Forum: Concursuri CONCURS : VIS TROPICAL

  • blanitza
    blanitza

    Haaaa, ce v-au facut, pisicutelor, dar nici cu voi nu mi-e rusine! Spre tristetea mea, pisicutele la mine-n curte au "Verbotten" clar, daca li-i draga viata - Ozzie si Bella - cainii mei, un Husky si-o ciobanita romaneasca, nu stiu cum fac ei, dar rezolva absolut orice care-ar avea legatura cu "Miaauuuu"... Vecinii, sarmanii, se tot plang una-doua ca le-au disparut pisicile... Eu, atunci, intru fuguta-n casa! Ma doare gura de cate teorii le-am facut, au luat-o si peste bot, cred ca le confunda cu soarecii, pt care au o instinctiva ura, si mi-i aduc la usa, f mandri de isprava lor!

    08.12.2010, 02:00:14
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    M-ai facut praf,Eleonora,cu avatarul!!!!Ador felinele mari,(gheparzii sunt slabiciunea mea) dar si tigrii sunt nemaipomeniti!!Esti o fericita ca ai putut interactiona cu atatea animale,eu spun intotdeauna ca ele ne imbogatesc viata!Superb!Eu am crescut doar caini,pisici,un graur,o ciuta,nimic spectaculos.Te invidiez (la modul frumos) ca ai atatea povesti de viata minunate,legate de necuvantatoare!Chiar,de ce nu scrii o carte?????????

    08.12.2010, 08:46:33
  • lanca
    lanca

    peafowlady, am ris aproape pina la lesin :)))))))))))))) noroc ca Lelu nu citeste :D ca mai sint 3 pasari mari pe pereti :P
    Eleonoraaaaaa, ce tigruuuuuuu!!!!!!!!! vreau si eu :D

    08.12.2010, 08:54:03
  • magiccraft
    magiccraft

    Tonycat... am dat "dezlegare la pisici"... mai ales ca au fost alese mascotele concursului :))
    Pe foarte scurt... cum mai ziceam, mereu am fost pusa in situatia sa mi se "intample" sa ma gaseasca animale aflate "in nevoie'... biolog fiind si neputand sta nepasatoare, m-am ales cu diverse animale pe care le-am ingrijit la mine acasa... asa ca mai tot timpul, aparatamentul meu din Bucuresti a fot mai mult sau mai putin transformat in "cresa pentru animale" :)) Cum tot intamplarea a facut ca timp de vreo 10 ani sa fiu biolog la Zoo Bucuresti... si cum acolo conditiile pentru ingrijirea puilor (indiferent de specie) erau cu totul neadecvate iar personalul necalificat pentru ingrijirea lor... era firesc sa ii iau la mine acasa. Asa ca am experimentat cum e sa fii mama-crocodil, mama-pasare, mama-cangur, mama-leu sau... mama-tigru. :)

    Mi-ati dat de lucru sa caut printre sutele de fotografii una cu Kashmir... iar pentru scurt timp, am postat-o in avatar....
    Luminita nu ma invidia prea mult... pentru ca daca tu te plangi doar de cateva "deranjuri"... inceraca sa le inmultesti cu talia si greutatea unei feline mai maricele :)))

    Simona-florentina esti o norocoasa cu pisicutele tale...poate pana la urma o sa nimeresc si eu combinatia asta :))

    Peafowlady, lui Lelu numai "galerie" la la facut nazbatii ii mai lipsea ... dar iti inteleg sustinerea... si eu sunt un colectionar de pene... :))

    Blanitza, aici sunt bine primiti si Ozzie si Bella... chiar daca ei sunt mai putin prietenosi cu pisicile... Ce ai fi zis daca pateai ca mine... sa iti aduca acasa porcul vecinului?! La casa de la deal am o curte de cam 1,5 ha, iar Gogu, Yoko, Eco si Lili (cainii pe care ii aveam acolo) se jucau si tolerau toate animalele noastre (gaini, gaste, purcel,pisici, iepuri, ulii, cobai)... dar cum patrundea pe propietate un animal strain erau in stare sa il omoare... nu conta ca era cal, vaca sau porc de 200 de kilograme.... :))))

