Forum: Orice altceva Raportari produse

  • atriae
    atriae

    @bijouxdemonange,
    referitor la postarea ta de joia trecuta si la postarea breslo cum ca magazinele semnalate anterior au fost notificate. eu (ca si tine) nu mai inteleg nimic!!
    am remarcat ca in ultimele luni atat tu, cat si eu si alti utilizatori am semnalat de nu-stiu-cate-ori magazinul Annart si nu se intampla absolut nimic, nu deranjeaza pe nimeni ca acest magazin posteaza aiurea produse si isi induce clientii in eroare cu reproduceri si alte chinezarii ridicate la rang de produse autentice.

    mi se pare mie sau noi chiar ne pierdem timpul pe acest forum cu semnalarea neregulilor? a devenit breslo peste noapte doar un site interesat strict de profit care nu mai da doi bani pe comunitatea care il tine in viata???

    pana la urma tot noi membrii cumparam unii de la altii!!!
    sa traiasca pachetele oferite de breslo la reducere si sa se duca naiba comunitatea, ca doar nu o sa taxeze breslo un magazin platitor de abonament, o sa trimita o notificare ca e mai ieftin asa si magazinul o sa se stearga undeva cu ea.

    cred ca pentru mai multe reactii din partea breslo si pentru mai multe raspunsuri cum ar trebui pentru aceste probleme pe care le ridicam noi ar trebui sa facem un mic boicot asupra lor.

    09.09.2014, 14:15:50
  • user4039
    user4039

    Interesant...au fost sterse produsele cu poze de pe alte siteuri dintr-unul din magazinele raportate mai sus, insa celalalt magazin care pune poze de pe alte siteuri, asociaza produse cu niste vedete, sau reposteaza produsele pentru a fi intotdeauna pe prima pagina (cum si eu, ma-do si bijouxdemonange am remarcat),nu are nicio jena din cate se vede. Toate produsele le are bine mersi in magazin.

    Eu inteleg, cum spune si artiae ca aceste persoane platesc taxa pentru magazin, si celor de la breslo poate le e greu sa faca o curatenie mai drastica, dar si noi platim, respectam regulile acestei comunitati, si vrem sa fim si noi respectati (ceea ce nu mi se pare ca se intampla deoarce fiind intr-o comunitate aici, suntem asociati cu tot felul de magazine care copiaza modele si poze/ vand lucruri de pe ebay, sau tot felul de alte siteuri de duzina). Deci unde va ajunge aceasta comunitate Breslo daca se va continua asa? Un fel de site pe care se vinde orice?

    Sa nu mai spunem cat de greu se imbunatateste ceva la site, are tot felul de erori, si nu ni se iau in calcul nici macar celelalte dorinte pe care le tot sugeram la "Idei si Sugestii"...

    09.09.2014, 17:43:47
  • user61482
    user61482

    www.breslo.ro/Shop/AnaBijoux9 -in momentul asta are 3 produse in magazin : cerceii nu sunt vintage, pandativul nu e handmade iar pantofii nu mai vorbesc...

    www.breslo.ro/Shop/shana83 - in momentul asta are o pereche de pantofi in magazin ... nu sunt handmade, nu sunt vintage...

    Din ce in ce mai multi utilizatori nou inscrisi care confunda Breslo cu Olx, Mercador, ....

    10.09.2014, 18:26:14
  • atriae
    atriae

    @onibon: ai atins punctul sensibil, si de fapt motivul pentru care noi ne plangem de toate neregulile si disfunctionalitatile de pe breslo, ca doar pentru asta avem forum: vrem sa fim respectati ca utilizatori.
    eu sunt doar cumparatoare si admiratoare de frumos aici, dar:

    1. sunt oameni exrem de talentati pe breslo care intr-adevar muncesc mult si lucreaza articole de care sunt mandri si pe care cu toata mandria le catalogheaza ca handmade. asta nu include gablonturi cumparate de-a gata din dragonu' rosu, haine cumparate tot de acolo si alte aticole dubioase venite cu vaporul! cand vezi cata munca si cata migala pun oamenii astia in ceea ce fac te apuca toate cele sa ii vezi laolalta cu toti impostorii!

