Forum: Concursuri Concurs Breslo: "Tendinte interculturale si povesti de calatorie!"

  • isabela200578
    isabela200578

    Fetelor se mai voteaza? :P

    01.02.2011, 09:27:35
  • handMADEina
    handMADEina

    Hmmmm, si eu am fost dezamagita ieri cand am citit ca s-a incheiat perioada de inscriere in concurs :( ... Am citit in graba, mea culpa, si am ramas cu impresia ca se pot posta produsele pana pe 6 februarie. De suparata ce-am fost am lasat balta margelele la care lucram pentru concurs... Nu-i nimic, o sa fiu mai atenta data viitoare, iar la concursul asta o sa particip doar ca votant, cand o incepe...

    01.02.2011, 10:12:25
  • Nisina
    Nisina

    Eu propun sa votam pentru votare !

    01.02.2011, 10:58:06
  • isabela200578
    isabela200578

    :)

    01.02.2011, 11:03:06
  • Apollonia
    Apollonia

    We're waiting....

    01.02.2011, 12:11:49
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Un celebru aforism spune ca:"Aşteptarea este rădăcina tuturor durerilor de inimă!":))))))

    01.02.2011, 13:17:55
  • sipetulcumargele
    sipetulcumargele

    Buna,
    Votarea cum se va face?
    Scuze, dar sunt mai noua pe aici :)

    01.02.2011, 15:02:33
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Inca nu se face:))))
    Serios vorbind,pt votare se deschide un topic nou,in care sunt trecute toate produsele participante la concurs,fiecare avand un numar de ordine,de obicei in functie de postarea lui.Alegi 3 produse,care iti plac cel mai mult si treci numerele lor intr-un comment nou,fara nimic altceva!Ordinea numerelor poate fi in functie de preferinte,in ordine matematica sau aleatoriu,ca tot nu are importanta!Doar cei care sunt clienti trebuie sa adauge aceasta mentiune la final,pt a participa la tragerea la sorti a premiilor pt ei.

    01.02.2011, 15:12:07
  • isabela200578
    isabela200578

    Ce se intampla cu fetele de nu deschid topicul pentru votare?

    01.02.2011, 15:46:35
  • KilyenJozsef
    KilyenJozsef

    Eu nu stiu ca ce sa intimplat cu fetele, dar fiindca am facut ceva la concursul asta, fie ce o fi, eu incerc ca sa trag profit din situatia si pun produsul.