    08.12.2010, 08:59:51
  • peafowlady
    peafowlady

    Vaaai! Vreau sa spun ca eu cand ajung la profilul vostru dau click ca o disperata pe poze, doar-doar s-or face mai mari motanii aia minunati.
    @magiccraft: eu am ingrijit un corb o perioada. Am reusit sa dezvolt o mini-prietenie cu el, ma lasa sa-l mangai dar nu statea pe mana, mai ales daca ma ridicam cu el, fugea imediat. Era minunat si m-am ofticat rau ca nu l-am putut pastra, a trebuit sa-l duc intr-un final la zoo.
    Am auzit ca daca te duci la zoo si te oferi sa ingrijesti un pui de leut spre exemplu, ti-l lasa in grija cateva luni pana se face mai mare... e adevarat? Mi-ar fi placut asta, desi e destul de nasol ca in cateva luni deja dorm cu el in pat si nu mai vreau sa-l dau inapoi... : (
    Scuze pt off-topic, promit ca vin si cu creatii curand : )

    08.12.2010, 11:54:01
  • peafowlady
    peafowlady

    Acum am citit si ultima parte, magiccraft, cu asa caini ai hrana asigurata pe tot anul! Acum nu mai pot eu de ras... : ))))

    08.12.2010, 12:13:51
  • magiccraft
    magiccraft

    Peafowlady... de abia te asteptam cu creatii.
    Referitor la intrebarea ta legata de animalele de la zoo, nu este legal sa se dea animale salbatice, exotice din colectia gradinii zoologice la persoane particulare... asa este legea in domeniu. Dar acum nu stiu ce se mai intampla in gradinile zoologice :)
    Sunt fascinanti si corbii...inteligenti si frumosi... am experimentat si cu ei, dar nu mai zic nimic ca pe urma ar trebui schimbat titlul concursului... in "lumea animamlelor"... ceva :)))

    08.12.2010, 12:14:48
  • lanca
    lanca

    Eleonoraaaa, da un link undeva unde putem vedea pozele cu toate animalele astea grozave, pe care le-ai avut tu. pune pozele undeva, sa le putem admira si noi :P

    08.12.2010, 12:27:28
  • blanitza
    blanitza

    Magic, da' buni caini ai, mai ales in ajun de Craciun, nu mi-i dai si mie de Craciunul asta? Sau sa-i trimit pe Ozzie si pe Bella la tine, la un curs de perfectionare, dragii de ei???!!!!
    Scuze si eu de off-topic, da' prea-i frumod pe-aci!

    08.12.2010, 12:56:51
  • serbani.bijoux
    serbani.bijoux

    Din mare respect pt tine, Eleonora- Magiccraft, om deosebit si creator desavarsit,
    ofer trei premii pt clienti, pt fiecare din ei produse in valoare de 50 lei, la alegere, din magazinul meu...
    SARBATORI FERICITE!!!

    09.12.2010, 00:09:26
  • Carmen.Sylva.ART
    Carmen.Sylva.ART

    felicitari pentu initiativa minunata a concursului..desi nu ma tenteaza concursurile din lipsa de timp, nu ma pot abtine sa nu intru sa ma delectez cu istorioarele legate de diverse animalute...mostly cats:)) nu puteam sa trec peste matzele minunate din dotarea lancai si ale JWL:)

    am ras de m-am hait cand am ''lecturat'' pataniile eleonorei cu animalutele din 'stoc'....doamne ce te invidiez!!! cred ca e cam tarziu sa ''ma fac'' biolog....as vrea sa fiu in mijlocul animalutelor si sa imi dedic viata lor, sunt mai frumoase si mai sincere decat specia din care fac parte:))
    am terminat cu off-topic-ul ca sa nu o iau peste bot:))
    multa bafta concurentilor!

