in acest concurs (si chiar se simtea nevoia) o nuanta "etno"... un fel de etno-urban-tropical ( na, ca inventam si stiluri noi... tocmai in asta consta frumusetea creatiilor voastre)...
    ZAMBIA extrem de inspirata asocierea pandantivului care nuanteaza violetul matasii peste care pluteste aura pietrelor semipretiose in nuantele asfintitului, felicitari :)
    VINTAGE... forme arhetipale, combinatii de materiale noi, cochilii si culori calde.... o cobinatie minunata... o intrepatrundere de culturi :)
    MSSDELILAH... extraordinara ideea acestui colier "timeless"... parca ne indica curgerea timpului intre 2 lumi... care asociaza fericit carcasa de ceas modern cu nisipul clepsidrelor si al plajei. Excelenta ideea :)
    BIJOUX... pe langa descrierea ta foarte frumoasa care cuprinde esenta colierului... mie imi sugereaza prin amanuntele foarte bine gandite (suportul rosu pe care sunt prinse margelele argintii, linia franta a albastrului, forma pandanntivului, asocierea diverselor matreiale, lejeritatea ansamblului, cromatica...) o puternica influenta stil aboriginal... Felicitari! :)

    Am fost incantata in dimineata aceasta sa vad ce "vise" frumoase au rasarit aici peste noapte :)

    12.12.2010, 09:27:41
  • lanca
    lanca

    wow, ce lucruri interesante au aparut!! si eu ce ma fac?? cu cine votez?? hic! eu cu cine votez? :))))

    12.12.2010, 11:36:37
  • tonycat
    tonycat

    Ianca, poate te ajuta Lelu sa alegi. Si mie imi plac multe proiecte de la editia asta si o sa fie cam dificil sa aleg. Pe tony nu ma pot baza pentru ca doarme toata ziua.

    12.12.2010, 11:56:04
  • lanca
    lanca

    daca da Lelu cu gheara pe display-ul LCD, adio notebook ! ii place sa se holbeze, dar imediat da cu ghearele. rareori se joaca folosind doar pernutele. cind il apuCa nebuneala, da urechile pe spate, adica le pliaza de pare un dracushor, si ataca la "baioneta" :)))))))

    12.12.2010, 12:28:36
  • dodo
    dodo

    Lizi, te rog modifica stocul bijuteriei pentru a fi vizibila in liste.
    O alta minune colorata:
    www.breslo.ro/Treasury/view/Ce-conteaza-ca-e-iarnaca-in-inima-e-cald_5951

    12.12.2010, 15:03:31
  • vintagesiactual
    vintagesiactual

    www.breslo.ro/Product/Noapte-tropicala_261933

    Speram sa va placa :-)

    12.12.2010, 21:05:42
  • serbani.bijoux
    serbani.bijoux

    si eu am in lucru o noapte tropicala...
    se va considera ca preiau de la Vintagesiactual???

    13.12.2010, 02:16:54
  • vintagesiactual
    vintagesiactual

    Cu siguranta nu, serbanibijoux! Doar nu suntem copii (cu toate ca, la propriu, una din noi mai e inca vreo doua luni) :-)) Asteptam cu nerabdare sa vedem varianta ta, asa ca... spor la mesterit!

    13.12.2010, 05:36:18
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Multumesc magiccraft, ce frmos ai descris!!!

    13.12.2010, 07:33:59
  • magiccraft
    magiccraft

    Dodo! Dodo! Dodo! ce ma faceam fara tine?! Iti multumesc mult si pup manutele harnice care au adunat cu rabdare lucrurile astea minunate inscrise in concurs in liste :)
    VINTAGE... tare chic mini palariuta cu parfum de flori tropicale :)
    ANA... nu trebuie sa te necajesti!... trebuie si noaptea tropicala sa fie transpusa in lucrari minunate.... :) Asteptam cu drag sa ne dezvalui misterele noptii tale tropicale:)
    TONY... LANCA... se pare ca tot singurele trebuie sa va descurcati... ca aveti 2 "baieti extremisti": unul prea somnoros si cuminte.... altul prea temperamental :)))

    13.12.2010, 14:05:50
  • serbani.bijoux
    serbani.bijoux

    Iti multumesc, Vintagesiactual, sa stii ca eu mai am ani buni de copilarit!!!
    Multumesc, Eleonora, pt incurajari mestesugite!!! Cum poti tu mangaia si aduna in jurul tau cu atata iscusinta dadatoare de liniste si incredere pe toata lumea!!! Esti o Mare Doamna cu gura si maini de aur!!!