    Cu cativa ani in urma am avut ocazia si eu ca sa vagabondez o saptamina la Londra. Fiindca o saptamina e prea putin ca sa te vizitezi pe toate lucruri ce merita, eu am facut un program foarte dens.
    La prima zii cind am ajuns la oras din aeroportul Luton dupa putin odihna am luat drum la aproape cartierului. Mam uitat la cateva cartiere sau zone cu diferite natiunii. Am fost la cartierul evreilor ortodocsi, negrii si putin la arabi dupa ce am ajuns la Parcul Lee Walley. Parcul asta sta pe malul unui girla a Tamisei. Aici era un fel de cartier al artistilor, lumea locuia la niste barci foarte aratoase. (as poate ca nu trebuia ca sa plateasca impozite)
    A doua zi am luat dumul la centru. M-am uitat la Big Ben, la London Eye si in jurul lor. La schimbarea paznicilor la Buckingham Place. Dupa amiaza m-am dus la Muzeu Science si Muzeu Natural History, dupa aia la Harrod’s. Aici nu am luat nimic, dar la loc de parcare ce fel de masini stateau… parca fiecare avea o fata ca un radiator turnat.
    A treilea zi primul lucru era Muzeul British, aici am stat pana la amiaza si dupa asta am luat pe jos la Oxford Street. Dupa masa am luat la partile mai populate a orasului ci la Soho, la Chinatown, la Piccadily si baruri langa Tamise aproape la London Eye.
    Patrulea zi am luat afara din oras si m-am dus ca sa ne uitam la Stonehenge. Ce sa zic, eu am crezut ca o sa fie putin mai mare lucru.. Dar inapoi mam uitat la cetatea Old Sarum si am plimbat la orasul Salisbury. Ce frumos era acolo.. Lebede la parau, florii oriunde, liniste si pace, un oras original englezest. Am luat drumul la Chatedralul Salisbury ce era foarte cunoscute intre chatedrale anglicane, are marime 123m si aici pastra o copie de Magna Carta din cele patru.
    A cincia zi m-am dus la Tower, am vrut sa vad ca de unde dirijau candva tara. Dupa Tower am mai umblat intre monumente ce era aproape ci Tower Bridge si barca HMS Belfast. Dar mai era ceva aproape, ceva ce era important pentru mine ci Muzeul Desing. Dupa masa m-am uitat la diferite natiuni si am ascultat ca despre ce e vorba la Speacer’s Corner la parcul Hyde, si am mai facut niste poze de noapte despre oras.
    Al saselea zi amiaza am stat la Kew Garden., dupa masa am luat la piata Camden, vedeam niste ciudatenie acolo, oameni drogate, diferite natiuni, artisti, si multe lucruri handmade. Si dupa asta mam dus la un Pab cunoscut The World’s End. Ce fel de oameni plimbau acolo? Unu avea catusa la maini dar numai pentru dessign si atata piercing si tatuaj ca ajungea pentu zece oamen. Mai era o figura acolo care avea un fel de farfurie din lemn pe búza, ca indieni. Mam gustat berele din mer esi pere si inapoi la somn.
    A saptea zi putin am incurcat programul, am vrut ca sa ma uit la barca Cutty Sark. Am ajuns acolo foarte greu ci era la renovare. Fiindca am vrut ca sa ma plimb am luat pe jos inapoj la centru. Asta a fost o decizie gresita. Partea asta a orasului nu era atat de frumos si drumul era mai lung cum am crezut eu. Dar dupa masa am luat inapoi la Greenwich m-am uitat la Observatorul Astronomic si la Museul Naval. La noapte la aeroport si inapoi acasa .
    Concluzii, ideii, sugesti
    Englezi sunt foarte bun gradinari.
    Cateodata la ghiuvete exzista doua robinete, unu pentru apa calda si unu pentru rece.
    Nu stiu ce cauta tevile de canalizare pe peretele din afara casei.
    Pentru romani „destepti”, intre unele muzee daca nu vrei ca sa platest, pot sa iei din spate.
    Ai grija cand astepti autobuzul! Vine din celalalte parte si are oglinzi mari, poate ia urechile.
    Fetele originale englezesti sunt aproape blonde si foarte frumoase.

    Produsul: www.breslo.ro/Product/30-St-Mary-Axe_291152

    01.02.2011, 17:15:51
  • Nisina
    Nisina

    Bine ai venit , Kjoco ! Frumoasa povestire si minunati cercei !
    Chiar nu cred ca trebuie sa mai tinem cont de regulile concursului,din moment ce nici organizatorii nu o fac. Sunt sigura ca au motive serioase , dar un mesaj de cateva cuvinte ar rezolva nedumerirea noastra a tuturor ...
    Multumiri lui Dodo , draguta si saritoare ca intotdeauna !

    01.02.2011, 17:26:25
  • lauraflore
    lauraflore

    am vorbit cu Mihaela ,iar baietelul ei este bolnavior :(
    cine este mama stie ca atunci cand gagalicea este bolnava nu-ti mai arde de nimic (si oricum puiul te acapareaza cu totul)
    cand ai mei pui cand sunt bolnavi nu ma pot duce nici la toaleta ... vin dupa mine
    oricum a spus ca dupa ce-l culca pe piticot va intra si va rezolva tot
    imi cer scuze in numele ei pentru incurcatura si pentru asteptare

    01.02.2011, 19:23:01
  • lauraflore
    lauraflore

    oricum,cred ca putin ajutor i-ar fi de folos
    daca Andra sau dodo ar putea sa o ajute si sa faca lista cu creeatiile nu cred ca ar refuza :)))

    01.02.2011, 19:24:58
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    As face-o eu,cu ffff mare grija,dar as vrea sa stiu daca intra toate creatiile,inclusiv cele de ieri si azi...