    09.12.2010, 00:13:49
  • magiccraft
    magiccraft

    Multumim din inima, Ana (Serbani.bijoux) pentru sponsorizarea atat de generoasa.
    Speram sa fie cat mai multi clienti care sa admire frumoasele creatii inscrise in concurs si sa le voteze, astfel bucurandu-se de minunatele premii oferite cu atat drag "sponsorii" nostri:

    - Serbani.bijoux : www.breslo.ro/Shop/serbani.bijoux
    - TimeToCraft : www.breslo.ro/Shop/TimeToCraft
    - Cocky : www.breslo.ro/Shop/cocky/Premii-concurs-Vis-tropical_17940
    - magazinulcupietre: www.breslo.ro/Shop/magazinulcupietre

    Esti tare draguta Ana, dar ma simt incurcata de laude... sunt atat de multi artisti frumosi prin interiorul lor si prin ceea ce creaza, incat (asa cum iti mai scriam) ma simt ca o "scolarita" :)

    Afterforever, ne-ar place mult sa participi la concurs cu creatiile tale atat de frumoase si sensibile... Cat despre "biologie"... nu cred ca e cazul sa regreti prea mult ( nu este o profesie apreciata la noi in tara si ramane un gust amar cand intri in "meandrele realitatii" de biolog) facultatea/studiile de profil iti dau doar cunostiinte, nu si "inima" :)

    Jewelswithlove, Luminita (Lanca) ma mobilizez sa fac un loc unde sa cititi si vedeti una...alta despre fiintele minunate cu care m-am intersectat. Am multe materiale foto aflate pe filme si Arpad se straduieste sa le transfere cat mai repede in format digital... asa ca promit sa va anunt cat mai repede cand voi inaugura "evenimentul" :))

    Blanitza draga, ti-as invata cu mare drag catelusii sa iti furnizeze porcul de Craciun, dar sunt intr-o dilema majora... imi plac si porcii la fel de mult cum iubesc si restul animalelor... cu mai multi ani in urma am primit o purcelusa ( prima si ultima din viata mea) care semana cu un dalmatian si era cam cat un sorecar...mica, prapadita si murdaraaaaa...Am samponat-o, deparazitat-o si... la scurt timp devenise al 5-lea "caine" pe langa casa... Se juca cu cainii nostri, aporta obiecte, "sarea" pe mine si ma imbia la joaca cum fac cainii, se tinea dupa mine precum un "caine", era geloasa mai rau ca o pisica, raspundea la "comenzi"... si se cuibarea in brate cu ale ei peste 120kg... :)))

    09.12.2010, 08:16:49
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    'Neata...Apropo de porci...:))Am citit un studiu,cu cativa ani in urma,care demonstra clar ca porcii au un IQ mai mare decat al cainilor,asa ca nu e de mirare ca animalutul tau facea asa niste smecherii!Si eu am tinut acum vreo 12 ani un porc,il chema Gogu si era atat de inteligent ca stia orele la care soseam acasa fiecare...Ne astepta la poarta,ne conducea pana la usa,pleca in treaba lui ...cand se apropia ora sosirii altcuiva,o lua de la capat....daca avea chef de mangaieri, venea la usa si batea cu coada in ea si guita intr-un anumit fel.....!Daca mergeam la mama mea,ma atepta langa poarta pana soseam....Cand l-a sacrificat socrul meu,am plecat de acasa si nici n-am putut manca din carne:(De atunci,nu mai tin animale pt sacrificare ca sunt prea miloasa... si i-am imbolnavit pe toti ai mei de aceeasi "boala"...

    09.12.2010, 09:57:47
  • magiccraft
    magiccraft

    Asa e Jewels... si in plus, sunt aniomale fosrte "sensibile", ma refer la afecte... sunt multe de spus despre 'sentimentele la animale":)
    Mereu mi-am dorit mereu o "ferma de animale inutile"... am avut-o... dar o sa fac eu ceva sa o am iar :)) Nici tu nu prea te plictisesti, ai destule de povestit:)

    09.12.2010, 11:08:43
  • blanitza
    blanitza

    Draga Magic, esti grozava, m-a umflat rasul la cuibareala porcului in brate!!! Nici nu stiam ca pot fi asa, cand ei sunt chiar elementul central in Craciunul romanesc!!! Acuma te-am inteles, Silvia, referitor la sacrificarea traditionala.... Daca mai citesc ce scrieti, mai ca-mi prevad 2 reactii - imi iau o pisicuta, si de Craciun devin vegetariana!!!x0

    09.12.2010, 11:55:53
  • magiccraft
    magiccraft

    :))))....

    09.12.2010, 12:39:50
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Subscriu...:)))))))

    09.12.2010, 13:36:22
  • mssdelilah
    mssdelilah

    Superba! Atat am de zis :D
    Eu inca nu reusesc sa ma apuc de ce am de gand >.