    13.12.2010, 15:43:49
  • victrola
    victrola

    Foarte frumoase creatiile!

    13.12.2010, 18:50:05
  • LuciaBlueFlower
    LuciaBlueFlower

    Buna. desi, lucrarea mea nu este la fel de frumoasa ca ale voastre...mi-am facut si eu curaj sa particip la concurs.
    Am facut un set
    www.breslo.ro/Product/Set-turqoise_261260

    13.12.2010, 19:01:49
  • magiccraft
    magiccraft

    Ma bucur LuciaBlue... ca te-ai alaturat concursului cu acest set delicat ca azuriul cerului fara nori, felicitari pentru creatie si ... curaj :))

    Victrola, "Bine ai venit pe site!" si esti bine venita si in concurs, daca doresti. Pana vineri mai este timp pentru inscrierea multor creatii frumoase in concurs.

    13.12.2010, 20:05:07
  • magiccraft
    magiccraft

    Lanca, ce i-ai facut lui Lelu? I-ai dat Cocolino?... ca e mare cat un ursulet!

    13.12.2010, 20:10:12
  • lanca
    lanca

    Eleonora, nu e de la cocolino, e burdihan de la royalfelin si whiskas :D :)) plus combinezonul de iarna :P are 8-9 kg, functie de blana :)))))

    13.12.2010, 20:34:08
  • lanca
    lanca

    am uitat sa spun ca tigrisorul tau e de coma alaturi de pisic :P

    13.12.2010, 20:36:06
  • magiccraft
    magiccraft

    Si ei erau cu burta plina si obositi dupa ce zmotocisera jucariile... mai ales ca unele din ele erau mai mari ca Puf si Kashmir :D
    dar Lelu e simpatic foc... asa cum sta tolanit :))

    13.12.2010, 20:51:36
  • lanca
    lanca

    Puf are o capatzina mai mare decit kashmir, care are o burta asa de rooooz, iti vine sa-l iei la pupat in bot si smotocit :D pina da cu ghearele :)))))
    lelu e disperat in poza asta, nu'sh ce are, cred ca nu agreea persoana care l-a pozat :)))))

    13.12.2010, 21:00:38
  • de.dimineata
    de.dimineata

    O noua strategie de atragere a clientilor in magazin: sa-ti pui poza cu pisici dolofane la avatar :)))

    13.12.2010, 21:12:07
  • lanca
    lanca

    il imprumut pe Lelu cui crede ca are nevoie de reclama, eu nu vind, doar cumpar :P:)))))))

    13.12.2010, 21:14:24
  • LuciaBlueFlower
    LuciaBlueFlower

    Multumesc, magiccraft! :-*

    13.12.2010, 21:45:21
  • mady68
    mady68

    vVn si eu pe ultima 100 cu povestea mea.Este frig si ninge,astept tramvaiul,am casciula pe ochi.Fericire,a sosit si am si scaun la geam,e cald si bine,soarele-mi mangaie fata,am o floare exotica la ureche si un pahar de suc langa seslong,ce frumos parfum are floarea;ciudat si-a schimbat mirosul,deschid ochii,langa nasul meu o doamna cu o punga cu varza pt sarmalele de Craciun;privesc pe geam in noapte sa vad la ce statie am ajuns,pe caciula mea neagra a aprut floarea din vishttp://www.breslo.ro/Product/VS-SAU-REALITATE-pentru-concurs--VIS-TROPICAL_262563

    13.12.2010, 21:45:56
  • lanca
    lanca

    esti tare, mady, si cu povestea si cu fesul :)

    13.12.2010, 22:19:05
  • miruca
    miruca

    Mai sa ratez si acest concurs, eram aproape sigura ca nu am timp sa visez tropical.Tema mi-este draga si ...dreptul la vis nu se refuza:
    www.breslo.ro/Product/bratara---pentru-concurs--rezervata_262593

    13.12.2010, 22:49:58
  • magiccraft
    magiccraft

    Cat de mult ma bucura prezenta lui Mady si a Mirucai!

