Forum: Concursuri CONCURS : VIS TROPICAL

  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    O,Doamne,ce ma fac?????Ce o fi fost cu mine?Eleonora a gazduit un concurs atat de frumos si eu stric la urma..:((

    18.12.2010, 11:22:04
  • tonycat
    tonycat

    Sezi domol. Puneti un "banner" de mentenanta pe topicul cu vot timp de 1 ora si puteti sa verificati lista in liniste. Pentru orice exista o rezolvare..

    18.12.2010, 11:25:01
  • tonycat
    tonycat

    Hm... nimeni nu a stricat nimic, matzele sunt de vina.. data viitoare discutam despre paianjeni....

    18.12.2010, 11:38:33
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Ha!Sa vezi atunci ce prostii fac!!!!!!Nu ma impac deloc cu paianjenii...Doar ca,altadata,o sa fiu cu minte si n-o sa ma mai bag in seama :)

    18.12.2010, 11:42:49
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Acuma ma duc sa ma ascund intr-o gaura de sarpe.....De rusine,trec si peste fobia mea.....

    18.12.2010, 11:53:00
  • tonycat
    tonycat

    Da, da, neaparat, nu vezi ce frumos e afara, iesi la soare mai bine. Ai avut curajul sa inoti prin toate comentariile, sa te strecori printre atatea matze ajunse vedete pe aici, si sa faci lista. Pentru asta eu iti zic bravo!

    18.12.2010, 11:58:30
  • magiccraft
    magiccraft

    Jewels, eu sunt vinovata, primeste si tu si creatorii omisi scuzele mele...si votantii pentru mica "ambuscada" creata ! Aveam lista terminata, dar tu o postasei deja, iar vina mea a fost ca nu am verificat imediat... intr-adevar sunt 57 de produse inscrise., dar se modifica numerotarea si am fi produs brambureala de-a binelea :)

    Te rog mult Jewels nu te mai necaji atat... au fost multe discutii, atmosfera prea "tropicala" si se intampla oricui sa omita cate ceva... si noi am omis... :D de aiai am intarziat... verificand si iar verificand ... dar cred ca vom trece peste acest mic incident cu un zambet :)
    De altfel, cand lucrurile ies" perfect" parca nu mai sunt memorabile... prin micile imperfectiuni tinem minte anume evenomente care altfel ar parea banale :)

    Inca o data multumirile mele pentru ajutor, Jewels... si pentru intelegere... tuturor.

    18.12.2010, 12:11:41
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Si inca ce memorabil o sa fie...e prima data cand sunt omise 3 produse:)

    18.12.2010, 12:22:10
  • BohemianSin
    BohemianSin

    ce toampa sunt!Eu am crezut ca pana pe 19 e perioada de inscriere si acuma ma pregateam sa-mi duc la pozat colierul cu peste =)))):))))=))))

    18.12.2010, 12:32:51
  • lanca
    lanca

    mai, nene, vroiam sa nu mai votez, ca am lasat pe-afara o groaza de chestii faine. mi-e ciuda de moooor, nu mai faceti lucruri asa frumoase, ca am mustrari de constiinta si vise nepotrivite :P:))))
    azi-noapte m-am visat cu colierul lui cinnamon la git, e fain-fain, dar am decis sa votez doar obiecte pe care le-as purta in real nu in vis, la cei 52 de anisori ai mei :)))))))))))))
    oricum, daca ma intindeam pe canapeaua lui Freud, visul cu colierul-peste al scortisoarei ar fi avut interpretari interesante :P:D

    18.12.2010, 12:47:33
  • BohemianSin
    BohemianSin

    asta era pestele meu: www.breslo.ro/Product/Colier-The-Omega-Fish_265024

    Lanca, nu vad problema anilor, adica eu te stiam mai curajoasa, foarte curajoasa si admir asta la tine!Ma dezamagesti :(!Stii tu chestia aia cu visele care devin realitate....

    18.12.2010, 14:02:36
  • magiccraft
    magiccraft

    Bohemian... e leit un Beta fish!... e demential... ce pacat ca nu ai reusit sa il introduci in concurs... dar chair voiam sa iti sugerez sa fie "extraconcurs"... ma bucur ca ai facut-o, adica ai postat link-ul.... Felicitari, e superb colierul!
    ...iar Lanca se rasfata... cred ca s-a gandit ce impresie isi va face Lelu despre o stapana cu un colier "peste" la gat :)))

    18.12.2010, 14:10:38
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    E superb pestele!!!!

    18.12.2010, 14:20:09
  • BohemianSin
    BohemianSin

    multumesc, pacat ca a inotat mai greu :)))

    18.12.2010, 14:27:52
  • peafowlady
    peafowlady

    Si mie-mi place pestele mult, tot la un beta m-am gandit cand l-am vazut. Cu siguranta ti-ar fi iesit si o "bird of paradise" minunata, eu aveam in plan asa ceva dar n-am gasit textilele necesare : )

    18.12.2010, 14:51:36
  • mady68
    mady68

    putem vota mai mult de 3?m-am grabit ,la cate produse am drept de vot?