    09.12.2010, 17:22:43
  • magiccraft
    magiccraft

    Gabriela... cum am deschis pagina de inceput... vad bratara... (deja stiam ca este o minunatie de a voastra)... normal ca dau click ... si intru la voi ( sa o vad mai bine si pe toate partile)...absorbita de detaliile delicate ale florilor (ca asa sunt... cand ma concentrez pe ceva... nici nu mai vad in jur)... si dand click pe TOATE pozele... tocmai cand sa ies... vad ca era inscrisa la concurs! De bucurie nici nu am stiut cum sa ajung mai repede aici... Ce sa mai zic?! Help! ca mi s-au terminat superlativele :)))

    09.12.2010, 17:27:42
  • magiccraft
    magiccraft

    Mssdelilah.... incepe ... "sfarsitul saptamani" :)... si poate...poate vei avea un mic ragaz sa ne rasfeti si tu cu ceva frumos :) Eu iti tin pumnii stransi si iti fac si galerie :))

    09.12.2010, 17:30:25
  • punctG
    punctG

    :)) multumim, din nefericire lumina nu ne-a ajutat si pozele sunt destul de departe de realitate, o sa incerc maine daca prin o raza de soare sa le refac...

    09.12.2010, 17:56:45
  • lanca
    lanca

    uraaaa, Eleonora, abia astept pozele! JWL, te inteleg ca nu ai putut minca din porcul tau drag, e ca si cum l-as gati eu pe Lelu :(((((( si asa, prietenul meu, care e maniac cu cele animale impaiate, spune ca atunci cind va muri Lelu (de batrinete, da' mai are, poate ne ingroapa el pe noi :D ) o sa-l impaieze :(((((((((((((((((((
    eu incerc sa nu maninc decit peste, ma simt bine asa si nici nu-mi transform burta in cimitir de animale :( ador mincarea vegetariana, chiar vegana, cred ca am fost o capra in alta viata :P
    si ca sa nu fiu off-topic :))))))):P:D, declar cu mina pe inima ca mi-e greu tare cu votatul, deja imi plac mai mult de 3 lucrari, si inca mai sint multe zile de concurs ...

    09.12.2010, 19:37:37
  • tonycat
    tonycat

    Foarte frumos colierul, @havin. Se pare ca ai convins cateva orhidee exotice sa iti imprumute din culorile lor.

    09.12.2010, 22:41:56
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    O zi perfecta pt concursul gazduit de Eleonora!!!S-a ras,s-a glumit,s-a discutat despre animalute si...s-au postat doua produse magnifice!!!Gabriela stie ca sunt un fan infocat al lucrarilor lor,iar lucrarile lui Lizi nu mai au nevoie de prezentare!!Totul a fost ffff frumos azi:*

    09.12.2010, 23:03:36
  • lanca
    lanca

    wow, havin, ce colier exotic !!!

    09.12.2010, 23:06:12
  • lanca
    lanca

    JWL, n-ai somn deloc, vad ca ai pus ciutele in avatar...da' eu tot cu gindul la motanii tai sint :P

    09.12.2010, 23:07:42
  • blanitza
    blanitza

    Atmosfera superba, creatii magnifice, suflet, sentiment, arta, asta-i lumea care-mi place, si pentru ca ma simt perfect la acest concurs, am creat si colierul intitulat chiar "Vis Tropical", tema pt care-ti multumesc, Magic! Eleonora, iti este dedicat, daca n-ai fi ales tu aceasta tema, el n-ar fi aparut!
    www.breslo.ro/Product/Colier-Vis-Tropical---Concurs-Breslo_259988

    09.12.2010, 23:23:13
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    'Neata,fetele!Scriam eu aseara ca s-a incheiat ziua perfect cu doua creatii superbe postate...dar, Gabriela a mai postat o minunatie!!!!Lanca,am pus putin si ciutele,fiindca aia e "Trupa de asalt",sefa fiind Emzilla (de fapt,e Ema,dar,la cum imi distruge gradina ,e mai ceva decat Godzilla:))Indiferent de metodele folosite pt a o opri sa intre in gradina,a gasit mereu o modalitate de a ajunge unde vroia:)Las' ca pun alta poza cu "iubitii mamei",ca am "doar" vreo 200.....