    01.02.2011, 19:40:13
  • artemiza.design
    artemiza.design

    Kjoco, esti un nebun frumos! Mi-a placut jurnalul tau de calatorie, mai ales capitolul "concluzii, idei, sugestii", atat de necesar celor interesati.:) Cerceii sunt superbi, cu toate ca de data asta, mi-ai facut figura si ai schimbat lemnul. Nu-s din lemn de prun.

    01.02.2011, 19:58:58
  • artemiza.design
    artemiza.design

    Jewels..., chiar ca ai putea pune umarul s-o ajuti pe Miha, tu faci listele asa de bine,..! La concursul de data trecuta m-ai omis, poate ma adaugi de data asta.:)))

    01.02.2011, 20:05:30
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    :)))))))))))

    01.02.2011, 20:27:56
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Am lista pt votare pregatita,verificata de 'nspe ori:))),astept doar un semn si o postez!Are incluse si cretiile de ieri si azi!Ce fac?
    Artemiza,ti-am postat creatia "Sugubeata":))))

    01.02.2011, 20:35:39
  • lauraflore
    lauraflore

    nu stiu daca participa si cele postate dupa 31 ianuarie
    oricum,cine le face sa le faca intai cu cele postate pana la data de 31 ian,iar daca este de acord si cu restul le va adauga
    sau sa se faca cele 2 liste aici si ea cand intra sa deschida un topic si doar sa le copieze (ca sa-i fie mai usor)
    multumesc @Jewelswithlove esti draguta ca de obicei si saritoare

    01.02.2011, 20:37:06
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Laura,intreab-o tu pe Miha,sa-ti spuna doar atat,daca punem si creatiile de ieri si azi!E greu de adaugat creatii dupa ce apare lista,avem nevoie de Cinnamon...eu stiu cel mai bine:)))))))dupa isprava cu lista incompleta......Da' iau partea buna,am intrat in istorie cu "ajutorul" meu....Daca gresesc si acum cu ceva,ma duc si-mi fac sepuku!!!!

    01.02.2011, 20:40:36
  • Nisina
    Nisina

    Nici un sepuku ! Apuca-te de lucru !

    01.02.2011, 20:44:49
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Am pregatit totul,astept doar un mic raspuns de la Laura sau de la Mihaela si gata.....

    01.02.2011, 20:51:33
  • lauraflore
    lauraflore

    @JWL a zis ca poti sa pui toate produsele postate pana acum...asa ca spor la treaba si multumesc in numele ei!

    01.02.2011, 20:53:46
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    OK,am zburat:))))

    01.02.2011, 20:55:18
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    1)Start vot in topicul deschis anume!
    2)Pregatiti oua stricate,rosii si alte verdeturi pline de vitamine,dar sa nu fie mai proaspete de o luna....in eventualitatea ca am omis(again) pe cineva...Le puteti pune si la posta,are cine sa mi la "administreze"
    3)Succes la votat!

    01.02.2011, 21:10:11
  • lauraflore
    lauraflore

    multumesc pentru ajutor!

    01.02.2011, 21:13:49
  • artemiza.design
    artemiza.design

    Ceee? ???? Care creatie, Jewels, ca eu nu am facut nimic pentru concurs ?! tocmai de asta radeam,..ca poate de data asta ma treci pe lista, desi nu am postat nimic.:))))

    01.02.2011, 21:51:27
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    EXACT!!!!!!:))))))))))

    01.02.2011, 21:54:06
  • punctG
    punctG

    Kjoco cu castravetele tau falic (sper ca nu ai vrut sa zici falnic)!!! ai reusit iar sa-mi adancesti ridurile de expresie de pe langa ochi :))) si da am observat si eu ca ai schimbat lemnul... stiu eu pastrezi cativa pentru tuica...

    01.02.2011, 22:58:05
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Buna seara!

    Ma bucur ca s-a rezolvat problema cu votarea...
    Imi cer iertare ca nu am putut ajuta cu lista... Ieri si azi am fost la servici (lucrez 12 ore) si nu am acces la internet acolo si oricum pana ieri seara nu am avut internet inca. Am vazut inca de aseara discutiile cu votarea si validarea inscrierilor, cand am intrat un pic de la prietenul meu, dar nu puteam sa iau singura decizia si am zis ma bine nu ma bag deloc!