    2. sunt oameni care au magazine veritabile cu obiecte vintage si retro. e clar de cum intri in magazin daca persoana le-a colectionat cu drag si a realizat ca a venit vremea sa se desparta de ele.
    desigur, mai sunt si magazinele care se vede de la o posta ca sunt ale unor persoane care bat non-stop sh-urile doar ca sa faca bani si nu au pasiune. si sunt destule pe breslo, mai ales pline de sh-uri care in titlul articolului baga si firma. 'ca doar nu? e bine sa fie de firma ca d-aia l-am luat din sh'.
    la categoria vintage intra si fooooooarte multe persoane care au impresia ca e vintage orice lucru de care vor sa scape din sifonier, mai ales daca e de firma (sau ce considera ele ca e de firma: zara, bershka, C&A :)) ). si mai sunt si impostorii gen annart care vand reproduceri de mobila si alte decoratiuni pe post de vintage.
    3. mai sunt si oamenii ca mine care doar cumpara de aici si le e drag sa intre si sa-si clateasca ochii cu ceva frumos. si asteapta ca vintage sa fie vintage si handmade, handmade. si pe langa asta mai apreciaza si ceilalti utilizatori care inteleg lucrurile de mai sus si trag ca acest website sa nu se transforme intr-un amazon sau olx, ci sa ramana o comunitate de oameni talentati si pasionati care muncesc pentru lucruri frumoase si le aseaza aici pentru ca altii sa le aprecize, sa le respecte, si sa le ia acasa in final.

    nu meritam si noi respect?? doar noi am respectat breslo ani de zile...

    11.09.2014, 20:36:52
  • user61482
    user61482

    www.breslo.ro/Shop/CufarulCuDichiseli

    nimic nu e in regula aici : bijuteriile sunt cumparate de la chinezi, ceasurile nu sunt vintage , nici macar handmade, gentile nu sunt facute de ea, nici vintage nu sunt, samd...

    Breslo?
    Deja nu mai vorbim despre produse razlete ca pana acum jumatate de an ci de magazine intregi! Multe !

    Am dori un punct de vedere din parte dvs, multumim !

    12.09.2014, 21:39:44
  • Florinda
    Florinda

    Buna seara!! am si eu o nelemurire: in magazinul Cufarul cu dichiseli se gasesc produse de serie ... pe care le vad si la buticul din colt de strada... Stiu ca aici pe ceasta platforma se vind doar produse hand mad... ma rog ... si in legatura cu magazinu de "antichitati" Annart e posibil sa-si fi platit prezenta pe Breslo vreo 5 ani in avans...deci ciinii latra caravana trece...

    12.09.2014, 23:37:55
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    M-am gandit si eu la posibilitatea ca magazinul Annart sa aiba platit in avans pentru mult timp si astfel acesta sa fie trecut cu vederea tocmai din acest motiv.
    Dar, asta nu este problema mea sau a altui utilizator!

    Cu atat mai mult cu cat nu este singurul magazin de pe Breslo care activeaza pe Breslo de mai multi ani. Eu am mai bine de 5 ani jumate pe Breslo.
    Si cu siguranta nu este singurul magazin care activeaza de mai multi ani si plateste pentru un magazin non handmade.
    Si totusi, noi, ceilalti, ne putem conforma specificului site-ului.
    Pana la urma, nu este vorba de cateva produse razlete ce ar putea fi trecute cu vederea fara sa aduca prea multe pagube imaginii Breslo si implicit a noastra, e vorba de 747 de produse (in acest moment)!!!

    Pe bune acum, ce-ar fi sa-mi platesc si eu taxa pentru vreo cativa ani de non handmade si sa aduc jumate de China, India, Bali, Ecuador, Peru, Tibet, Africa si mai stiu eu pe unde se manufactureaza produse in serie, de orice fel, furnituri si produse finite. Ca doar platesc ... :|

    In acelasi timp, eu daca pun in magazin un astfel de produs, sunt atentionata si produsul este sters fara discutii (mai mult sau mai putin prompt). Chiar si daca as avea magazin de furnituri... Si daca insist cu mai multe produse, mi se inchide magazinul!! Au fost astfel de cazuri destule, cu incalcari inca mai mici decat a acestuia si a altor magazine cu incalcari repetate, chiar in urma multiplelor notificari!!!