    10.12.2010, 07:35:38
  • magiccraft
    magiccraft

    Jewels... tu "complotezi" cu Mosu'!!! Ai inhamat renii (ciutele la saniuta)... l-ai ademenit de "mos craciun" la tine in brate ... ati adus si zapada peste tot (chiar si la mine)... dar cel mai frumos e ca ati venit si cu minunatele 'daruri" inscrise in concurs de Havin si Blanitza :)))

    Lizi... primim si cu colindul... si colierul tau in culorile astea fantastice... asa cum spunea Tonycat, adunate direct din petalele florilor:) O mare bucurie si onoare sa te avem printre noi la acest concurs in care atmosfera "tropicala" vi se datoreaza :)

    Blanitza, iti multumesc din inima pentru dedicatie... dar mai ales, pentru ca nu stiu prin ce magie ai facut ca prin colierul tau sa ne aduci "apropape" un colt de gradina tropicala in toata frumusetea ei :)

    Asa cum scria si Luminita (Lanca) va fi extrem de complicat sa alegem doar 3 produse preferate... voi sunteti "vinovate" pentru asta... Ce ma fac?!

    10.12.2010, 08:42:43
  • lanca
    lanca

    JWL, mooooor de dragul motanului tau, transformat in Mos Felinos :P si cum sta el la pozat, imi vine sa-i maninc botul !!! (am luat-o razna, ce mai :P , sper numai sa nu citeasca studentii mei)
    toate animalele sint frumoase, dar felinele sint superbe :D
    cit despre concurs, iar mi-am dat peste cap planurile de vot :D

    10.12.2010, 10:00:54
  • blanitza
    blanitza

    Va multumesc din suflet pentru cuvintele frumoase, si sincer va spun ca tema aceasta magica, in ajun de iarna, parca mi-a dat ghes la margelit. Pentru mine zona bijuteriilor florale este virgina, fiind de-altfel si prima data cand imi las imaginatia sa zburde prin gradinile tropicale, prin Gradina Raiului, and so on...

    10.12.2010, 13:07:35
  • dodo
    dodo

    Mi-am conturat si eu tema:
    www.breslo.ro/Product/Iubire-tropicala_260370

    10.12.2010, 14:43:19
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Lanca,eu o iau razna frecvent cand e vorba de animalute....Si,sunt atat de mandra de animalutele mele,ca ma simt ca o premianta cand sunt laudate:)))....Nu stiu daca o sa ma credeti,dar Puffy,"Mos Felinos",spune foaaarte clar "ma-ma"...mai ales daca nu ma vede cateva ore....La inceput,cand le-am spus ce face motanelul meu,ai mei ma trimiteau ,mai voalat sau direct,sa-mi fac o revizie tehnica la cap...dar,dupa ce l-au auzit (si l-au auzit toti),e vedeta ...Sotul meu ii mai spune "Ce tot spui "ma-ma" in sus si-n jos,mai spune si "ta-ta"....."

    Ramona,suuuuperb setul...sa-ti traiasca odorul si sa fiti sanatosi,ceea ce doresc tuturor!!

    10.12.2010, 15:12:49
  • lanca
    lanca

    hai ca-i tare, Mos Felinos !!! mai bine l-ai face vedeta, fa un filmuletz cu el si trimite-l la vreo televiziune sau posteaza-l pe youtube, sa-l admiram si noi :P

    10.12.2010, 15:23:09
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    ...:)))))are trac,cum vreau sa-l filmez,cum tace....La fel si cu pisicuta care era cu el in poza postata ieri,ea deschide usa apasand pe clanta...E,de cate ori am vrut s-o filmez,fuge....Pana la urma tot o sa reusesc eu!!!

    10.12.2010, 15:34:51
  • de.dimineata
    de.dimineata

    Si iata ca ninge ca-n povesti la Cluj :) Asa ca postez repejor colierele tropicale si ma duc la bulgareala!
    www.breslo.ro/Product/Colier-Tropical-Tribal_260405
    www.breslo.ro/Product/Colier-Tropical-Jungle_260409

    10.12.2010, 15:39:55
  • lanca
    lanca

    JWL, e curat circ la tine acasa :P
    uffff, din ce in ce mai greu cu votul, si mai sint 7 zile :D

    10.12.2010, 15:49:22
  • peafowlady
    peafowlady

    Lanca, ma omori! Mos Felinos : ))))) Magiccraft, si eu de abea astept acel site/forum cu vietati.