    Acum am reusit sa citesc si eu tot ce s-a scris, ma bucur ca au aparut creatii noi, foarte frumoase si interesante!

    @ Sipetulcumargele: foarte frumos colierul, distins si elegant! Chiar are un aer regal, englezesc! Felicitari si bine ai venit!

    @Blanitza: foarte frumosi cercelusii! Cred ca mi-ar placea sa aflu mai multe despre cultura acestei tari :)

    @Zuzulicea: imi place mult colierul, are un aer primavaratec, fin, usor... Si imi place si calatoria ta inchipuita, sper ca intr-o zi sa reusesti sa ajungi acolo unde iti doresti! Eu de Japonia m-am indragostit in copilarie, citind Shogun... iar mai incoace mi-am reamintit de frumusetea ei cititnd Memoriile unei gheise! Este cert o tara pe care as vrea s-o vizitez si de ce nu, poate sa locuiesc ceva timp acolo :)

    @de.dimineata: colierul tiganesc este mortal iar capul pisicii ... geniala ideea! Intotdeauna m-a atras ceva la cultura acestei natii, imi plac culorile, indrazneala, ascutimea si rapiditatea, imi plac cantecele, ritmurile, podoabele! Am urmarit cu sufletul la gura telenovela braziliana Inima de tiganca (nu sunt multe telenovele pe care le-am urmarit si care mi-au placut, dar pe primul loc sunt clar Inima de tiganca si Clona, in special pentru bogatia culturii prezentate) si cand aveam timp pana prin toamna ma uitam cu placere la State, ma destindea :)

    Foarte frumos si Franta boema! Eu cand ma gandesc la Franta ma gandesc la farmec, mister, feminitate, romantism... pana si limba mi se pare cu un farmec special si imi pare rau ca, desi o studiez la facultate, nu am aprofundat-o asa cum ar fi trebuit! Cred ca imi lipseste foarte mutl si increderea in mine, mi-e frica sa o folosesc practic... Trebuie sa trec cumva si peste asta, dar mi-e greu pe masura ce timpul trece si incep sa imbatranesc :D

    @lizzzzziye, chiar imi plac mult de tot! Si chiar ma duc cu gandul la cele din Maroc! O lume de altfel fascinanta...


    @Kjoco: m-ai dat gata! Imi place la nebunie sa-ti citesc povestirile (lista de sugestii este geniala dar si amuzanta in acelasi timp!) dar si mai mult sa-ti admir creatiile si imaginatia!


    Eu n-am reusit sa materializez ideea avuta pentru acest concurs, insa o voi face cat de curand (nu stiu daca luna asta, fiind foarte plina si scurta, dar...luna viitoare trebuie!)!

    Deja o parte din premii sunt aproape gata, zilele astea mai lucrez la ele si la idei si va urez bafta tuturor participantilor!
    Eu voi vota abia la final si ma bucur ca am luat aceasta decizie: imi este extrem de greu sa aleg si chiar am nevoie de timp sa meditez :p

    01.02.2011, 23:19:00
  • de.dimineata
    de.dimineata

    Da Andra, ai descris foarte bine atmosfera pentru coliere. Povestea mea de calatorie urma sa vina cu cel de-al treilea colier cu aer unguresc, pe care nu l-am mai terminat descurajata fiind de faptul ca se incheiase concursul (?!) :))) Asa ca, in luna martie, Budapesta, here I come, pentru 9 zile voi trai intr-o capitala care pare a fi desprinsa din basme... castele, poduri si strazi, Dunarea superba si bineinteles... cireasa de pe tort va fi vizita pe care o planuiesc la cat mai multe magazine cu gheme :)) Fiecare cu slabiciunea lui...
    Succes tuturor si ne vedem in sectiunea de vot! :)

    02.02.2011, 08:25:48
  • Nisina
    Nisina

    Nu stiu ce s-a intamplat, dar mi-a disparut din magazin colierul pt.concurs, asa ca l-am postat inca o data.Sper sa nu se supere nimeni ca apare la "cele mai noi produse listate".N-a fost cu intentie !

    06.02.2011, 10:03:06
  • Nisina
    Nisina

    Tot nu apare in lista de votare. Ma ajuta cineva ?!