    O alta chestiune foarte importanta in aceasta situatie este ca, regulamentul (Termeni si Conditii) este foarte clar in legatura cu actiunile si masurile ce se impun in acest caz:

    12. Incalcare
    Fara a limita orice alte cai de remediere, fara notificare, si fara rambursarea oricaror taxe, cu intarziere sau imediat, Breslo poate sa elimine Continut, sa avertizeze comunitatea Breslo de actiunile anumitilor utilizatori, sa emita un avertisment unui utilizator, sa suspende temporar un utilizator, sa suspende temporar sau definitiv contul unui utilizator si toate privilegiile asociate acelui cont, sa inchida contul unui utilizator, sa interzica accesul la Site, si sa ia masurile tehnice si juridice de a tine un utilizator in afara Site-ului sau sa refuze sa furnizeze servicii unui utilizator, daca oricare dintre urmatoarele se aplica:
    Breslo suspecteaza (din informatii, investigari, convingeri, reglementari, aranjamente, asigurari sau investigatii escrow, sau altfel) un utilizator ca a incalcat prezentul Acord, Permis si Interzis pe Breslo, sau alte documente de politici si reglementari comunitare incorporate aici; Breslo se afla in imposibilitatea de a verifica sau de a autentifica orice informatie personala a Dvs. sau legata de Continut; sau Breslo considera ca un utilizator actioneaza inconsistent cu privire la litera sau sipiritul politicilor Breslo,

    13.09.2014, 15:46:29
  • ChocoDiva
    ChocoDiva

    Pacat ca "nimanui" nu-i pasa.

    PS: Si prin "nimanui" inteleg oamenii care manevreaza platforma breslo. Eu una am venit aici pentru ca am crezut in puterea de handmade a siteului, in comunitatea formata, dar din pacate, toate evenimentele din ultima vreme m-au facut sa fiu din ce in ce mai dezamagita de "oamenii breslo" (a nu se intelege utilizatorii). Ma simt umilita, ca platitor de taxe pentru un magazin unde respect termenii si conditiile; ma simt infranta si simt ca sentimentele bune si frumoase care ar trebui sa imi vina din partea breslo nu mai exista. Ma simt ignorata cu privire la problema aceasta, si cateva altele care se tot cer rezolvate de ceva timp. Asa ca, draga breslo, draga oamenii din spatele breslo, parerea mea este ca sunteti pe o cale gresita in momentul de fata, si daca nu va indreptati cat de curand o sa pierdeti. Pe mine, ca si platitor de taxe magazin, ca si client al altor magazine, ca si om care aduce un mic trafic pe aceasta platforma (stiu, insignifiant in contextul intregului site, insa putinul meu, cu putinul altor utilizatori - magazine de buna calitate, face un procent destul de important), ca si fan, sunteti pe cale sa ma pierdeti. Si nu oricum, ci cu un gust amar, ceea ce ma va determina in viitor sa nu prea va laud - ba dimpotriva - celor cu care voi interactiona, si care poate vor dori sa apeleze la tine. Si am o vaga impresie ca nu sunt singura cu acest sentiment.

    Asadar, chiar daca este offtopic aici, BRESLO, TREZESTE-TE!

    14.09.2014, 23:20:25
  • fimomimo
    fimomimo

    Nu inteleg de ce apare acest produs la sectiunea handmade ?

    www.breslo.ro/Product/Agatatoare-pentru-tablou_1275516

    15.09.2014, 19:26:20
  • user61482
    user61482

    Exact acest produs-reclama apare AZI in sectiunea "comenzi" intr-unul dintre lacasurile de publicitate, puse chiar de Breslo... Ma gandesc ca daca acele casute nu se umplu, acestea se ocupa automat, intr-o ordine aleatorie , in josul produselor aparand Breslo...? Ca daca nu... e grav!

    16.09.2014, 14:37:13
  • user61482
    user61482

    M-am inselat... e chiar spatiul platit de magazin.. nu e de umplutura... Foarte tare ! La mine in magazin, in spatiul meu privat!
    Multumim, Breslo, Multumim!!

    16.09.2014, 16:19:07
  • Breslo
    Breslo

    Buna tuturor,

    Suntem in curs de rezolvare a tuturor notificarilor, va multumim pentru semnalare!

    Va rugam sa pastrati comentariile on topic, pentru a ne ajuta sa le rezolvam mai rapid. Pentru a raporta un produs/magazin, va rugam sa includeti in comentariu doar:
    • link-ul catre produsul/magazinul raportat
    • motivul pentru care il raportati

    Toate raportarile vor fi examinate si rezolvate de catre echipa Breslo.

    Zi frumoasa si multumim pentru ajutor!