    18.12.2010, 15:46:13
  • isabela200578
    isabela200578

    scrie inaintea listei ca putem vota maxim 5 produse :)

    18.12.2010, 15:58:33
  • lanca
    lanca

    ei, Eugenia, eu sint curajoasa precum Lelu. in familie :P:)))))) daca ma scoti in lume, ma ascund dupa cine pot. daca mai am si un colier gen "priviti-ma", cred ca merg in 4 labe cu o punga de hirtie pe cap :D, da' cu colieru' la vedere :)))))
    oricum ar fi, pestele tau e foarte frumos. iar coronita ti-am votat-o cu gindul ca as purta-o la git :P
    Eleonora, esti dementiala, nu m-am gindit cum ar reactiona Lelu. obiceiul lui, intii miroase bine, apoi linge, ca sa muste pe curat :P sau sa distruga obiecte curate :D

    18.12.2010, 16:07:47
  • lanca
    lanca

    am schimbat poza lui Lelu, am postat una serioasa, de baiat mare :) va rog sa-l admirati, e decent :P

    18.12.2010, 16:14:17
  • magiccraft
    magiccraft

    Mady, daca mai vrei poti vota inca 2 produse... am anuntat ca pentru acest concurs, datorita atator frumuseti inscrise si multor premii acordate de sponsorii nostrii... sa votam maxim 5 produse preferate si din mesajele primite am inteles ca ideea a fost agreata, de accea mi-am permis sa schimb putin regulile in timpul jocului :)

    18.12.2010, 16:29:02
  • magiccraft
    magiccraft

    E frumos, Lanca... si chiar foaaarte serios... vezi de ce il am in gand mereu?!... mai ales ca seamana mult cu birmanezele avute de mine... Dominic si Bruha... un fel de Lelu, dar cu fete mai mici si rotunde... adica trasaturi de domnisoare... ce mai?! :))

    18.12.2010, 16:33:20
  • lanca
    lanca

    mersi, Eleonora :)

    18.12.2010, 16:35:12
  • tonycat
    tonycat

    Lelu, Lelu, Lelu esti un scump!!!!!!

    18.12.2010, 16:35:49
  • lanca
    lanca

    ca sa nu mai rideti de el ca-i grasan si bufon :P:D
    daca Tony e serios :))), pai sa fie si Lelu :P

    18.12.2010, 16:37:28
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    N-ai participat la nici un concurs cu el?!E suuuuperb!!!

    18.12.2010, 16:43:52
  • lanca
    lanca

    JWL, e taaaaare salbatic ! un veritabil sociopat :D si n-ar sta nici o secunda locului :P daca ar fi lume in jurul lui.
    nu ii place sa fie spalat, pieptanat, mingiiat altundeva decit la barbita si intre urechi :))
    asta-i Lelu!

    18.12.2010, 16:47:31
  • mady68
    mady68

    multumesc pt lamuriri,m-am executat,mai doream vre-o 4,sunt geloasa pe pisoii vostri ,eu cu pekinezul Sumy ce fac?catei nu primiti?e prieten cu toate pisicile de la bloc,

    18.12.2010, 16:52:25
  • cocky
    cocky

    eu tot caine am , dar vad k nu sunt la fel de admirati ca si pisicutele :(

    18.12.2010, 17:18:55
  • lanca
    lanca

    eiiii, mady si cocky, sint si cateii admirati, dar pisicile, numeric, detin suprematia. nu inseamna ca sint mai destepte sau mai frumoase. doar ceva mai rautacioase :P

    18.12.2010, 17:51:02
  • cocky
    cocky

    mi-am schimbat si eu avatarul ;)) ce ziceti de piticul meu? nu miauna, dar e foarte simpatic :D

    18.12.2010, 18:10:41
  • lanca
    lanca

    ha, ha, e un bishon taaaare simpatic. sa fie sanatos si voios!!

    18.12.2010, 18:17:31
  • cocky
    cocky

    multumesc ;)) si pisicile voastre la fel ;))

    18.12.2010, 18:48:24
  • tonycat
    tonycat

    Ce dragut e! Sa iti traiasca! Il cheama Cocky?

    18.12.2010, 18:57:32
  • cocky
    cocky

    Il cheama Happy si e un scump, foarte blanos :X multumesc, si voua la fel ;))

    18.12.2010, 19:06:48
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    E un dulce!!!