    Minunata caciulita, Mady si super si povestea! ai un stil fain...nu te gandesti si la "scris"?.... :)

    Miruca, iti multumesc mult pentru ca ai adus stilul inconfundabil al creatiilor tale in acest concurs... foarte frumoasa si deosebita bratara:)

    Mereu ma gandesc cat de inspirata a fost Loulou cu ideea acestui concurs (ea este oricum pe toate planurile :)...) Este atat de frumos sa vezi atatea stiluri, tehnici. materiale, viziuni, cromatici diferite la un loc, reunite intr-o tema! O mare placere sa le privesti!

    14.12.2010, 10:49:44
  • mady68
    mady68

    Multumesc mult Eleonora,cuvintele tale ma bucura enorm,doream sa particip,timpul este inamicul meu declarat,am vrut sa va fac sa zambiti,in vremurile demult apuse mai trimeteam la ''Cutezatorii''(revista pentru pionieri,cred ca-ti mai amintesti),totul este la ''AMINTIRI''

    14.12.2010, 11:01:55
  • magiccraft
    magiccraft

    Mady... fiul meu are o vorba; "din noi raman doar povestile"... Asa ca oricand putem sa reactualizam "amintirile" asternandu-le in povesti :)
    Iar despre "cutezatorii" sigur ca imi aduc aminte... si de "Arici-Pogonici" :))

    14.12.2010, 12:38:18
  • miruca
    miruca

    Multumesc! Eleonora, cum te pricepi tu sa inseninezi omu'...ca un vis tropical!

    14.12.2010, 14:13:27
  • dodo
    dodo

    Cu mult drag Eleonora.

    14.12.2010, 19:21:11
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Timpul....Marele nostru dusman...Ajungem sa traim pe fuga,intr-o vesnica agitatie interioara,cu impresia permanenta ca n-o sa apucam sa facem ce avem de facut....Ma inscriu cu seriozitate in clubul neinfiintat al celor care ar vrea ca ziua sa aiba vreo 30 de ore....
    Minunate si ultimele creatii inscrise,cum altfel cand e vb de miruca,mady si croseta ei fermecata si de delilah,o alta creatoare minunata....Si,da...fac si eu ca lanca....eu,eu cu cine votez?????Aplic metoda romaneasca "aruncarea pisicii in gradina vecinului",adica,fac biletele cu produsele care imi plac si-l pun pe sotul meu sa extraga 3:))
    Sa stiti ca e buna ideea lui de.dimineata,ce-ar fi sa trimitem pisoii la targuri???Sa vedeti atunci vanzari.....

    14.12.2010, 22:19:03
  • mssdelilah
    mssdelilah

    mai pun de la mine 18 ore, sa o facem de 48.
    cine e pentru? :)))

    14.12.2010, 22:32:45
  • lanca
    lanca

    io vreau ziua de 12 ore, alea in care nu lucrez :P
    dau motanul gratis, pe post de manechin. doar ca umple totul de par :D

    14.12.2010, 23:02:21
  • de.dimineata
    de.dimineata

    daca castig concursul o sa pun tema "accesorii pentru pisici" miaaaaaaaaaau :))

    14.12.2010, 23:22:17
  • lanca
    lanca

    didiiiiiiiiiiii, asta e manipulareeeee :))))))

    14.12.2010, 23:59:03
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    :))))).....E bine si o zi de 48 de ore,dar,ma tem ca atunci am vrea o zi de 72 de ore:))...
    de.dimineata,razi tu razi,dar chiar e o tema super,asta cu accesoriile pt pisici...si dodo propunea tema asta la un moment dat :))si ar fi nemaipomenit sa punem poze cu blanoasele,grasutele,alintatele,"muscacioasele " si mofturoasele noastre iubite!!!!Sa vezi atunci vizualizari si participari la concurs:))!!

    15.12.2010, 08:02:49