    16.09.2014, 16:44:57
  • atriae
    atriae

    breslo, postul asta chiar e o oglinda a tot ce s-a discutat 'off-topic' aici, adica lipsa de respect fata de noi, utilizatorii si ignorarea raportarilor noastre.

    nu e o ok sa tratezi comunitatea care sustine acest site cu o asemenea atitudine. ce ar mai fi breslo fara noi?

    daca se rezolvau comentariile simple de tipul link+motiv nu se ajungea la discutia asta care este cat se poate de on-topic pentru ca se refera la raspunsul si atitudinea breslo fata de ce se raporteaza aici.

    nu e off-topic si nu a incalcat nimeni niciun regulament al acestui forum aici.
    sau poate pe breslo nu mai avem voie sa ne exprimam si noi liber, in baza regulamentului, si on-topic opiniile? o sa fie cenzurate, sau cum? cam asa sugereaza postul de mai sus. ce inseamna 'forum' pentru breslo?

    17.09.2014, 11:53:38
  • fimomimo
    fimomimo

    Ghiciti ce magazin nu a fost sanctionat? ... cred ca toata lumea se astepta la o asemenea abordare... un pic de obraz !??!

    17.09.2014, 17:04:38
  • Live
    Live

    Atriae, cred că lucrurile sunt destul de clare: această platformă este, pentru proprietarii ei, numai și numai sursă de bani. Cât se poate de mulți. Cu orice chip. Și, dacă se poate (și, deocamdată, se poate), fără a avea o reală comunicare cu aducătorii de bani. Am putea suspecta, după răceala și neutralitatea mesajelor, că mesajele semnate Breslo sunt postate de un robot. Nu se simte bătaie de inimă în ele.

    17.09.2014, 20:10:30
  • raven
    raven

    www.breslo.ro/Product/OFERTA-Sandale-aurii_1238536

    sandale noi - not vintage, not handmade

    18.09.2014, 21:17:34
  • user4039
    user4039

    Din nou acelasi magazin, aceeasi vedeta cu alte rochii care pot fi copiate la comanda.

    www.breslo.ro/Product/Rochie-Riri-Pink_1261974
    www.breslo.ro/Product/Rochie-Riri-Gold_1261969

    21.09.2014, 13:46:54
  • user4039
    user4039

    "Breslo este primul loc unde se opresc profesionistii atunci cand cauta ceva personalizat."

    Si ce sa vada profesionistii atunci cand cauta ceva personalizat? Poze cu vedete luate de pe siteuri ale caror vestimentatie poate fi copiata la comanda?

    21.09.2014, 13:52:07
  • user4039
    user4039

    "Produse si Activitati Interzise, Contestabile si Ilicite
    Sunteti singurul responsabil pentru conduita si activitatile Dvs. de pe si in legatura cu Breslo si pentru oricare si toate datele, textele, informatiile, numele de utilizator, grafica, imaginile, fotografiile, profilele, audio, video, articole, si link-uri (impreuna, "Continut"), pe care le trimiteti, publicati, si afisati pe Breslo.

    Activitati restrictionate: Continutul Dvs. si utilizarea Dvs. a serviciilor Breslo nu trebuie sa:
    1. Fie false, inexacte sau sa induca in eroare
    2. Fie frauduloase sau sa implice vanzarea ilegala, falsificare sau produse furate
    3. Incalce asupra oricarei terte parti drepturile de autor, brevetele de inventie, marca, secretul comercial sau de proprietate sau alte drepturi de proprietate intelectuala sau drepturi de publicitate sau intimitate"

    Deci Breslo te provoc la curatenia de toamna!

    21.09.2014, 13:58:09
  • anitabdesign
    anitabdesign

    www.breslo.ro/Product/Pantofiori--de-vara-II_1279210 intregul magazin. Nu sunt produse handmade si nici vintage!

    22.09.2014, 15:03:10
  • anitabdesign
    anitabdesign

    Legat de ce a scirs onibon referitor la produse care se fac la comanda, acelasi magazin posteaza de un timp indelungat acelasi produse din nou si din nou. Ma gandesc ca in dreptul prodsuelor casuta stoc de aceea este ca sa poti sa modifici dc. o vrei. Asa ea apare de fiecare data la produsele noi postate, ce mi se pare anormal....Si nu e unic printre magazinele de imbracaminte!

    22.09.2014, 15:11:36
  • fimomimo
    fimomimo

    www.breslo.ro/Product/BIROU-MARE-DIN-LEMN-MASIV-CU-COLOANE-SI-BLAT-ROSU_996507

    - sursa -

    http://www.ebay.at/itm/MAHAGONI-PARTNERDESK-SEKRETAR-180cm-BURO-TISCH-MOBEL-EDEL-HOLZ-SCHREIBTISCH-ROT-/200990324660?pt=Mobiliar_Interieur&hash=item2ecbf4f7b4

    Nu e vintage, nu e antichitate, este Nou si este produs in serie - scrie clar - 3 vandute si inca 9 disponibile.