    18.12.2010, 19:30:58
  • punctG
    punctG

    Wow s-a terminat si saptamana asta cu bine, am ajus acasa cu niste fete ca daca stam in statie la troleu, punem o palarie pe jos si cantam renumita piesa `Se bate frate cu frate lumea-i plina de pacate` ne inbogatim in 2 minute :D si descalificam si concurenta :)) in alta ordine de idei, noi am crescut la scara larga din hoby pesti de acvariu, si tare m-am amuzat Eugenia cand am citit de gandacul tau de bucatarie (era de ala negru?) , aveam cam 40-45 de acvarii si aveam/inmulteam cam toate speciile existente pe piata noastra, apropos daca vreti va povestesc cat de minunat se inmultesc pestii Beta Splendens ca am reusit sa-i inmultim si pe ei... acum o sa va povestesc de renumita ciorba de scalari care ne-a iesit involuntar :))
    Aveam o biblioteca imensa de aia veche plina pana la refuz cu acvarii, unul din ele si mandria noastra (avea si neon care mergea tot timpul) era acela cu scalari care erau deja mari si incepeam sa-i bagam la reprodus, desupra, pe un alt raft aveam un alt acvariu mai obosit cu vivipari (xifo, gupy si moly) la un moment dat am atins un pic mai tare acvariul de deasupra si cred ca s-a fisurat imbinarea dintre geamuri, si uite asa incet incet a tot picurat apa in acvariul cu minunatii scalari, acesta din urma s-a umplut pana la refuz cu apa, care apa s-a incins de la instalatia neonului (care era deja sub apa) foarte tare, noi cand am intrat in casa mirosea a bors de peste si tare ne-am mirat ca nu mancam asa ceva :)) nu mica ne-a fost mirarea cand am gasit minunile de scalari cu ochii albi si plutind in deriva.... am fost tristi :((
    Noi avem caine in curte si ne pare rau ca il avem ca face caca peste tot, si asa a fost de la inceput, cand l-am adunat de pe strada (statea pe un capac de canalizare prin care ieseau aburi) l-am adus acasa si aveam 6 icoane mari puse in picioare una peste alta cu spatiu jos sa nu se atinga una de alta, a gasit locul unde sa faca caca (subtire si verde), exact pe margine de le-a umplut pe toate 6, noroc ca erau vernisate si le-am putut sterge... il cheama Spike i-am dat numele asta sa radem de el ca arata exact opus. Am fugit la baitza :))

    18.12.2010, 19:38:06
  • tonycat
    tonycat

    Wow! I like this! Ce aventura! Cat realism!

    18.12.2010, 19:47:18
  • lanca
    lanca

    ei, si ce daca face caca peste tot ?? :D tragic ar fi fost sa nu poata face caca, deci priviti partea plina a paharului :P
    gabriela, si tu ai talent la povestit :) propun sa facem un cenaclu pe breslo :)) poate iese de-un "talent contest" :P:))))))))

    18.12.2010, 19:51:29
  • BohemianSin
    BohemianSin

    ˝partea plina a paharului˝ intr-un context cu...c***a!:)))):=)))))

    18.12.2010, 23:18:04
  • punctG
    punctG

    Cred ca vroiai sa zici partea plina a galetii... Spike are acum 35-40 kg :D (si se ingrasa bestia!!!)

    18.12.2010, 23:21:51
  • lanca
    lanca

    :))))))))))))))))))))

    18.12.2010, 23:28:48
  • Nisina
    Nisina

    Unde a disparut topicul pt.votat ?! Se joaca cumva matzulicile voastre cu el ?

    18.12.2010, 23:32:37
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Ce povesti,ce amintiri,ce frumos!!!!!!

    18.12.2010, 23:32:52
  • mady68
    mady68

    asta-i culmea,nu exista un concurs fara o ''boacana''

    18.12.2010, 23:35:42
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Nisina,au aparut alte topicuri si cel cu votatul a trecut de pagina principala:))Da click pe "Vezi toate subiectele din " si-l gasesti:*

    18.12.2010, 23:37:34
  • lanca
    lanca

    nisina, este mai jos in categoria "orice altceva". da click pe "vezi toate subiectele" si il vei vizualiza :0

    18.12.2010, 23:38:29
  • punctG
    punctG

    A... @lanca imagineaza-ti asta: te imbraci in Zana Zanelor, pui si minunea de colier la gat, eventual si bratara si inelul, te pregatesti de sedinta foto.... in gradina.... (bat tobele) nu a mai plouat de 2 luni (a fost canicula) deci nu poti calca in noroi.... te bagi intre trandafiri... si dintr-odata aluneci si te gandesti mai noroi nu este!!! mama lui.... SSSSSPPPPPPPPPPPIIIIKKKKKKKKKKEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!

    18.12.2010, 23:39:57
  • lanca
    lanca

    lasa, Gabriela, aduce noroc in vinzari :)))))))))))))))))

    18.12.2010, 23:42:44
  • lanca
    lanca

    mai nashpa ar fi sa inghita dulaul niscaiva bijou-uri de pret, sa vezi olarit in familie :PP:)))))))))))))))

    18.12.2010, 23:44:10
  • Nisina
    Nisina

    Multzam fain!Azi am fost cam ocupata,si n-am prea avut timp de stat pe la computer.Eram curioasa ce s-a mai intamplat .O sa-i scriu lui Mosu sa-mi aduca si mie un pisoi .M-am distrat copios de povestile voastre !!!!!

    18.12.2010, 23:45:47