    06.02.2011, 10:06:40
  • isabela200578
    isabela200578

    Vorbeste cu adminii sa vada ce pot face.

    06.02.2011, 10:10:21
  • Nisina
    Nisina

    Multumesc . I-am trimis Silviei un mesaj.Sper sa ma poata ajuta.

    06.02.2011, 10:16:47
  • delakoka
    delakoka

    Nisina ,in concurs ai linkul de la prima postare asa ca a doua tot nu-ti apare.Singura solutie verifica sa nu fi fost comandat si-l repostezi in pozitia lui veche din prima postare sau daca nici asa nu merge suna admini.Succes

    06.02.2011, 10:18:47
  • Nisina
    Nisina

    Multumesc , fetelor ca incercati sa ma ajutati.Am trimis un mesaj si lui cinnamon.Nu m-am panicat ca pierd eu premiul cel mare daca nu mai apar in lista de votare , dar e jenant sa dea omul de "uups !'in loc sa vada ce-ai lucrat pt concurs , chiar daca nu e cine stie ce minunatie !

    06.02.2011, 10:38:33
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Nisina,doar Cinnamon te poate ajuta cu repostarea linkului!!!Daca i-ai scris tu,nu o mai stresez si eu:)Sper sa se rezolve repede!

    06.02.2011, 10:45:16
  • Nisina
    Nisina

    Multumesc

    06.02.2011, 11:18:50
  • Apollonia
    Apollonia

    Somebody? Anybody? Se mai intampla ceva cu concursul? sau...? sunt eu derutata?

    08.02.2011, 09:14:28
  • isabela200578
    isabela200578

    :))) Au uitat de noi.

    08.02.2011, 09:19:49
  • isabela200578
    isabela200578

    Eu astept sa vad daca sunt urmatoarea organizatoare de concurs :P

    08.02.2011, 09:20:36
  • Apollonia
    Apollonia

    ok, isabela, m-ai linistit.
    pai atunci sa asteptam sa vedem ce se va intampla in continuare.

    08.02.2011, 09:53:00
  • mihaalex
    mihaalex

    Nu vreau sa va mai pun rabdarea la incercare asa ca am facut clasamentul si suntem in masura sa anuntam castigatorii acestei editii cu povesti si produse incantatoare.

    Ca o paranteza, trebuie sa ne cerem scuze pentru ca nu am putut fi gazgele care ne-am fi dorit sa fim si pentru ca acest concurs a aparut intr-o perioada foarte grea atat pentru mine cat si pentru Alina, in care am avut/avem o serie de probleme personale care ne-au ocupat 99% din timp si ne pare tare rau ca nu am putut fi mai mult alaturi de voi. Sper ca nu v-ati suparat pe noi prea tare mai ales pentru ca am avut niste co-gazde extrem de dragute si fara de care aceasta editie nu avea sanse sa fie una asa frumoasa, asa bogata in povesti si produse, asa de calda si minunata. Deci multumim din suflet tuturor celor care ne-au sarit in ajutor, ne-au inteles si si-au rupt din timpul lor sa faca lucruri pe care noi trebuia sa le facem dar nu am putut.

    Ca sa nu mai intindem discutia FELICITARI tuturo participantilor si mai ales castigatorilor, multumiri tuturor celor care ne-au trecut pragul, ne-au povesti, au asculta sau au votat. Iata castigatorii:

    LOCUL I cu 23 voturi: NR 33 - KJOCO www.breslo.ro/Product/30-St-Mary-Axe_291152
    ...Cu cativa ani in urma am avut ocazia si eu ca sa vagabondez o saptamina la Londra...


    LOCUL II cu 21 voturi: NR 17 - isabela200578 www.breslo.ro/Product/Set-bratara-tip-catusa-si-inel--rezervat-concurs-Tendinte-interculturale-si-povesti-de-calatorie_287770
    .....Din fericire am avut si eu norocul sa vizitez Roma, datorita unui curs pe care l-am castigat in 2008.A fost o experienta extraordinara pentru mine....
    LOCUL II cu 21 voturi: NR 8 - monicasandica www.breslo.ro/Product/set-extravagant-orient_284833
    ....Am fost profund impresionata de cultura,muzica,caracterul,frumusetea si farmecul libanezilor...