    22.09.2014, 15:30:54
  • juju
    juju

    www.breslo.ro/Product/Set-copii---papion-bretele_1277969
    www.breslo.ro/Product/Bretele-copii_1269661
    Acestea nu sunt produse handmade . Bretelele sunt achizitionate din comert si sunt vandute aici separat sau atasate ca si set cu un papion. Nu e corect avand in vedere faptul ca eu croiesc aceste seturi cap coada si pretul lor de produs nelucrat doar revandut coboara sub pretul meu de piata dat fiind faptul ca pe mine ma costa mai mult timpul si furniturile.

    23.09.2014, 12:49:10
  • just.paintings
    just.paintings

    www.breslo.ro/Shop/unic.pentru.unic
    Nu sunt handmade si nici vintage, asa cum sunt si prezentati noi sau purtati o singura data.

    23.09.2014, 16:07:16
  • anitabdesign
    anitabdesign

    www.breslo.ro/Product/Tricou-nou-Ralph-Lauren-original_1280341 si mai multe produse in magazin nu sunt nici handmade nici vintage

    24.09.2014, 12:33:27
  • juju
    juju

    www.breslo.ro/Product/Bretele-copii_1223433 nu este un produs handmade. E un produs in serie revandut

    24.09.2014, 18:40:39
  • juju
    juju

    www.breslo.ro/Shop/brunehandmade un magazin de ..second hand

    24.09.2014, 18:46:04
  • BohemianSin
    BohemianSin

    www.breslo.ro/Product/handmade_1280923

    CE VINDEM?
    ACCESORII.
    Calitatea ramane la aprecierea domnilor!

    25.09.2014, 00:29:46
  • Lenora
    Lenora

    www.breslo.ro/Product/handmade_1280923

    Hahaha...asta e maxima! Are si plan de marketing : sa vanda accesoriul din imagine de 79 ori cu 100 lei bucata. Conform ipostazei, fotbalistii au prioritate !

    25.09.2014, 08:20:41
  • juju
    juju

    www.breslo.ro/Product/Fashion-BBC-mas-M38-40redus_1206224
    Acest produs plus jumatate din restul din magazin...sunt produse second hand..sub nici o forma vintage. Unele au si eticheta

    25.09.2014, 10:07:14
  • juju
    juju

    Propun ca la 3 abateri magazinele de gen sa fie suspendate

    25.09.2014, 10:10:37
  • anitabdesign
    anitabdesign

    www.breslo.ro/Product/vr-10_1280516 nu este handmade, incadrat gresit...

    25.09.2014, 10:39:14
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Rochia asta este relistata si am mai raportat-o o data din acelasi motiv: "Rochie ... noua purtata o singura data la un botez"
    www.breslo.ro/Product/Rochie-Dantela-Spate-gol_1282185

    27.09.2014, 21:42:38
  • user4039
    user4039

    www.breslo.ro/Product/Rochie-Yellow-Bee_1263748
    Poza si produs luat de aici:
    www.asos.fr/ASOS-Robe-t-shirt-oversize-%C3%A0-manches-drap%C3%A9es/wd9ic/?iid=1586630&r=2&mporgp=L0FTT1MvQVNPUy1PdmVyc2l6ZWQtVC1TaGlydC1EcmVzcy13aXRoLURyYXBlZC1TbGVldmVzL1Byb2Qv


    www.breslo.ro/Product/Rochie-Minimal_1261356
    Poza si model luat de aici:
    www.coatpant.com/boohoo-t-shirt-dress/


    www.breslo.ro/Product/Rochie-Baby-Blue_1261379
    Poza si model luat de aici:
    a.dilcdn.com/bl/wp-content/uploads/sites/8/2013/05/mothers-day-gifts-07.jpg

    28.09.2014, 12:59:53
  • BentitePestrite
    BentitePestrite

    Raspuns pentru raportarea produselor mele de catre magazinul Juju:

    In lista dvs de produse disponibile/ vandute nu apare nici un set papion bretele, dar observ ca stiti contabilitate. Eu realizez produsele manual, fara nici o alta masinarie utilizand : un ac - pe care l-am schimbat de zeci de ori, papiota, foarfeca, metru si bineinteles materialul de baza.
    Bretelele expuse ca set cu papioanele, sunt intr-adevar cumparate, fiind ajustate pe marimea dorita -al doilea link pus era catre bretelele expuse in zona de materiale, nicidecum in zona handmade, le-am introdus ca set fiindu-mi cerute inca de la primele papioane realizate.
    Si eu am costuri destul de mari, dar acest lucru ma priveste doar pe mine si nu stau sa ma plang,deoarece imi doresc clienti multumiti. Nu am nici o bagheta magica care sa-mi execute ca prin minune accesoriile, ci pierd noptile cusand si descusand pana sunt multumita de ce am realizat.
    Seara frumoasa va doresc!