    Am revenit cu o pereche de cercei (ma gandeam la palmieri cand i-am facut, si apropo de Cluj, ma gandeam chiar la palmierii din Gradina Botanica Alexandru Borza) : )
    Am mai facut catev ceva dar revin alta data ca sa am pretext sa mai comentez off-topic. : D
    www.breslo.ro/Product/Cercei-Tropical---Concurs-Vis-Tropical_260456

    10.12.2010, 15:59:17
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    de.dimineata,exact asa sunt cele 3 tricolore ale mele!!!!
    Da,lanca,de obicei e carnaval la noi.....
    F frumoase si produsele de azi!!!Sincere felicitari:*

    10.12.2010, 16:14:34
  • de.dimineata
    de.dimineata

    Ii mai spunem "pirata" din cauza petei negre de pe fata, dar in rest raspunde la Lili, Liliana, Mieunezia, Penelopa (cand face boacane, "Hopa, hopa, Penelopa!)... Cand e cuminte o alintam cu Blanesciana... acum doarme si probabil viseaza ce sa mai darame prin casa... :))

    10.12.2010, 16:26:10
  • lanca
    lanca

    ahhh, iubesc topicul asta de moooor! in primul rind, produse superbe! peafowlady, cerceii sint suuuuper !!
    apoi, toata lumea pe aici iubeste pisicile :P si constat ca mai toata gasca de la care am cumparat in urma concursului meu, are pisici sau iubeste mitzele :D ce feeling, fratioare, ce feeling !!! :P

    10.12.2010, 16:52:20
  • de.dimineata
    de.dimineata

    Ultima lucrare pe care am pregatit-o:
    www.breslo.ro/Product/Inel-Vis-Tropical_260573
    Mult succes tuturor si pisucire placuta!

    10.12.2010, 18:43:49
  • lanca
    lanca

    :P

    10.12.2010, 18:45:48
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Si eu la fel,lanca!!Si,o sa-i fur ideea lui peafowlady si o sa spun si eu ca am mai mesterit cate ceva,doar ca sa am motiv sa intru...da,de parca am nevoie de motive la cat sunt de prea off-topic vorbareata..:)))Doar ca,ajunsa cam tarziu acasa,nu am mai putut face poze reusite,dar,le fac maine...N-am mai avut rabdare pana maine,asa ca am postat floarea din seara asta...stiu,sunt mai rea decat un copil...Floare alba-pene rosii-pasiune si inocenta,foc si ratiune-tropicele in viziunea mea!!!!
    www.breslo.ro/Product/Pieptene-pt-par-Exotic-white-flower_260568

    10.12.2010, 18:50:47
  • lanca
    lanca

    bravo, bravo, fetelor! frumos! da' un bikini nu face nimeni? :D

    10.12.2010, 19:26:55
  • tonycat
    tonycat

    Salut,

    frumoase toate creatiile expuse. Culori aprinse care ma duc cu gandul la orhidee exotice, la papagali zgomotosi cu pene viu colorate, la misterioasa padure tropicala, la plajele din Tenerife .
    Spor si voie buna mai departe!

    10.12.2010, 19:58:05
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Wow, ce de culoare si pasiune, flori si inspiratie!! felicitari tuturor. V-am urmarit din umbra, chiar daca n-am mai scris nimic (din lipsa de timp, evident - sunt in plinsa sesiune de examene partiale si am de facut multe referate, azi l-am trimis pe primul, mai urmeaza pana pe 15 inca 3 :( si apoi restul pt ianuarie- astea-s mai complexe)
    Mi-au placut multe din creatii, dar m-au fat gata cerceii lui peafowlady: geniali!

    Am si eu ceva in lucru, daca termin in seara asta particip si eu... Daca nu, nu cred ca voi reusi weekendul asta, fiind mai mult la job decat acasa .

    Oricum, va pup!

    10.12.2010, 21:20:47
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    *dat

    10.12.2010, 21:21:12