    LOCUL III CU 20 voturi: NR 5 - BohemianSin www.breslo.ro/Product/Jurnal-Memories_283919
    ....Mie mi-au placut teribil plimbarile relaxante pe malul Mediteranei, cafelele pe Riviera Franceza...
    --------------------------------------
    La egalitate 16 de voturi:

    Mentiunea1: Nr 11 - KITI www.breslo.ro/Product/set-VIS-IMPLINIT---pt-concursul-Tendinte-interculturale-si-povesti-de-calatorie_285798
    ....Si cum v-am plictisit destul cu prima poveste iar despre Israel s-a mai povestit voi pastra amintirile doar pt mine ...

    Mentiunea2: Nr 30 - DE.DIMINEATA www.breslo.ro/Product/Colier-Tiganesc_289934
    ....intercultural tiganesc...

    --------------------------------------

    Cea mai frumoasa poveste (in viziunea mihaalex): KITI (www.breslo.ro/Shop/kiti)

    Cel mai frumos produs (in viziunea mihaalex): Nr 29 ZUZULICEA (www.breslo.ro/Product/colier-antique---Japan-dream_289756).... sper ca acest colier sa va faca sa visati macar pentru o secunda, daca nu la Japonia...

    --------------------------------------

    Premiul de implicare si popularitate1: JEWELSWITHLOVE (www.breslo.ro/Shop/Jewelswithlove)

    Premiul de implicare si popularitate2: LAURAFLORE (www.breslo.ro/Shop/lauraflore)

    --------------------------------------
    Random.org a decis din cei 29 de clienti valizi care au votat:

    Client1: OREX (www.breslo.ro/Profile/orex)

    Client2: ANNE24 (www.breslo.ro/Profile/anne24)



    Castigatorii sunt invitati sa isi aleaga si sa comande premiul din sectiunea " Premii Concurs "Tendinte interculturale si povesti de calatorie" (12)" a magazinului MIHAALEX, in ordinea aparitiei in mesajul de mai sus incepand cu Joi 10 Februarie:

    www.breslo.ro/Shop/mihaalex

    Pe masura ce faceti comanda si va alegeti premiul o sa va rog sa postati si aici un comentariu cu premiul ales ca cei care urmeaza la rand sa stie cand isi pot alege la randul lor premiul.

    Multumim frumos pentru intelegere, colaborare, participare si sustinere si asteptam cu interes noua tema a concursului de la KJOCO!!!

    PS: Asteptam eventualele contestatii, corectii, obiectii daca aveti, pana maine seara la ora 22, dupa care acest concurs va fi oficial declarat incheiat si va incepe decernarea premiilor.

    08.02.2011, 12:43:37
  • lanca
    lanca

    Felicitari tuturor cistigatorilor!!!
    kjoco, sint mama omida, doar pe tine te-am votat si ai iesit marele cistigator :D

    08.02.2011, 12:51:07
  • punctG
    punctG

    Felicitari tuturor :)) asteptam cu interes noua tema propusa de @kjoco, sigur va fi o tema nastrusnica :)

    08.02.2011, 12:53:29
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Felicitari Kjoco,Isabela ,Monica si Eugenia pt clasarea pe podium,felicitari Kiti , de.dimineata si zuzulicea,clientilor si Laurei!
    Eu,ce sa zic,decat ca multumesc din suflet pt premiu,dar,va asigur ca nu am ajutat,nu ajut si n-o sa ajut nici de acum inainte pt un eventual premiu sau pt popularitate!Pur si simplu,asa mi-e firea!Dar,sigur ca ma bucur:)
    Kjoco,abia astept sa vad ce idee nastrusnica ai pt concursul viitor!
    O zi buna tuturor!

    08.02.2011, 13:13:44
  • Apollonia
    Apollonia

    Felicitari tuturor- castigatori, participanti si organizatori deopotriva!
    Abia astept sa ne "vedem" la urmatorul concurs! Sunt sigura ca va fi un deliciu! :)

    08.02.2011, 13:44:58
  • isabela200578
    isabela200578

    Multumesc mult pentru premiu.

    08.02.2011, 13:54:22