    29.09.2014, 21:57:42
  • user61482
    user61482

    www.breslo.ro/Shop/unic.pentru.unic
    Nimic in regula...

    30.09.2014, 19:28:34
  • Lenora
    Lenora

    www.breslo.ro/Product/Vesta_1285843 - 'se aduc la comanda in 5 zile'...

    http://www.david-diffusion.fr/bodywarmers-vestes/gilets-bodywarmers.html

    03.10.2014, 16:37:58
  • spiculdegrau
    spiculdegrau

    www.breslo.ro/Shop/Annart

    magazinul asta persista din 2011 si se pare ca Breslo tolereaza bisnita de pe eBay la capitolul 'vintage' ,din pacate...
    nu vad de ce l-ar inchide acum dupa atatia ani..sa fim realisti :)
    regulile nu le facem noi,ca doar nu suntem stapanii Breslo,desi site-ul traieste de pe urma noastra.

    11.10.2014, 06:34:06
  • juju
    juju

    www.breslo.ro/Shop/snowdrop un magazin de second hand. Eu vreau sa stiu...se ocupa cineva in final...chiar nu aveti bun simt ptr noi, echipa breslo? Am raportat mai multe produse si apar in continuare..nu suntem noi politie aici dar daca macar dam o mana de ajutor de ce nu se iau masuri. In definitiv de ce ne fugariti..in final asta se va intampla. sunteti momentan singura comunitate handmade, insa vor aparea si altele cu seriozitate si profesionalism asa cum dupa a aparut mercador, tocmai etc. Vreti sa deveniti un tocmai.ro? Nimic mai simplu, continuati sa va ignorati clientii si lasati sa devina breslo o troaca de kitch si second hand. Mi-as dori ca oamenii sa gandeasca pe termen lung si nu pe banul de moment, mentalitate ce a inceput a deveni tipic romanesca in ultima vreme.

    12.10.2014, 02:42:56
  • juju
    juju

    www.breslo.ro/Shop/snowdrop un magazin de second hand. Eu vreau sa stiu...se ocupa cineva in final...chiar nu aveti bun simt ptr noi, echipa breslo? Am raportat mai multe produse si apar in continuare..nu suntem noi politie aici dar daca macar dam o mana de ajutor de ce nu se iau masuri. In definitiv de ce ne fugariti..in final asta se va intampla. sunteti momentan singura comunitate handmade, insa vor aparea si altele cu seriozitate si profesionalism,asa cum dupa ocazii a aparut mercador, tocmai etc. Vreti sa deveniti un tocmai.ro? Nimic mai simplu, continuati sa va ignorati clientii si lasati sa devina breslo o troaca de kitch si second hand. Mi-as dori ca oamenii sa gandeasca pe termen lung si nu pe banul de moment, mentalitate ce a inceput a deveni tipic romanesca in ultima vreme.

    12.10.2014, 02:45:26
  • juju
    juju

    Bentite pestrite..vb strict de bretele, nu de alte accesorii ale dvs, nu mai mutati bobul ca stie toata lumea ce inseamna sa muncesti. BRETELE CUMPARATE si scurtate nu sunt handmade, sa fie clar, daca Breslo continua sa aprobe asta e bataie de joc, nici materiale nu pot fi numite. Sa ma contrazica cine vrea. Eu daca iau de la obor o fusta si o scurtez...e handmade? Despre ce vorbim aici?

    12.10.2014, 02:49:04
  • Ethno.Bead
    Ethno.Bead

    Eu (si sunt convinsa ca nu doar eu) as dori un raspuns oficial din partea Breslo aici, in privinta magazinului Annart.

    13.10.2014, 21:21:28
  • anitabdesign
    anitabdesign

    www.breslo.ro/Shop/marria incadrate incorect, multe piese la handmade!!

    24.10.2014, 09:35:48